bugün

inönü stadı'nda oynanacak olan uefa kupası 2.ön eleme turu rövanş maçı.

ilk maç için :

(bkz: 14 agustos 2008 siroki brijeg besiktas maci)
isviçre futbol federasyonundan Rene Rogalla nın yöneteceği mücadele.
(bkz: taraftarı önünde çıkmak)
defansının bariz hatalarına rağmen bana göre güzel futbol oynayan beşiktaş'ın rahat rahat kazanacağı maçtır. geriye düşmek, zayıf takımlardan gol yemek elbette can sıkar ama inanılmaz bi azimle geri gelip kazanmasını bilmekte beşiktaş takımı. bu da önemli bi özelliktir.

çok rahat kazanacağını düşünüyorum beşiktaş'ın. lakin rodrigo tello'nun önde oynaması şart. bek oynarsa gene sıkıntı yaşayabilir beşiktaş savunması. onun dışında herhangi bi tehdit olduğunu düşünmüyorum. güle oynaya çıldırır, delirir kartal.
beşiktaş ın bu sezon ilk kez taraftarları önüne çıkacağı maç. büyük bir şölen bizleri beklemektedir.
(bkz: sensiz geçen günlerin a k)
bir galatsaraylı olarak üzülerek söylüyorum ki beşiktaş'ın yenilerek eleneceği karşılaşmadır. çünkü ertuğrul sağlam'ın taktik anlayışı günümüz futbol ilkelerinin gerisinde elinde holosko, delgado, bobo, serdar özkan, nobre gibi yetenkleri üst düzey hücum oyuncuları bulunduran bir takımda sırf sistem gereği holosko ve delgado kısır bir döngünün içine hapsediliyorsa, serdar gibi çok yetenekli bir oyuncu kulübeye mahkum ediliyorsa, son zamanlarda eski formuna yakın oynayan nobre gibi bir forvet yedek soyunuyora kimse kusura bakmasın beşiktaş yanlış ellerde demektir.

defans zaten evlere şenlik ibrahim toraman kulübede gökhan zan sahada. bu maçta zapotocny ve toraman defasn kurgusunda oynamazsa beşiktaş zor dakikalar yaşar. elinde serdar kurtuluş gibi bir oyuncu varsa uğur la birlikte oynatırsın cisseyi yedeğe çekersin ideal takım düzenine dönersin. serdar kurtuluş ve uğur un cisseden eksiği olduğunu düşünen beşiktaşlı varsa kör demektir.

bu söylediklerim olursa beşiktaş turu zorlanmadan geçer yoksa hüsrana hazır olun.

edit: eksiyi veren arkadaşım. ertuğrul sağlamın futbol vizyonu beşiktaşı ileri götürmeye muktedir değildir. aldırdığı oyuncuların nasıl elde kaldığı açık. ben beşiktaş kötü takım demedim yanlış ellerde dedim. iyi oku.
beşiktaş'ın gol şov yapacağı 5'ten aşağı atarsa üzülmesi gereken maç. tek ön libero çıksın, ileride bobo ve holosko ile oynasın daha ilk yarıda 4 olur maç.

şimdiden gruplar hayırlı olsun.
beşiktaş değil 4-5-1, 0-0-10 düzeninde bile oynasa yenilmeyeceği maçtır. hayal alemlerine dalmayalım.
beşiktaşımız'dan galibiyet değil, gol şov beklediğim maçtır. ayrıca kazanılması halinde kara kartal üst üste 7. resmi maçını da galibiyetle kapatmış olacaktır.
beşiktaş bu takımı elediği takdirde yapılacak kura çekimi sonucu kayserspor'la birlikte gruplarda değil 1. turda mücadele edecektir. yani gruplara kalması için bir tur daha geçmesi lazım.
konyaspor maçı öncesi güzel bir antrenman maçıdır. bi de çarşı'nın yine öttüreceği maç olacaktır.
eruğrul sağlam ı taktik ikilemine düşüren maçtır. hazırlık dönemi boyunca çift önlibero ve tek forvet oynayan hatta schalke maçı sonrası methiyeler düzülen sistem bu maçta değişecektir. ayrıca allah aşkına şu serdarlar sahada olsun artık dediğimiz maçlardan biridir. holosko gibi ejderha yutmuş bir canavar n'olur sağ kanatta hapsolmasın karşılaşmasıdır. beşiktaşın atacağı gollerin ve tribün şovunun yarışacağı maçtır. bi kerede takım tribünden iyi olsun maçıdır.
beşiktaş'ın 4-0 üstünlüğü ile sona ermiş maç. kimse siklememiş. yazalım bari.

http://www327d.mackolik.c...ch/Default.aspx?id=242351
http://www.uefa.com/compe...3/match=303876/index.html