bugün

hayırlı olmasını dilediğimiz yerel seçim.
pusulaları zarflara sığdırmak için özenle katlanıp, mühürün başka kısımlara bulaşmaması için de en üste getirilip oyun kullnıldığı seçim.
mhp'nin yükselişinin en önemli sebebinin ak parti'li belediyelerin doğudan göç eden vatandaşlara pozitif ayrımcılık yapmasıdır. mesela manisa'da çok fazla doğudan göç eden vatandaş vardır, bunların belediye tarafından desteklenmesi manisa'nın yerlilerini rahatsız etmiştir. aynı şekilde diğer pek çok ege ilinde yaşanan durum budur.

bununla birlikte aynı ak parti'nin güneydoğu'da başarısız olması ise anlaşılabilir bir durum değildir. halbuki ak parti bugüne kadarki tüm hükümetler için kürtlerin hakkını en çok savunan partidir.
türkiye cumhuriyeti'nin akp iktidarı döneminde nasıl bölündüğünün kanıtıdır. artık her partinin kendine ait bir bölgesi vardır ve sadece oralarda kazanabilmiştir.*
ilk kez oy kullanan gençlerin heyecanını kursağında bırakmış seçimdir. mürekkep yokttur!! yıllardır, uzaktan uzağa "elimin şurasına döktüler" "vallahi ben şunla sildim geçti" muhabetlerini imrene imrene izleyenler için tam bir hayalkırıklığı olmuştur. zarfı sandığa attığım anda annemin alkışlaması dışında endişe edicek bi husus yaşanmadı. * tam oy kullanırken, dsp keçiören adayı geldi, "naber? kullandın mı oy? ehehe, ben adayım" dedi. burdan "püüü" diyorum kendisine.. kesin olmayan sonuçlara göre, pastanın büyük dilimini "sandık görevlilerinin uyuzluğu" dolduruyor.
yani bu seçimde bütün demokratik haklarımı düşünerek, ve sorguya çekerek "kötünün iyisi" mantığını, iyi niyetlerimi bir bir yargılıyorum.. bu da benim vatandaşlık görevimi yaparken, turk soluna hediyem olsun.
(bkz: seçimlere hile karışması)
güncel Önemli Başlıklar