bugün

Akıl alır gibi değil. Bu ordu tankıyla tüfeğiyle üstelik ABD destekli olmasıyla bile çapulcu ve şalvarlı dolanan Taliban'a yenildiler. Bu kadar mı rezilsiniz ki b.ktan bir direnişe yenildiniz. Sizin ben kalıbınıza tüküreyim.
ümmet ile millet arasında ki fark.
eğer millet olup vatandaşlık bağları ile sosyal sorumluluk ve birey olma duyguları gelişseydi böyle olmazdı.

allah'a, yollamış olduğu elçilere-peygamberlerine, kitaplarına iman etmiş biri olarak; "aklını kullanmayan bireylerin oluşturduğu toplumlarda din bir afyondur" gerçeğini insanlık-dinler tarihinde yaşadık ve yaşayacağız.

bunu arap israil savaşında gördük.
eğer petrol olmasaydı (opec) israil mısırı suriye ve ürdünü işgal edecekti.
israil yedekleriyle, 400 bin kişilik ordusuyla 1.5 milyon asker sayısı olan arap güçlerini yok ederdi.
bunu 1973 de ki savaşta gördük. israil süveyş kanalını geçip mısır'ın içlerine kadar ilerlemişti. mısır cephesinde 200 bin askeri olan israil, mısır'ın 800 bin askeri ve israilden 2 misli daha fazla uçak tank top sayısı olan mısır kuvvetlerini paramparça etmişti.

araplar petrol ambargosunu koymuş petrol satışını yasaklamış tüm dünya benzin mazot yokluğu yaşamış (hani tüp yoktu benzin yoktu mazot yoktu zırvası var ya bizde, tam da bu dönemlerde yaşandı. ve biz de üstüne avrupa amerikadan kıbrıs yüzünden ambargo yedik) ve bu sayede avrupa abd baskıları ile israil mısır dan çıkmak süveyş kanalını bırakmak zorunda kalmıştı.

eğer opec olmasaydı şu an mısır ürdün suriye bir israil devleti topraklarıydı.
amerikan ordusunun 'eğittiği' askerlerden de ancak bu beklenirdi zaten. tamamen şov amaçlı bir eğitim hatta sadece adı eğitim desek daha doğru olur.