bugün

kış öncesi yapılan zamdır. keşke stok yapsaydım sözlük.
ilk gelen veriler konutta %12.2-14.3 arasında; sanayide %13.7-14.3 arasında bir artış olduğu yönünde.
(bkz: zam zam zam ona zam buna zam hani bize am)
kış geldi mesajı veren haberdir.
bu sene de kendi osuruğumla ısınacağım için beni ilgilendirmeyen zamdır. herkese tavsiye ediyorum.

(bkz: halkını osuruğa mahkum eden devlet)
yurdum yobazlarını sevindiren hadise.

(bkz: elhamdülillah bugunde zam oldu)
pkk operasyonlarının faturasının yansımaya başladığının işaretlerindendir. elektriğe de yüzde dokuz buçuk olarak yansımıştır. hayırlı uğurlu olsundur.
enerjiye bu oranlarda zam yapıldıktan sonra aylık ve yıllık enflasyonun kaç çıkacağını merakla beklemekteyiz. bu zamları yap sonra kıçından düşük enflasyon uydur bize de yüzde 2,5 zam yapıp seneyi kapa. ben böyle hükümetin...

not: bu durumun bazı seçmen arkadaşların da kulaklarının çınlamasına vesile olduğunu hatırlatmak isterim.
Televizyonun üstündeki yarın doldurtmayı unutmamak için koyduğunuz başkentgaz kartı ile beraber izlenilen haber.
mum satışlarına yarayacak zamdır, yaşasın romantizm!
şişman bir manita bulmak için bir neden daha!
her çalışanın maaşınada aynı oranda yapılması gereken zamdır.

not: hükümete bok atan andavallar 2002 den önce zamsız geçmeyen günlerinizi çabuk unuttunuz.

Gerçi sizler 5 tl kahveye verirsiniz 4,5 tl lik benzine isyan edersiniz.
bu zamla birlikte kışın üşüyoruz reis nidaları attıracak.
götümüze giren ilk doğalgaz zammıdır. bu daha başlangıç...

not: bu arada yetmez ama evet diyen arkadaşlara komple o doğalgaz borularını sokasım geldi şu an! hala utanmadan eksileyen var ya!
acaba zam şu andan itibaren mi geçerli yoksa yarın mesai saatiyle mi başlayacak diye aklımda soru işareti bırakan zamdır. eğer henüz geçerli değilse ön ödemeli kartlarımızı dolduralım efendim. gerçi bilemiyorum bu aylarda 24saat hizmet veren satış noktası varmıdır.
durmak yok yola devam. öyle battaniyeye sarınıp az yakmak oldu mu, ben gene alırım o parayı diyor kısaca.
son doğal gaz zammı, sevipte kavuşamayanlara gelmelidir.
kışın gelmesinin yaklaşmasıyla gireceği, ay geleceği belli olan zamdır. en iyisi elde para bulundurup, yazın düşmüşken almaktır.
et fiyatları neden yüksek anlamadım. halbuki koyun davar sığır çok boldur.