bugün

hükümetin artık göz göre göre kaldırdığı ve sıvazladığı o şeyi hart diye vatandaşın cebine daldırdığının göstergesidir. ya da dur! bilemedim daldırdığı yer cep olmayabilir.

ya da bana ne lan! oy vermeseydiniz, ağlamayın şimdi.
insanlarin alistigi bir durumdan baska birsey degildir. giren cikan belli degil.
(bkz: olsun adam namaz kılıyor)
zam değil fiyat ayarlamasıdır.
http://ulu.so/u3ca56
lpg'li araçların marjinal değerini ciddi oranda yükselten zamdır. halkın genel olarak alım gücü zayıf tabakasının tercih ettiği lpg'li araçların sahiplerinin her nedense sesi soluğu çıkmamakta. bu sessizliğin muhtemeldir ki birçok sebebi var. ya korku, ya memnuniyet, ya vurdum duymazlık, ya cehalet, ya merhamet, ya bırak ya! yaz arkasına şöyle güzel bir tampon yazısı:

tüplü ve vergili

tüplü ve köfteli

tüplü ve çok deli
eee tabi seçimler yaklaşıyor, hükümet yine milyonlarca lira harcama yapacak peki nereden karşılanacak bunlar? Tüpe zam, benzine zam, gaza zam hani bize......
sabah haberlerinde geçen bir haber;
soğuklar geliyor, sokakta gördüğünüz suriyeli sığınmacıları belediyelere bildirin. soğukta kalmasınlar diye onlara barınacak yer veya kızılay sığınma evi tahsis edilecek, falan, fişman...

demek ki bu yüzden zam gelmiş. eee o milyonlarca arap götünü aynı anda yalamak zor geldi tabi.

(bkz: durmak yok yolmaya devam)
Benzin ve mazota da büyük zamlar olmuştu ama özellikle düşük gelire sahip olan ya da ekonomi yapmak isteyen vatandaş epeydir lpgyi tercih ettiği için fark edilmemişti.

bir seferinde mazot aldım 3.99 tlye litresi. ertesi gün depoyu tekrar fulllemem icap etti. her zamanki pompaya yanaştım, dedim fullle, pompacı kardeş tabancayı koydu depoya, tam tetiğe basacak dedim dur. hayrola abi dedi, dedim kardeş benzin değil mazot aman ha. adam dedi ki abi doğru tabanca bu. fiyata bir baktım 4.34 yazıyor. yani bir gecede tam 35 kuruş zam gelmiş. inanmakta güçlük çekmiştim ama mümkündür bu ülkede. zira ötv denilen verginin açılımı olan özel tüketim en çok benzin, sigara ve alkolde var, özel zevkimize göre tüketiyoruz biz onları zira.
bir ülkeye yapılan herşeyin karşılığı o ülkenin vatandaşlarının cebinden vergi olarak alınır. marmarayın parasını çıkarmaya çalışıyorlar.
dünden beri bekliyorum bir uyanan çıkacak mı diye?

hakkaten yok, memleket ümitsiz vak'a...

herkes tüplü arabaya takılmış. asıl kazık arabası da olmayan yok-yoksula...

lpg zammı genel "salma" vergidir. sultanlık usulü. maliye adına bir sik bilmiyorsan, hırsızlık yolsuzluk almış yürümüşse böyle salmalar dayarsın millete.

lpg arabayla, motorla ilgili değil, mutfakla ilgilidir. rakamları bilmiyorum ama lpg yakan 1 milyon araç varsa lpg ile yemek pişiren, banyo yapan, ısınan, üretim yapan (pürmüz, lokanta ocağı, çay ocağı vs) milyonlarca hane/dükkan vs. var.

bu vergiyle en ücradaki, tenhadaki emeklinin, işsizin, öğrencinin, tek başına çabalayan yoksul esnafın bile cebine dadandılar.

gsmh'nin bizdekinin 3-4 misli (şişirilmiş akp rakamlarıyla bile) olduğu almanya'da petrol ürünleri ve doğalgaz bizdekinin yarı fiyatıysa göğsümü gere gere ben bu adamlara hırsız derim arkadaş. çalıyorlar işte hem de (onun bile makul tarafı yok ama) arabası cipi vs olandan değil emekliden, öğrenciden, işsizden, memurdan çalıyorlar.

o yüzden gelip de "türkiye'nin petrol kuyuları yok, o zamlar çok normal" diyene ana bacı söverim.

almanya petrolün üzerinde mi yüzüyor zamına koyduğumun maymunları?
otagaz kullanan Türk vatandaşlarının durmadan ve acımasızca küfrettiği zamdır. yetkililer her ne kadar dış ülkelere maliyeti attığı için zam yaptığını söylesede bu ülkenin vatandaşlarından küfür yemekten kaçamıyor.
(bkz: Ama onlar mümin)

(bkz: Yetmez ama evet)
suriyeli mültecilere, onlara yapılan yardımlara...

özgür suriye ordusuna, müslüman kardeşlere...

biber gazına, elektro şok cihazına...

seçim kampanyalarına, yandaş beslemeye...

gemiciklere, şileplere...

bu ve bunun gibi hükümet ihtiyaçlarına kaynak yaratma amaçlıdır.

zamımıza koydular bülent başgaan...
bu nedir böyle. yüzde 10'un üzerinde aynı andan zam mı yapılır...? her zaman olduğu gibi pompaya devam...

bakıyorum da 1 günü geçmeden benim kardeşlerim unutmuştur bile... ki unutturmamak ne mümkün bir çok kanalın ana haberinde en son haber olarak 30 saniye söylenip geçti...

şunuda ekleyeyim muhtemelen 1 hafta içerisinde bi 10 kuruşluk indirim gelecektir. lpg'de indirim diye haberler yayınlar falan. herkes unuttu gitti 20 kuruşluk farkı...

unutmayın ki kazığın sadece ucu sivridir.

buyrun kemal sunal ZAMa ZAM ZAMlara ZAM
http://www.youtube.com/watch?v=lhkBB50_-L0

tüpe zam, gaza zam hani bize ...
http://www.youtube.com/watch?v=Br_m-lgj1es

edit: eksiyelen benim başörtülü bacım veya at gözlüklü badem bıyıklı kardeşim bak senin mantık çalışmadı hala sanırım her seferinde 50 tl'lik gaz alıyorum beni etkilemiyo zam diye düşünüyorsun ya bence pek doğru değil gibi...
fakirleri ilgilendiren zamdır.
hükümet yaaa ekonomi yooo dicenize çalışın mk.
benzinle - gaz arasındaki fiyat farkını ortadan kaldırmıştır. akplilerin kafası rahattır artık.

edit: farkı anlamayan için idrak etmeleri açısından:

yüksek model araçlar şehir içi ortalama 7 litre benzin yakıyor: 7*4,70 eşittir 32,9 lira
5-20 bin arası araçlar lpg'de şehir için ortalama 10 litre yakıyor; 10*3,10 eşittir 31 lira

adamın biri 100 bin liraya sıfır araba almış, sende zor bela ikinci el bir tane bulmuşsun. işte adalet, işte kalkınma.
ekmeğini tek bir bakkaldan alıyorsan, bakkal ister 5 kuruş kar ile isterse 5 lira kar ile satar. o bakkalı tercih etmek senin elinde.

bakkal akıllı ise, fırıncı zam yapar ise sen kar ından feragat eder aynı fiyata imkanın olduğu kadar satarsın. yok bana ne aç kalsın s.ke s.ke benden alacak der isen o zaman ekmek alacak adam açlıktan ya ölür ya da seni s.ke s.ke...

eğer akaryakıt hammaddesine zam yapılıyor ise, s.kinin keyfine göre zam yapmamış araptan alacaksın ya da arap ın a sına bulaşmayacak rusyadan alacaksın. baktın her yerde pahallı, sen de verginden kısacak halkını zor durumda bırakmayacaksın. tabi halkını değil ümmetini düşünüyorsan, onlar almış yolunu gidiyor. *
ama bende arap aşkı var ille de arap a vereceğim diyorsan *, sen git ver. vatandaş * vermek zorunda kalmasın.

edit: bol bol kullandığım s.kler için özür dilerim ancak s.ke sürülecek aklı olmayanların benim cebimi s.kmelerinden gına geldi.
götte hissedilir bir zam olmuştur.
Bi paket makarnaya devletini satan vatan hainlerine müstahaktır.
ayıptır. ama bana farketmiyor ben hep 50 tl'lik gaz alırım diyosan sıkıntı yok.
Delik oluşturdunuz, büyüttünüz büyüttünüz ama delik kalmadı o derece yani,artık napacan canımızi mi alacan ? Dedirten soygunlar zinciri halkası. Ha türkiye bunu hak ediyor mu sonuna kadar evet.
Ne güzel ediyorlar ohhhhhhh köküne kadar geçirsinler, koyun sürüleri hepinize müstehak. Ama olsun padişahım sen çok yaşa çok yaşa şak şak şak şak..Goy goycu toplum.
bu zamda hükümetimizin hiç bir kabahati bulunmamakta olup, suç tamamen suudi arabistan'ındır.
(bkz: yersen)
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25269091.asp

(bkz: durmak yok yola devam)
Pompa pompa olalı böyle zam gormedi.