bugün

ingiltere de 21 olan sınırın bizde 22 olmasıdır.
bakılan pencereye göre verilen tepkinin değiştiği yasaktır.

kimisi için izmir kordon'da sahil kenarında gece yarısına kadar oturup içmesi gibi güzel bir şey yoktur, bu insanı üzen sinirlendiren bir yasak olmuştur.

gündüz içecek insanlar, sakallı varoşlar sinirlenecek mahalle baskısı biraz daha artacak, içenler gün yüzüne çıkacak sözlük. ağlatacaklar.

keşke yasaklar değilde, alkol etkisi ile etrafa zarar veren kişilere uygulanacak yaptırımlar arttırılsa. ne bileyim alkollü araç kullanmanın cezası hapis cezası olsa. bu ve benzeri yaptırımlar zaten daha caydırıcı olacaktır.
problem bence alkolden ziyade saatidir. canım ne zaman isterse o zaman içerim kimi ilgilendirirdir asıl olayı. illa ki 21:59 da gidip eve depo mu yapmamız lazım içmek istemediğim halde. ben bu akşam içeceğim diyerek eve alkol aldığım çok nadir olmuştur. genelde spontane bir kararla gidip, ulan sigaranın yanına alkol alayım bir de cips açayım filmimi izleyip yatayım diye karar alırım.
her zaman işlerine gelen hükümetin bu yaptırıma da rusyayı örnek alması çok ilginç. caminin 100 metre çapı meselesine nerden örnek alacaklar merak içerisindeyiz. Bu arada rusyada alkolden ölen insanların sayısına bir bakın yasağı anlarsınız amk
http://rakiyapimi.tripod.com/yeni_sayfa_1.htm
bira içeceklerin 9 da stok yapması ile çözülecek sorun.
22.00'den önce zula yapmak kimsenin aklına gelmez diye mi düşündüler acaba, insanın aklına bu geliyor.
saat 22:00 lere kadar çalışan insanlara zulüm etmektir.

arkadaşlar. ey yüce sözlük halkı. gelin bir hareket başlatalım. herkes evinde ne varsa; bira, votka, tekila, rum, vb...

saat 22:00 den sonra evimizin önüne bir kap içki koyalım. bu insanları sevindirelim.
vaybe bugün ilkgünüydü komik anlar yaşandı millet elinde leblebiyle ölece kala kaldı bira dolabının önünde.
Valla iyi oldu . çokta güzel oldu . pekte güzel oldu . O değil Tekelcilere Helal olsun harbi uyguluyorlar . 22.10 da gittim adam vermedi içki , gerçekten ilk defa bir yasağı bu denli hissettim Türkiye'de .
Bunu hiçbir Avrupa'lı ya izah edemezsiniz.
Kimse bana gelip aynı yasak, diğer Avrupa ülkelerinde de var demesin.

Benzinlikte bira satıyorlar, neyin alkol yasağı?
o alkol yasağı değil alkol satış yasağı silkik deyip geçilecek durum. birde demez mi benzinlikte bira satıyorlar. nah atıyorlar artık. bizde de 2 yıl öncesine kadar benzinlikte satıyorlardı alkollü bir sürücü tarafından en sevdiğin ezilip giderse gelir burada kişnersin.

lavuğa bak avrupalıya izah edecekmişim. kim ulan avrupalı neyi izah edeceğim gitsin barda klupte içeceğini içsin avrupalı gelip benzinlikten bira mı alacak varoş.
gayet 22den sonra gene satılıyor. sadece 2 lira fazla ödüyorsun.
alkol komple yasaklanmalıdır.
bu nasıl yasak lan? çatır çatır herkes alıyor, her yer açık! az önce 4 tane bira aldım. böyle mi şeriatı getireceksiniz siz?

gerçekten çok yazık...
Diyelim ki bu yasağa uyuluyor, Bu tam olarak neyi önlüyor soru işareti.