bugün

antimilitaristlerin, yobazların, etnik milliyetçilerinin çemkireceği izleti. Kimisi acemice yapılmış diyecek, kimisi kızlı erkekli oynatmışlar diyecek, kimiside çocuklara silaha özendiyorsunuz diyecek. Keşke bunların olmadığı bir türkiye'de yaşasak, çok güzel olurdu.
https://youtu.be/QRSbNHtyrqU

Olm yerim lan ben bunları.

"Bismillah halatlar Fora" asgadgadhajahfjda

23 Nisan için Türk Deniz Kuvvetlerinin hazırladığı mükemmel kısa film.
Sabah sabah ağlatmıştır. Gerçekten ağlatmıştır. Bildiğin gözlerim doldu. Tutamadım kendimi.
yemin ederim ki ağladım.

çok başarılı...çok...

bismillah da olacak tabi ki, atatürk de olacak.

ulan veletler, "burası çanakkale denizaltısı" dediğinde "bizimkiler yihhuuu" deyip sevinmeleri yok mu?

tek kelimeyle müthiş.
tüyleri diken diken yapan reklamdır. düşünenlerin, yapanların emeğine sağlık.

oynayan çocuklara baktımda bu çocukların içinde tecavüzcü ve hırsız asla çıkmaz. kızlı erkekli oynamışlar güzel yapmışlar.

atatürk ün mirası olan türk silahlı kuvvetlerine minnetarız.
Sağol canım, Övdüm de geldim.
Baris manco ile daha da neselendiren ve duygulandiran kisa filmdir. tebrikler.
evet bugün 23 nisan. kaç yıldır kutlamıyoruz kim bilir yada birileri bizim kutlamadığımızı sanıyor birileri. birileri bizim unutacağımız düşünüyor. onlar öyle düşünmeye devam etsin.

deniz kuvvetleri komutanlığı güzel bi klip hazırlamış. aynı şekilde kara ve hava kuvvetleri komutanlıklarının da klipleri var. birileri bok atmaya calışsada klipler gayet duygusal ve güzel. o eksik olan bayram havasını bayram heyecanını bir nebzede olsun insanın içinde hissetmesini sağlıyor.

aynı başlığın ekşide bir benzeri var demişler ki çok fazla dini unsur var. burda 3 4 kere kullanılan bismillah kelimesiden bahsediliyor. ne ara bu kadar dini değerlere karşı olduk. askeriyenin her alanında uzun yıllardır dini unsurlar hep motivasyon kaynağı olarak kullanılmıştır. bu islamda da hristiyanlıkta da musevilikte de vardır. buna mı takıldık yani bu kadar mı düştük. bu kadar mı örf adet gelenek göreneklerimizden; din millet vatan sevgisinden soğuduk. ne oldu neden böyle olduk biz? dönemin iktidarına mı bok atacaksınız atın haklı olabilirsiniz ama aynı zamandan kendinizi de sorgulayın bu kadar kolay mı soğudum bu kadar mı kolay vazgeçtim. yani bir iktidarı sevmiyoruz bir şahısı sevmiyoruz diye vatan din milletten de mı soğumak gerekiyor.

kullanılan bismillah kelimesinden gerçek anlamda mı rahatsız oldunuz yoksa dönemin iktidarı sağcı olduğu için mi rahatsız oldunuz? yani eğer dönemin iktidarı dini siyasete alet etmeyen bi iktidar olsa bismillah kelimesinden rahatsız olurmuydunuz?
eger gerçek anlamda rahatsız olduysanız dini değerlere saygısı olmayan bir kişisiniz. yok dönemin iktidarı yüzünden rahatsız olduysanız karşıt bi görüşü kötülemek için kendi değerlerinden vazgeçen bir zavallısınız. yani siz düşmanım yemek yiyor vallaha ben yemem ölür giderim diyen bir insansınız.

herşeye rağmen tarihini unutmayan güncel olaylar yüzünden kökleşmiş değerlerinden vazgeçmeyen zeki, başkalarının aklıyla hareket etmeyen insanlar mevcut olduğunu görmek umut ve mutluluk verici.

işte bu insanların atatürkün çocuklara armağan ettiği 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun. siz de çocuklarınıza sahip çıkın sizin gibi olsunlar salak salak görüşleri yüzünden kendi kökleşmiş değerlerinden vazgeçmesinler. o değerleri kullanıp insanlara sahip olmaya çalışmasınlar yada o değerleri kullananlar karşıt görüşte diye o değerlerden vazgeçmesinler.

yazı uzun olduğu için noktalama işaretlerine dikkat edemedim. içimdekileri bir anda dökmek istedim çok karışık olabilir kusuruma bakmayın.
güncel Önemli Başlıklar