bugün

-Entrynin sonunda mini bir sürpriz var-

Tam 12 yıl önce Uludağ Üniversitesi ingilizce Öğretmenliğinde okuyan bir arkadaşım, "Kazım bizimkiler sözlük açıyor, sen de böyle yazmayı, fikir beyan etmeyi filan seversin seni tanıyorum, sen de üye olsana" demesiyle serüven başladı.

ilk tepkim şöyle oldu. MSN messengerda konusuyoruz. Bunu söyledikten sonra benim ilk sorum:

+ tamam da sözlük ne?
- ya ekşisözlük filan var ya hani, dur linkini atim sana, bir bak onun gibi bir şey olacak.
+ haa tamam anladim, valla güzel zaten boşum genelde pcdeyim yazar dururum zaman geçer.
- ama öyle değil işte, herkes yazar olamıyor. (o zamanlar öyle) Bir kavramı olayı vb tanımlarken kendi fikrini katmayacaksin direkt onu tanımlayacaksın. (şu an böyle yapmiyoruz ama arkadasin o zamanki dediği bu) Ve senin tanımların incelenecek beğenilirse onaylanacak yazar olacaksın.
+ tmm o zaman bi deneyeyim...

Hikaye böyle başladı, arkadaşımla şu an neredeyse koptuk gittik tabi, onun nicki "ormia~" idi sanırım. Sözlüğe kısa süre takıldım. Uzun zaman girmedim ama silik olmamışım. aslında girip de farkında olmamışım desem yeridir. Çünkü bazen denk gele uludağ sözlük linklerine tıklandığımda google kaynaklı, bana giriş yap seçeneği çıkıyordu ekranda ben de şifrem ve nickim, en eski nick ve sifrem olduğundan hiç unutmadan girmiş güncel kalmışım. Tabi o şartlarda bile anca yılda bir iki kere sadece birazcık online kaldığım düşünülürse, şanslıyım.

2013 gibi sözlüğe yeniden düzenli olacak şekilde dönüş yaptım. Her daim kaliteli içerik girmeye çalışıyorum. Elimden geldiğince kalitenin artması için çabaladım durdum ve buna devam edeceğim.

Sözlüğe ilk ne zaman üye olduğumu bulamadım ama sözlükteki ilk entryme ulaştım. Aslında bu ilk entrymin üzerinden 12 yıl geçmesinin yıl dönümü, belki üyeliğim daha da eskidir... (30 Kasım 2006)

Ve işte ilk enrtym: (#929551)

Mini sürpriz:
ve sözlükteki 12. yılımın kutlaması olması amacıyla, Adana'da yaşayan 1 ila 5 (limit) sözlük yazarı arkadaşıma yarın -30 kasım 2018- Adana Bolkepçe restoranda çok kral yemek ısmarlayacağım. Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek çekinmeden iştirak edebilir. Gelmek isteyen arkadaşlarım, mesaj yoluyla buradan ya da instagram "oyunkurucu5" hesabına yazabilirler.

Yaşasın ulusözlük!
Şuan için Adanaya uzak olmamız hasebiyle katılamayacağımız kutlama. Kardeşimizin içten ve samimi davetine teşekkür etmekle yetiniyoruz. Nice yazmalara diyelim..
benim de 13.seneye girmem sebebiyle bursa da isa ve 12 havari adı altında son akşam birası adlı parti düzenliyorum.

not: parti resmedilecektir.
o tiple ismin kazım mı aga senin?
eraslan5 nikli yazarı tanımam, etmem. sohbetim yoktur. arada yazdıklarına denk gelirim. O kadar. içinden gelmiş, sizinle özel bir an olduğunu düşündüğü bir gününü paylaşmış. yazının son kısmında da iyi niyetini yine göstermiş. buraya gelip zik zik espri kasacağınıza tebrik edin, kutlayın vs. heves kırmanın, laf sokmaya çalışmanın anlamı yok.