bugün

bu çetenin
bu çeteye destek verenlerin
bu tahliye kararlarını alanların

cenab-ı hak en sevdiklerinin ömründen alıp kendi ömürlerine versin, bütün sevdiklerinin öldüğünü görüp de ölemesinler, can veremesinler inşallah. son nefeste evlatlarına kanser ilacı parası arasınlar da bulamasınlar inşallah...

en baştan en dipteki götkılına kadar isteyip de ölemesinler inşallah...
'' ne bekliyordunuz müebbet hapis mi '' şeklinde cevap verilecek bir konudur.
amına koyayım böyle olmayan adaletin. yeter amına koyayım yeter gözlerini artık götümüzdeki dona dikmiş adamları nasıl olurda salarsınız lan dışarı. gücünüz anca bakkaldan ekmek çalan çocuğa yeter. yeter lan yeter.
şaşırtmayan tahliyedir.

zira hem konumlarından hem de ortada dönen paranın büyüklüğünden dolayı ülkemizde tutuklu kalmaları zaten olanaksızdı.
bizde büyük değil küçük hırsızlıklara ceza verilir.
insan gerçekten hayret etmiyor dedirten bir başka hadisedir.
"Sizden önceki toplumlar helak olup gittiler Onlar aralarında şerefli kimseler suç işlediklerinde onu cezalandırmaz bırakırlar, zayıf ve düşük kimseler suç işlediklerinde ise onu cezalandırırlardı. ALLAH'a yemin olsun ki Muhammed'in kızı Fatıma bile hırsızlık etse onun elini de keserdim." (Tirmizî, Hudûd: 6; Ebû Davud, Hudûd: 15)
Ebru'nun çocuğunun psikolojisi > Türk milletinin psikolojisi ... Ben demiyorum, onlar diyor ...
(bkz: islam çiçek)
komık olay. toplumcai trajikomik günler yaşayacağız. fazla uzak değil bu günler.
gürsel tekin'e göre planlaması 25 şubat olarak yapılmış fakat olası ayaklanmaları engellemek amacıyla 28 şubata ertelenmiş tahliyelerdir.

trilyonlar yine buhar edilmiş demektir.herkes çaldığıyla kalacak kimse yargı önünde bunun hesabını vermeyecektir.yazıklar olsun.
şaşırtmamıştır. (bkz: cüzdanlara dikkat)
cebinde paran varsa eğer hukukta senden yana devlette, adalette...

adamların imani para olmus, yaziklar olsun..
Şu saatten sonra Türkiye'de bir kişi dahi tutuklu olarak cezaevinde yatmamalıdır. Yargı objektifliğini yitirmiştir. Mahkemeler kararlarını halk adına değil de birilerinin adına veriyor ve bu karar toplum vicdanını rahatlatmaktan ziyade toplumsal çatışmaya yol açıyorsa, mezkur mahkemelerin de meşruluğu kalmamıştır. Daha önce söylemiştim, ihkak-ı haktan başka çare bırakmıyorlar.
kısaca: annelerimizi seven kadıların tahliyesi.
adalet bakanlığınin da yerinde dediği tahliye.
turkiye hukuk devleti değildir.
kanun devletidir.

ve ne yazık ki ekonomik kriz gibi(!) adalet de teğet geçiyor bizi.
zamanında metro'da çalışan bir güvenlik görevlisi yaşlı bir kadına kartını vererek turnikeden geçmesini sağlıyor. kadının bakiyesi bittiğinden dolayı ve cebinde parası olmadığından dolayı yardım ediyor. bunu kameradan gören şirket sahipleri ise güvenlik görevlisini işten çıkararak hakkında suç duyurusunda bulunuyor. '' neden 1 lira 20 kuruşu'muzu çaldın'' hesabı.

ve bu güvenilikçi çocuk mahkemelerde sürünüyor. garip ama gerçek.

hsyk kanununun resmi gazete de yayınlanmasından 2 saat sonra bu tahliyenin gerçekleşmesi kusura bakmasınlar ama kargaları bile güldürür. hani rte nin kendini savunurken söylediği, halka seslendiği gibi; '' buna kargalar bile güler kargalarrrrrr ''

ve lütfen bakan oğullarının babaları ve hele hele ebru gündeş falan uzatılan mikrofanlara '' yargı suçsuz ve masum olduklarını beyan etti, şükürler olsun '' gibi demeçler vermesin. lan millet koyun olabilir ama o kadar da değil. o kadar da keriz değil...
içeridekileri de sıfırladılar dediğim durumdur.
Soluğu ali ağaoğlu gibi diskolarda alacakları adalet yoksunu tahliyeletdir.
(bkz: şerefsizlik nedir nasıl yaplır) uygulamalı olarak bize gösterilmiştir.
iran'ın reza'sını, Allah'ın rızasına tercih ettiler.
artık türkiye'nin %99 unun müslüman olmadığının kanıtıdır. benim bildiğim müslüman haram yemez, harama göz yummaz.

bu hırsızları salıveren hakimler, savcılar..
bu hırsızların salınmasına göz yumanlar...
bu hırsızları savunanlar...
bu hırsızların arkasındakilere oy verenler, çanak tutanlar...

bunlar mı harama el sürmeyen müslüman?

adaletin olmadığını biliyorduk zaten, adalet iktidardır.
ama isminde adalet olan bir partinin bunları yapması da iğrenç bir ironiydi.
adalet öleli çok olmuştu. bu sefer ölüyü resmen züktüler. artık suyu çıktı. bunu bile görmeyen halka her şeye bedel.
(bkz: hukuk iktidarların fahişesidir)
3-5 sene sonra bir zamanlar muz cumhuriyeti sohbetlerine konu olacak hadise. tabi iş işten geçmiş olacak muhtemelen.
çaldılarsa benim ve çocuklarımın hakkı kaç allah kuruşu ise, helal etmiyorum. fitil fitil çıkar inşallah.
para adaleti sıfırladı gerçeği.