bugün

büyük olasılıkla gerçekleşecek zafer. ışid güney ve batı cephesinde düşürüldü, geri çekiliyor.
bi xêr be kobane!

şanlı ve onurlu gerillamıza helal olsun.
gerçekleşmiştir.
gurur verici zaferdir.
tanrı kürt kardeşlerimizin yanında olsun.
75 yıldır amerikan götü yalayanların zoruna gitmiştir.
bok atmaya çalışın farketmez.kobanede o canavarlarla savaşan gerilladır. sizin insanlığınızda anca bu kadardır. şak şak şak
abd, bölücü ve akp ortaklığının zaferidir. bölücülerin yanı sıra, davutoğlu ve kafadar yandaşlarını sevindirdiği kesindir (bkz: davutoğlunun teröristlere selam göndermesi).

fakat daha düne kadar kobani'deki eşkıyayı -pek haklı olarak- "terörist" diye nitelendiren sucukçu muhasebecisinin ne düşündüğü merak konusudur.

ayrıca yandaşlardan hala söz konusu kişinin yanında olanların da ne düşündüğü merak konusudur.
Çok değil 2 ay önce "kobani düştü düşecek" dedikten sonra bugün çıkıp "kobaneye selam olsun" diyenlerin dış politikadaki öngörü kabiliyetleriyle ve stratejik dehalarıyla ne kadar övünsek azdır. Şahsen Ben beyendim.
akp'nin güneydoğuyla bütünleşme tehlikesi içeren özerk bir kürt yönetimi olarak kobane' ye karşı işid' e yardım ve yataklık ettiği, ülke içi örgütlenmesine göz yumduğu, ışıd unsurlarını bölgeye sevk ettiği bilinen gerçeklerdir. fakat bazı mankafalar hala neyin peşindelerse akp ile kürt hareketi arasında aymazca paralellik kurabiliyorlar. tabii ergenlik midir, cehalet midir, körlük müdür bilinmez.
(bkz: kobane zaferi karşısında afallayan türk genci)
danışıklı dövüş'ün en iyi örneklerinden.
Şanlı onurlu gerillanı götünden sikeyim ben senin. Lan moderasyon nasıl yazdırıyonuz bu cümleleri buraya ayıp lan ayıp ya bu piçleri silin ya beni silin lan.
Gerillalar düşmeyen kobane yapmış..
hala amerika sayesinde kazandılar diyen mallar var ya helal olsun onlara.
amerikanın sömürgesi konumundaki bir ülkede ,yerli üretim hiç bir silahı ,teknik donanımı olmayan ordusuyla ,tamamen batıya ve amerikaya bağlı bir taşeron olarak bölgede kendine can bulan güzel türkiyemin insanları kalkmış,kürtleri amerikanın mandası gibi göstermeye çalışıyorlar.
iŞiD gibi,insanlığı tarihin karanlık sayfalarına mahkum etmek isteyen ,vahşeti ,barbarlığı yücelen bir örgüte karşı savaşanlara , batının destek vermesi kaçınılmaz bir olaydır.
yarın türkiyeye saldırsalar yine destek vereceklerdir.çünkü insanlığın ortak aklının ulaştığı düzey ,bu barbarlığa dur demekle kendinini mükellef kılmıştır.
ayrıca kürtler ,çok mantıklı bir ittifaka gitmişlerdir.yıllarca anti kapitalist zırvalarla ,kominist söylemlerle dünyanın güçlü olan kutbunun karşısında yer aldılar . ama bu gün kürtler de anladılar ki dünyada yer etmek istiyorsan,türkiye gibi amerikayla aynı safta olmak zorundasın. yakın zamanda da bu yaklaşımın meyvelerini alacaklardır.
zalimlere geçit yok.

kobane'de düşene dövüşene bin selam.
kurtuluş savaşı görmüş bir coğrafyada gerçekleşmiştir. sevgili kobane halkı, cepheden kaçıp türkiye tarafına geçen yiğit savaşçıların tekrar aranıza katılarak naralara ortak olmasına sakın izin vermeyin. zira bir süre sonra eziliyoruz, özgürlük istiyoruz ayağına başınıza dert olacaklar.
(bkz: hdp solcularının emperyalist olması)
bir sike yaramayan sözde zafer. ordaki halk biji diye bağırıyor, ışid siktirip gidiyor falan. alayı olacak senaryoydu amk.
abd savaş pilotlarının kazandığı zaferdir. abd uçakları sayesinde ışid destek getiremedi rakka'dan. Yoksa ışid, kekoların eline çoktan vermişti.

iyi oldu ama 2 terör grubu da bol bol gebertti birbirini.
şehir içinden aldığım haberlere göre doğruladığım haberdir. ışid şehir merkezinden geri çekilmektedir. fakat şehir tamamen enkaz olmuştur ve kırsal hala ışid ın elindedir. bu yüzden ışid hala savaşın önde giden tarafıdır. fakat ypg ve abd nin psikolojik zafer kazandığı ve medya ile bunu büyüttüğünü ortadadır.
Amerikan imparatorluğunun zaferidir.ancak erken konuşmamak gerekir.
biji obama. biji serok obama. kurt kardeslerimizin zaferleri kutlu olsun.
(bkz: el sikiyle gerdeğe girmek)
He ya zafer... Amerikan uçakları bombalasın, bizim etekliler de zafer kazansın.
He he .. Ne diyorlardı?
Bi xer be kobane!
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
biz zafer halaylarımızı çekeceğiz tilililili
BijiBerxwedanaKobane
bu gece zılgıtlar eşliğinde kutlanacaktır. dılelelelelelelele.
iki orospu çocuğu gruptan bir orospu çocuğu grubun "guya" zaferidir.