bugün

okul öncesi öğretmenlerini sınıf öğretmeni mi yapacaklar yada 4 yasındaki çocuklara bakıcılık mı yaptıracaklar sınıf öğretmenlerinin yüzde yirmilik fazlalığı nasıl kapatılacak seneye 60 ay ve 72 aylık çocuklar beraber başlayacaklar ama ya sonra ne olacak bir ara 5. sınıflara da girecekler dendi sonra branş öğretmeni olabilirler dendi ama hiçbir şey netlemedi bugün de duyduğuma göre onaylanmış türkiye de yasamanın en güzel tarafı bu galiba hiçbir şey önceden belli değil her gün heyecan her gün adrenalin yarın neolacağı belli değil bir yasa tüm türkiye yi ilgilendiren bir yasa önce köşkten onay alıyor ama daha bilinmeyen bir sürü soru var, öf neyse bu başlık öğretmenlere indirgenmiş olacaktı kaptırdım.
muhtemelen bu sene deli gibi sınıf öğretmeni atanacaktır. o kadar olay çıktı akp yüzüne gözüne bulaştırmamak için öğretmen sayısını eksik bırakmayacaktır.* yada hiçbir şey olmadan 70-80 kişilik sınıflar ile devam edilir.
koca sözlükte benim gibi kendi durumunu merak eden hiç mi öğreci yok diye düşündüren durumdur. lan oğlum işsiz kalıyoz lan!! memleket meselesidir o ayrı ama bir de kendini düşün, hobi olarak da olsa bi düşün!!
yazık olacak öğretmenlerdir. okul öncesi çok önemli dediler dediler ama bakın ne oldu şimdi?

şak diye değişti sistem. apaçık ortada kaldı okul öncesindekiler. velilere kalmış artık. onlar da ne kadar aydınsa işte. geçmiş olsun.
şu anda bile küfür etmekten kendimi alamadığım bana küfür et diye bağıran bir sistemdir. sen oku oku ,sınavlara çalışırken bu mesleğin hayalini kur. ygsde de puanın tutsun gelsin adamın biri bir gün de böyle saçma salak bir sistem uygulayacaklarını söylesin bu bana bize yapılır mı? bizim hayallerimiz ,ekmeğimize ne olacak.moral olarak bitiğim lys yi takmamayı düşünen ben öküz gibi lys çalışıp ,dinlenirkende birilerine küfür etmekten kendimi alamıyorum. ahirette görüşeceğiz o birileriyle. koruman olmayacak .sen de ben de eşit olacağız Allah'ın önünde .
bir türkçe öğretmeni olarak benim dahi çok merak ettiğim ve nasıl sonuçlanacağını iple çektiğim durumdur. biz branşlara yaradı sanki ama bu sefer de fazla olan okul öncesi ve sınıf öğretmenliklerine branş sertifikası verilecek dendi yani ömer dinçer bile ne yaptığını bilmiyor.

bence kpss' ye son gaz devam, ne olursa olsun benim bölüm gene 90 puanla kapatacak isterlerse tüm okulu türkçe öğretmenleriyle doldursunlar, az çalışın lan az az bu nedir yediniz sömürdünüz, 90 nedir ya yuhh yani!
hala çözümlenememiş durumdur. Kimse okul öncesi ve sınıfçılar hakkında açıklama da yapmadı. Böyle bir milli eğitim bakanımız var işte. Eğitim sistemimiz yap-boz tahtası oldu zaten. Her gelen başka bir sistem getiriyo falan filan derken olan yine öğretmenlere ve öğretmen adaylarına oluyor.