bugün

terörist devlet israil'in insani yardım gemisinde 18 kişiyi öldürmesi sonrası her azman esip gürlemesi ile tanıdığımız, laik ve atatürkçü cumhuriyet hakkında şeyini şey ettiğimin şeyi diye öğürebilecek kadar gözü dönebilen bülent arınç adlı arkadaşın "yapmadı demesinler" tadında yaptığı toplantımsı. alınan önlemler bir türk olarak göğsümü kabarttı (!), yani diplomasiye anca bu kadar hakim olunur (!). önlemleri duyunca "işte" dedim kendi kendime. "nihayet benim de gururlanabileceğim (!), proaktif politikaları ile tüm dünyaya yön veren (!) bir hükümetim oldu"

alınan müthiş caydırıcı (!) tedbirler şöyle:
israil büyükelçimiz geri çekildi.
- israil ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan tatbikatlar (3 adetmiş) iptal edildi.
- u18 futbol takımımız, maçlarını iptal ederek yurda dönüyorlar.
- birleşmiş milletler güvenlik komisyonu acil toplantıya çağrıldı, akşam saatlerinde toplantı gerçekleşecek.

israil'in uluslararası karasularında yaptığı müdahaleyi tekrarlamasını önlemek ya da aktivistlere destek vermek için bir askeri gemi yollanacak mı sorusuna bülent bey'in cevabı destan yazacak türden: "hayır".

ee demek ki neymiş, öyle davos'larda atıp tutmakla olmuyormuş bu işler. yeri geldiğinde adamda 5 kilo taşşak olması gerekiyormuş ölen 16 vatandaşının hesabını sorabilmek için. terörist devlet israil'in sadece tek bir askeri için filistin'i aylarca abluka altında tuttuğunu da unutmayalım.

edit: eksileyen eziğe sesleniyorum, sen bir türk olarak 18 vatandaşın öldürüldüğü gün bu açıklamadan tatmin olduysan o senin yetersizliğindir, yazıklar olsun. belki de senin gibilere herşey müstahak.
(bkz: geri vites)
(bkz: one minute)
tebrik ediyorum kendisini, 7 şehidimizin silah kabzaları da gözüne girsin istiyorum. kendi derneğinizin üyeleri insan, ölen askerler değil diimi, yazıklar olsun, hükümet sözcüsünün şehitler hakkında tek kelime edememesi ne derece bir üniforma kinine dayanıyorsa artık..
daha önce de bahsetmiştim (bkz: #8222848), öncü kuvvet olarak bülent arınç bilindik cümleleri söyleyecek, hararetle kin pompalayacak ve ardından da başbakan kahraman edasıyla içi boş beylik cümlelerini kameralar önünde zikredecek, senaryo hep aynı, ama ihaleleri israil e vermeye devam..
davos'ta one minute... sonra israil'le ekonomik ve siyasi ilişkilerini kesecek misin deyince delikanlı gibi hayır. filistin'e insani yardım... sonra aktivistlere destek vermek için bir askeri gemi yollanacak mı deyince delikanlı gibi hayır. büyük elçi ankara'ya... israil'le ticari anlaşmalar fesh edildi mi deyince delikanlı gibi hayır.

(bkz: nokta koydun mu bir kere çevirmeyeceksin virgüle)
(bkz: geri vites)
insani yardım gemisinin gazze'ye ısrarla gitmek istemesi beklenen bir durumdu.

israil'in bunu engellemek için elinden geleni yapacağı hatta insan öldürmekten kaçınmayacağı beklenen bir durumdu.

Türkiye'nin sözkonusu saldırıyı şiddetle kınaması beklenen bir durumdu.

Bülent Arınç'ın açıklamalarının bu yönde olacağı da bekleniyordu.

Ama artık ben Türkiye'den beklenmedik bir hamle yapmasını bekliyorum. Tamam savaş çığırtkanlığı yapmayalım ama her seferinde sessiz kalmanın bedelini her defasında daha da komik duruma düşerek ödemiyor muyuz? Bir şekilde dur denmesi gerekmiyor mu bu pervasız ülkeye?

Tanım: Beklenen sözlerin sarfedildiği, milletin çoğunluğunu daha da sinirlendiren toplantıdır.
u18 futbol takımımızın, maçlarını iptal ederek yurda dönmesi israilde paniğe yol açacağından sonuç itibariyle tam isabet sağlanmıştır.
bülent arınç'ı ilk kez bu kadar morali bozuk gördüm.çok üzülmüş olduğu her halinden belliydi.çaresizlik tüm milletimizi olduğu gibi onun da sinirlerini bozmuş belli ki.yine de beklediğimden daha soğuk kanlıydı.