bugün

Hayaller madrid gerçekler mardin olmasın inşallah. Bu hedeflerine ulaşmak için iyi çalış genç arkadaş.
Hedef koymak bi yandan güzel bi yandansa sınır çizen kavram.

Yapabileceklerin daha fazlasıyken, hedeflerine odaklanıp gözünden daha iyilerini kaçırıyorsun ya da hedeflediğin şey sana uygun değilken ona ulaşabilmek için çaba harcayıp duruyorsun ama elinde koca bi sıfır kalıyor.

Hayatınız üstünde uzun vadeli planlar yaparsanız bol bol hayal kırıklığı yaşarsınız, kazanan olmazsınız.
Aslında hayatımın hiçbir döneminde maddi olarak birşey hedeflemedim. 30 yaşını biraz geçtiğim şu dönemde ortalama bir evim ve ortalama bir arabam zaten var. bu benim finansal tutumluluğumdan filan değil biraz da iş gereği para harcama imkanımın kısıtlı olmasındandı.

Şimdiye kadar tanıyabileceğim en iyi ve en güzel insanla evliyim. 2 oğlum var. Saygın bir mesleğim var. Memlekette alanında benim kadar uzman kişi sayısı belki bir elin parmaklarını geçmez.

Şimdi tek bir hedefim var. Biraz dünyayı dolaşmak istiyorum. Mesela Orhun anıtlarını görmek istiyorum. Bilge Kağan ve kül tigin’in sözlerine Dokunmak, yüz sürmek.

Mesela isviçre’nin bir köyünde arıcılarla oturup konuşmak, onlara karadenizdeki arıcılığı anlatmak, karakovanı öğretmek, onlardan birşeyler öğrenmek.

Bir de Kore’deki Türk şehitliğini görmek istiyorum en çok. Orada Kore gazisi dedemin hep anlattığı, ismi bana verilen Trabzonlu bir askerin mezarı var. Ailecek ona dua etmek istiyorum.

Az kaldı belki bu yaz. Oralardan sözlüğe fotoğraflar atacağım. Mutlaka yapacağım.