bugün

DTP li * Pervin buldan ın yemiş olduğu halt * *
(bkz: kiyamet kopsa da gitsek) dedirten olaydır.
1-) elimiz kolumuz bağlı bir şekilde bu beyanları dinlemekteyiz.
2-) ülke yok roj tv yok onu kapatayım diye uğraşa dursun ülkemizden biri kalkıp 'kürdistan' ifadesini kullansın.
3-) eğer bu düşünce özgürlüğü ise benim ağzımı açtırmayın.
4-) milletvekillerinin dokunulmazlıkları var diye nasıl bu kadar cesur konuşabiliyorlar ve hala nasıl bu kişiler hakkında ülkemiz ses çıkaramıyor. *
5-) tamam biri kalkıp ana avrat ecdadımıza küfretse ona saldıracak değiliz .sükunetimizi korumak ve birbirimize destek olmak , propogandalara gelmemeliyiz ama insanın yaşadığı ülkede, tarihini ecdadını bildiği ve gurur duyduğu bir ülkede düşünün bir küçük çocuk babasıyla haber izlerken bu haberi görse ve babasına kürdistan neresi diye sorarsa o baba ne cevap verecektir. varın gerisini siz hesap edin.
birileri bu sözle milletvekilliğini kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır.
kürdistan'ı somut halinden evvel psikolojik olarak kabul ettirme çabasının bir ürünüdür. kürdistan bilinci yaratma gayretidir, büyük dünya ülkeleri psikolojik savaş için milyonlarda dolar harcıyorlar. siz psikolojiyi antidepresanlardan ibaret mi sanıyorsunuz hala?
dtp'nin insanları şaşırtmaması, yanıltmaması durumudur. gene yanıltmadınız efendim... ve ısrar ile bu konu üzerine ciddi bir şeyler yazmaya devam ediyoruz. aslında çok isterdim sikko bir bakınız ile buradan kendilerine ayar verebilmeyi ama beceremiyorum bunu yapmayı. he gerçi kendileri buraları okurlar mı? o da ayrı bir meseledir. ilgili açıklama tercümeye muhtaç ve ilgili kişimiz diyor ki burada "kapatın bizi, allah aşkına kapatın artık, yalvarırım kapatın..." bunun başka bir adı yoktur. eğer ki sabır taşı günün birinde çatlayacak olur ise(ki allah korusun) dtp'li vekillerimiz nereye sığınacaklardır bilmemekteyim. ilgili açıklama anayasal bir suçtur... ve bu suçlara göz yumanlar, yarın-öbür gün halklar arası bir çatışmaya dönüşmesine de çanak tutacaklardır bu işin... korkuyorum, ki korkum savaşmaktan değil; ağlamaktan gene... kendi iç meselelerini dışarıdan çekinerek çözemeyen hükümetlerin varlığından korkuyorum. türkiye'de son zamanlarda yönetici, lider yetişmemesinden korkuyorum... doğmuş çocuğu yorgan altında büyütenlerden korkuyorum... üniversite sıralarında olması gereken onlarca kardeşimin türlü ve çeşitli parti teşkilathanelerinden yönlendirilmesinden, yönetilmesinden korkuyorum...

ve diyorum ki kapatılmak istiyorlarsa kapatınız şu pislik yuvasını... evet, halk tepki gösterecek belki. evet, o ezik siyaset anlayışı ile duygularını sömürmeye devam edecekler yöre halkının... ve fakat bu çatışma ana fikrini halka bir sıçratırlarsa... o zaman eyvah demek için bile geç kalmış olacaksınız...
evinde türkiye siyasi haritasına bakıp rakıları devirdiğine inandığım pervin kişisinin sarfettiği cümle.

böyle konuşuyorlar sonra uçakta ben öz türküm vatanımı çok seviyorum diyorlar.
nasıl bir karakter bunlar ya..
-anne bak kürdistan sınırını çizdim.
+olmamış ama, istanbul'a kadar uzatman gerekiyordu.
(bkz: hoşt köpek)
''Hayalle yaşayanında yaşamayanında'' derler ya o misal buda..Sen bu söylemi hangi hakla kendinde buluyosun ki çıkıp ahkÂm kesiyorsun..Unuttuk mu sanıyosun ki bu vatan nasıl alındı..??Unuttun ama atalarımız yan yana omuz omuza tek bilek tek yürek bu toprakları Fransızından,şusundan busundan nasıl aldı..??Zaman geçmeden farkına varın artık kendi iyiliğiniz için.. G..bezi gibi kullanılıyosun farkında değilsin..
dtp nin halkların kardeşliği ni benimseyen(!) politikasını en iyi özetleyen cümle kusmuğudur. o çizgilere birer kazık çakıp tek tek sizi (haritayı çizenleri) oturtup sınırları iyice belli etmek lazım dimi kuzum.
hangi sınırdır? kim çizmiştir? haritası varmıdır? sınırları nereyi kapsamaktadır? 29 mart seçimleri kürdistan sınır çizmek için milatmıdır? osmanlıdan günümüze kardeşçe yaşayan bir toplumun içine nifak tohumları ekmek, bölmek, parçalamak kimin haddine düşmüştür. bakın; çapulcular, 3-5 il aldık diye gururlanmayın unutmayınki sizden büyük türk milleti var. bizler bu toprakları terörle, uyuşturucu kaçakçılığı ile almadık. bu toprakların her karışını atalarımızın kanı ile canı ile ödedik. yüce bayrağımızı, güzel ülkemizi photoshop larla, netcad lerle değiştirmeye gücünüz yetmez. al bayrağın nefesinde boğulur, yatacak toprak bulamazsınız. haddinizi bilin.
dtp'li vekilin hiç de akıllıca olmayan bir söylemidir. çünkü sınırlar seçimle değil başka birşeyle çizilir. ve sen çizdik dersen daha kalın çizgilerle çizilirsin.
(bkz: hayallerde yasiyor bazi ibneler)
uçan mürekkepti galiba görünmüyor diyip bıyık altından gülünür. ciddiye almayın sinir yapıyor.
gerçekten böyle birşey olsaydı ki yok ama olsaydı iyi bok yediniz dedirtecek laf.
(bkz: sikimi yersin)
(bkz: şehitler ölmez vatan bölünmez)
orospu çocuğu beyanıdır ne olacak.
götündrn haberi olmayan zavvallıların saçmalığı. ne çiziyorsun resim mi? Şeyim hıyar diyen herkese elinde tuzluk la koşmak. şeyin ne olduğu malum...
grafiker aranıyor.

istenen özellikler;

- iyi harita çizebilmesi.
(bkz: kestaneyi çizdirmek)
göte giren provakatör hareketler bunlar.
Her şeyden önce bu bir niyetin açığa çıkması ve açıkça bir meydan okumadır. Emperyalizm yine oyunlar peşinde