bugün

"Yaşadığımız üzücü olaylar yeni anayasa sevincimizi gölgeledi. Bu olaylar ne kadar yürek yakarsa yaksın girdiğimiz bu yoldan vazgeçmeyeceğiz. "

cemil çiçek tarafından şehitler ile ilgili yapılan açıklamada sarfedilen yersiz, densiz ve saçma cümle...
o anayasa kadar...

şehitliğin ne olduğundan bihaber olası bireylerin anlayamadıkları serzeniş.
Yarın olur top peşinde koşulur iki gün geçsin kız peşinde koşulur!
Cemil çiçek tarafından, şehit haberi üzerine yapılmış yorumdur. Daha saçma bir yorum daha yapılamazdı heralde. Ancak iktidarın amacı son derece açık ortaya koyulmuştur. Şehitlere elbette üzüldük, ama yine de biz amacımıza ulaşabilmek için hiç bir şeyi umursamıyoruz. Pkk konusunda hiç bir şey yapmayı planlamıyoruz. Biz anayasayı ağzımıza layık kıvama getirdikten sonra, istediğimiz atı koşturacağız anlamına gelen cümlesi ile açık bir beyanda bulunmuştur.
not: en azından kelle dememiştir.
belki çok değişiklik getirecek, yapmak istedikleri pek çok şeyin önünü açacak.

ama bunu böyle bi günde, şehitlerle ilgili konuşurken araya sıkıştırmanın anlamı ne?

şehitler bu kadar değersiz mi sizin gözünüzde ki araya farklı konular sıkıştırılabiliyor.

siz bari yapmayın. ya oraya konuşmak için çıkmayın. ya da çıkıyorsanız şehitlerimizin kemiklerini, bizim de içimizi sızlatmayacak konuşmalar yapın.
24 şehit verilmemesi için ne yapmak gerektir? bu memleketin askeri istihbaratı ne yapar? darbe yapmak artık imkansızdır ama sıkıyönetim ilan ettirmek kalan son çareleridir, ve amaçları elbette budur, ne olmalıydı yani; bakanlar kurulu ve cumhurbaşkanı ellerinde g3 lerle sınırdamı beklemeliydi, neden hükümet açıklama yapmalıymış yada istifa etmeliymiş, generaller ne iş yapar?
asker içinde hala eski kafadakiler mevcuttur, ve gerçekten tek istekleri, kalan son çareleri olan sıkıyönetim ilan ettirmektir, asker resmen grevdedir, oysaki görevde olması lazımdır.
şehitlerimize allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum, onların şehit olmasına göz yumanları da allaha havale ediyorum.
olması gerekendir. sebebi üzerinde uzun uzadıya laf anlatmaya çalışmayacağım, ancak biraz uslu olursanız eminim şirinleri sizler de görebilirsiniz.
pkk saldırıları nedeniyle hükümetin ömrünün azalmasından olsa gerek böyle bir günde bile anayasa değişikliği peşindedir. bu durum bile bunların başımıza musallat olmaya devam etmesi için anayasa değişikliğinin şart olduğuna işarettir. ne anayasaymış arkadaş!
yeni anayasanın kürtler için ne kadar ayrıcalıklar getiren ve kürdistan yolunu gidiş geliş duble yol olarak açan bir anayasa olacağını tahmin etmek çok zor olsa gerek ki, terör ile bağdaştırılamamış.
o kadar insan ölüyor birileri halen yok hükümet gitsin yok ergenokoncular dışarı çıksın yok bu millete anayasa fazla demenin peşinde yazık yazık ölen her kimse sizin kardeşiniz eşini dostunuz da olabilirdi. bari bunu düşünün .