bugün

Bir bölümünü izlediğim, herkesin izlemesi gereken yayındır.

Tekrar izlemeyi düşünüyorum. Net.
Hiç kimseden korkusu olmayan şerefli Atatürkçü komutanlarimizin çıkarıp masaya vurduğu kimsenin soyleyemediklerini söyledikleri efsane program olmuştur.
Hulusi nin de ipliği pazara çıktı.
izlemeyen varsa mutlaka izlesin.
gayet sıradan cümleler kurdular ve görüyorum ki olay oldular..
işte 14 senede ne derece kötü bir hale geldiğimizin kanıtı..
asker milleti gerçekten safmış..
fabrika ayarlarına dönülsün, bilim, akıl, çağdaş demokratik, laik, hukuk devleti fln..
bu derece normal şeyleri söyleme cesareti gösterdiler ve biz sevindik..
bunu sivil camiadan bir tek ersan şen söylüyor ana akım medyada..
Yani gerçekten rezil bir durumdayız..
programdan anekdotlar

semih çetin'den hulusi akar'a:
1 - hulusi akar'ı dişli ile birlikte taşıyan helikopter pilotlarının fetö'cü olduklarını ve tutuklandıklarını
2 balyoz davasına bilirkişi olarak tecrübesiz bir binbaşının (sonrasında ateşe olan fetö'cü) atanmasını sağlayan kişinin de hulusi akar olduğunu
3 - balyoz bilirkişi ünvanına sahip kişinin londra ateşe'si olması için onay verenlerden birinin hulusi akar olduğu beyan etmiştir.
ahmet hakan'a döşeme.
semih çetin: siz biliyorsunuz buradaki programlarınızı, biz sizi izliyorduk silivri'de. avukatımız çıkıyordu karşısına iki tane hükümetten, üç tane cemaatten, burada tartışma ortamı. ağzını açtığında beş kişi üzerine çullanıyordu, böyleydi durum.
emekli koramiral kadir sağdıç: balyoz davasinda o darbe planlari hazirladigi iddia edilen kisilerin icinde tanju poshor da vardi ama biz tutuklandik, o tutuklanmadi. kosava'da gorevliydi ve yillik izninde darbe icin turkiye'ye geldi. simdi de o darbeye kalkistigi icin tutuklandi.
emekli kurmay albay eray güçlüer: bizi içeri attıranlardan (fetö'cülerden) darbe girişimi sonrası yurtdışında önemli görevli atanan adamlar var!
ali türkşen: askeriyenin önünde otobüsleri, kamyonları çekmeyin artık. o tankı kullanan irade çıkmak istiyorsa kapıdan çıkmak zorunda değil duvarı yıkıp kendi kapısını açar. rencide etmeyin askerleri.
semih çetin: fetö terör örgütüne ilk direnişi aziz yıldırım ve fenerbahçe taraftarı yaptı.
ali türkşen: hayatımız yetim hakkı muhabbetiyle geçti. luzumsuz ise söndür. suyu kapat, elektriği kapat. bir damla fazla akıtma. ama sen bir türk subayı olarak halkına kurşun sıkamazsın.
siyasetçilere ne zaman sıra gelecek, bunu merak ediyorum.
ali türkşen: türkiye'ye liyakat sistemi geri gelmeli. hayvanat bahçesi müdürü'nden tübitak'a başkan yapmasınlar, bilime değer vermezsen böyle olursun. inönü'ye atatürk'e ayyaş dediğiniz o adamlara karşı geldiniz, bakın yine yüzünüzü onlara döndünüz. şimdi sağa sola hakimiyet milletindir diye yazıyorsunuz. e biz bunu yıllardır söylüyorduk hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir diyorduk. ne yaptınız, dindar diye sırf başörtülü diye rektör yaptınız, şimdi tutukluyorsunuz. ben siyasi görüş tanımam.* ama kalbim vatan vatan vatan diye atıyor. ailemle huzurlu bir şekilde bu ülkede, ülkemde yaşamak istiyorum. her şeyden önce bunları kabul edeceksiniz.

son olarak selamı çaktılar
(bkz: cezaevinde unutulan yüzbaşı)
(bkz: murat eren)

edit: ahmet hakan güç önünde eğilen biri olduğun kadar, leş bir moderatörsün de.
belirtmeden geçemeyeceğim.
Emekli hürgeneral olarak beni çağırmadıkları için üzgünüm.
Su ahmet hakan sigirini atsinlar, beni moderator yapsinlar dedigim program.

Bu arada ayni gece fatih altaylinin da programi iyiydi.
Sabah ilk 1 saatini izledim. Birazdan kalan 3 saatini izleyeceğim.

Ilk 1 saatlik bölümde bana gore en çarpıcı konuşmayı yapan, ahmet hakan'ın sürekli susturmaya çalıştığı profesördü tayfun uzbay'dı. Adam diyor 25 milyar dolarlık bir sektör benim bulusumla çöp haline gelebilirdi diyor, bu kek bundan bize ne diyor. Eğitim şart.

Ayrıca youtube uzerinden programin tekrari şuradan izlenebilir:

https://youtu.be/emYbnO5vkgc
adamların kariyerlerine bakıyorsun. Master doktora uluslararası üstün başarı ödülleri dolup taşıyor. Operasyon deneyimleri en üst safhada.

Fetoculara bakıyorsun cebinde okunmuş 1 dolar taşıyor.

Neden bu adamları ordudan attıklarını tüm ülke dün daha iyi anladı. Hepsi çok ama çok değerli insanlar.