bugün

Hayati bir önermedir. Fakat kanımca:
65 yaş, 60 yaş gibilerinden değil de bu ehliyet işine 5 yılda bir doktor raporu refleks kontrolü, vs. gibi maddeler koyarsak bunun önüne geçmiş oluruz. Gerçi benim canım ülkemde tanış doktor bulup raporu çarpıtanlar da çıkar ya neyse...
biraz ağır bir istek.

lakin belirli yaşlarda ehliyet sınavının tekrar edilmesinin trafik güvenliği açısından çok faydalı olacağı fikrindeyim.

gerçekten refleksleri pert olmuş, sağa sinyal verip sola dönen, frene basacak mecali kalmamış adamların sınavlardan geçememeleri durumunda ehliyetlerine el konulmalı.
kaza yapanların yaşlarına bakıldığı zaman gerçeklikle alakası olmayan önerme. belki refleksleri daha zayıf olabilir ama yirmili yaşlarda bulunan sürücülerden daha saygılıdırlar diğer sürücülere ve kurallara daha bağlıdırlar. ayrıca 200 yapacağım diyen bir 60 lık görmedim nedense.
yavrum sende allah uzun ömür versin o yaşa geleceksin denilecek durumdur. kaldi ki kaza oranlarinin çoğu genç önce sen bi bu konuya el at. ne de olsa gençlikte atmış yaşına gelmek gibi birşey.
türkiye de kabul gören emeklilik yaşı 65 iken böyle bir uygulama hiç adil olmaz.

--spoiler--
2010 yılında 65-74 yaş grubundaki erkeklerde sağlık durumu “çok iyi/iyi” düzeyinde...

http://www.tuik.gov.tr/Pr...berBultenleri.do?id=13466
--spoiler--
Sonrada otobüse binip yer vermeyenlere sövsünler peki.
haklı istek.
çok doğru bir karar olurdu. halkın sağlığı için önemli.
Acilen uygulanması gereken kural.

Geçen yokuş aşağı inerken bir dede ile karşılaştık. Halbuki sokak girişinde girme diye selektör yaptım yine girdi. Kenara geç diyorum yok, cebe gir diyorum yok, geriye sal yok. Arkamda 3 araba var. Dayı çekil amk yok. Arkadakiler indi dayı siklemiyor. 3 araba geri geri 100 metre gidip bulduğumuz ceplere falan girdik dayı rahatlıkla geçti. Zulüm amk bize.
Gördüğünüz üzere bilimden ilimden uzak yorumlar. Bugün bilim bile 60 yaşından sonra insanların refleks duyu ve dikkatlerinin 5 kat daha zayıf olduğunu söylüyor. Ama nato kafa amk.
bence sana el konulmalı.