bugün

* *
fenerbahçe galatasaray derbilerinin en unutulmazıdır. * galatasarayımızın tribünlerinde yer aldığım karşılaşmadır. kenan evren lisesinin bulunduğu tribününde idim. o zamanlar stad eşit olarak bölünürdü.yarısı bir takıma yarısı diğer takıma. fenerbahçe maça çılgınlar gibi başladı. 3-0 öne geçtiler 48. dakikada daha sonra erdal keser imiz aldı sazı eline bir sağdan bir soldan 2 tane astı fener ağlarına. tribünde çılgınlar gibi idik yanımızdaki fenerlilerin sesini soluğunu kesmiştik.
işte ne oldu ise ondan sonra oldu zaten. satılmış bir hakem çıktı sahaya. adı hasan ceylan. resmen fenerbahçe taraftarı. galatasarayımıza durup duruken bir aleyhine bir penaltı çalmış penaltıda rıdvan ve tanjuyu katakülle edip yere seyren hayrettin imiz maçın şeklini boks maçına çevirmiştir.zaten tanju korkudan penaltıyı kaçırır.* neyse hakem maçı çekilmez hale getirir. çünkü takımı fener yenilmek üzeredir. bir katakulle yapıp fenere maçı 5-2 armağan eder. zaten polonyalı futbolcumuz koseçki o kadar bıkmıştır ki hakemden hakeme saldırır. siz anlayın hakemin ne kadar yanlı olduğunu. yanılmıyorsam 6 hafta ceza alır. * ne mutlu galatasaraylıyım diyenlere
(bkz: ridvan i bitirecektim)
(bkz: ridvan i tartsan yatak dosek 55 kilo gelir zaten)
(bkz: hayrettin demirbas)
bu mac klasik babayi aldigimiz maclardan biridir, mac basladiginda tanju gol atsin biz alalim maci diye salakca bir temennide bulunmam uzerine yine babam ile aramda yasanan hafif bir surtusmenin negatif enerjisi hayrettin'e yansimis once seytan ridvan'a sonra tanju'ya kafa kol girimistir ayrica, o kismi hatirlamiyorum ama gecen skype'ten konusurken konu dondu dolasti yine ona geldi hasta ruhlu baba, ogul arasinda; babamin dedigine gore hayrettin mactan sonra ritfan'a dokanmadigini iddia etmis zira dokansa ritfan'in hastanelik olacagini belirtmis, bu da babamin sozluge bir katkisi olsun.. ayrica bu mac tanju'nun hayrettin'e karsi penalti kacirdigi maclardan biri olmustur digeri ise 1993'te oynanan mactir..