bugün

bir sabah uykusundan yine iş için uyandırılmış erkeğidir. hemen olayı anlatayım: günlerden pazar olmasına rağmen hanımın " kalk ulan miskin herif!" , "çalışma amk ancak uyu" bağırtılarıyla uyandım. "amk" küfürünü kullanması zoruma gitse de uyku sersemi olduğu için pek sesimi çıkaramadım. gerçi çıkarsam da yine hastanelik edicekti beni. "karıcım 5 dk daha ya" diyebildim küçük bir çocuk gibi. "her zaman aynı terane yeter ulan şerefsiz!" dedi. "ama karıcım bugün pazar dedim." "ulan ne pazarı osuruk herif! sanki diğer günler çalışıyor da bugün tatil yapıyor beyefendi!" dedi. ulan karı haklıydı be... öff pöff ederek kalktım. " hadi hadi huysuzlanma elini yüzünü yıka salça yapacaksın, benim patronla bir iş randevum var" dedi. "karıcım ne salçası ya, hem bugün sizin iş yeri kapalı değil mi?" dedim. " ev salçası yapacaksın, geçen sene yaptığın güzel olmuştu. ayrıca iş yeri kapalı patronun evdeyiz. " " karıcım kolay gelsin de ben salça yapmasam?" dedim. o da "ulan iki yumuşamaya gelmiyorsun ha bok herif!" dedi. "tamam tamam" diyebildim sadece. uzun uğraşlar sonucu salçayı hazırladım. terasta salçanın tamamlanmasını bekleyeceğim günlerce. en azından iş çıkmıştı bana. karım gece yarısı ikide gelmişti eve. beni gece bilgisayarda uludağ sözlükte takılırken görmesin diye hemen pc' yi kapatıp yatağa geçtim. tek gözüm açarak baktığımda boynunu, mosmor gördüm. bu ne desem dayak yiyeceğim, siz söyleyin hüsamettin ne yapsın?

(bkz: 41 yaşında bir işsiz olmak)
(bkz: 41 yaşındayken 13 yaşında bir çocuktan dayak yemek)
(bkz: 41 yaşında karısının aldattığından şüphelenmek)
(bkz: 41 yaşında karsının yanında osuran erkek)
(bkz: 41 yaşındayken tarz sahibi olmak)
(bkz: 41 yaşında otobüste tacizci damgası yemek)
(bkz: 41 yaşında ve karısından dayak yiyen erkek)
(bkz: Tatlı ve sevimli)

ideal kocadır.

Güneş salçası yapsın o zahmetsiz.
Karısının altın günü için kek yapan ve kaşığı kekin içinde unuttugunu gülerek misafirlere anlatan bir aile dostumuz çift var.