bugün

yine güzel dokundurmuş yılmaz hocam.

--spoiler--
hırsızlık sadece hayır diyenlerin sorunu mudur?

oy hırsızlığı yapıldı.
“atı” alan üsküdar'ı geçti diyor.

ysk resmen suç işledi.
sür “eşeği” niğde'ye diyor.

aslında hayır oyları kazandı.
aç “tavuk” kendini buğday ambarında sanırmış diyor.

başbakana mikrofon uzatıyorsun.
“öküzün” altında “buzağı” aramayın diyor.

bakana soruyorsun…
“kedi” ulaşamadığı ciğere murdar der diyor.

ysk'ya itiraz ediyorsun…
“pire” için yorgan yakılmaz diyor.

yandaş gazeteye bakıyorsun…
“it” ürür kervan yürür diyor.

insan olarak hakkımızı arıyoruz…
hayvanlı atasözleriyle alay ediyorlar.

tüm bunlar yaşanırken, toplumun yarısının oyu çalınırken, toplumun öbür
yarısından çıt çıkmıyor.
40 milyon insan çırpınırken, geriye kalan 40 milyondan bir kişi bile ysk'ya itiraz
dilekçesi vermiyor.
oy hırsızlığı ve milli egemenliğin gaspedilmesi, sadece hayır diyenlerin
sorunuymuş gibi kabul ediliyor.

komşunun evi soyuluyor.
bana ne, nasıl olsa soyulan ev benim evim değil diye düşünülüyor, susuluyor.

oysa…

gayrisafi yurtiçi hasılanın yüzde 70'ini “hayır” diyen şehirler oluşturuyor. refah
seviyesi en yüksek 10 şehrimizin 8'inden “hayır” çıktı. ilçe ilçe bakıldığında,
sosyal hayat açısından makas daha da açılıyor, yurtdışı tatili yapabilen, tiyatroya
gidebilen, konser izleyebilen, resim-heykel sergisine ulaşabilen, kitap satın
alabilen, ailece veya arkadaşlarıyla akşam yemeğine çıkabilen, spor salonuna
üye olabilen, özel sağlık sigortasına sahip nüfusun yüzde 90'ı açık ara “hayır”
dedi.

e sen bilirsin kardeş.

bundan böyle… seninkiler damat, enişte, gelin, bacanak, dünür, sülalece deveyi
havuduyla götürürken, sen yengeyi anca avanta iftar çadırına götürebilmişsin,
elalemin oğlu bedelliyken, senin gariban oğlanı rakka'ya sürmüşler, plajda
nargile tüttüren suriyelilere 25 milyar dolar harcarlarken, maaşına 25 lira zam
yapılan emekli baban hastane kuyruğunda sürünüyormuş, yandaş müteahhit
milletin orasına koyarken, sen kirayı nasıl ödeyeceğim diye kukumav kuşu gibi
düşünüyormuşsun, dünyanın en pahalı benzinini kullanıyormuşsun, traktöre
haciz gelmiş, kapına icra dayanmış, üniversite mezunu kızın hâlâ işsizmiş filan…
sakın diyeyim bizden medet umma.

bilirsin…
her “koyun” kendi bacağından asılır!
--spoiler--

http://www.sozcu.com.tr/2...rin-sorunu-mudur-1805143/
Bazılarının yine anlayamayacağı yazı. Peki o anlamak istemeyenler şurda yazanların tersini mantıklı şekilde açıklayabilir mi ?
tam da sorgulamayan, biat kavramıyla yetişen çomarları iyi anlatmış. bu saatten sonra açlıktan kıvran sana rte bakar.
yine ajitasyon dolu yılmaz özdil yazısı.
lan bir tek sen seviyorsun atatürk'ü, cumhuriyeti, vatanı. en çok sen değil mi özdil? bir tek sen dürüstsün herkes dolandırıcı, şarlatan, aptal değil mi?

he canım şimdiye dek hep hayır verenler baktı besledi bu gariban kesime. hadi lan ordan ! en büyük hayırcı aydın doğan pijamayla başbakan karşılarken, o süper başbakan mesut yılmazlar tansu çillerler ellerinde purolarla maç izlemediler, kuaförden çıkıp meydanlarda bacı muhabbeti yapmadılar, ekonominin amına koymadılar he? türkiye' nin en büyük ekonomik krizinde 2001 de başbakan ebemdi he..cumhurbaşkanı akplilerin kafasına anayasa fırlattı değil mi yılmaz özdil.

sizler sinemaya konsere giderken ulan bu köylü milleti neden bizimle gelmiyor yahu? diye çoook düşündünüz değil mi? dünyanın en pahalı benzinini bu iktidar icad etti değil mi? 2001 krizinde benzin kaç paraymış dünya haritasını çıkar bak bakem bir? o sövdüğünüz dünyanın en pahalı benzini hikayesi 1999 depreminden sonra gelen ötv olmasın? o ötv denen vergiyi kim koydu aç bak bakalım sayın özdil tarihe? onu da kp yaptı he mi? lan daha düne kadar yüzde 60 enflasyon ülkenin müzmin kaderi diyordunuz .. neredeydi senin über süper hükümetlerin o yıllarda? daha doğru düzgün yolu yoktu lan türkiye' nin. otoban denen şeyi özal olmasa bilmeyecektik.

büyükanıt denen muhterem paşa fb maçlarından, mesut yılmaz gs maçlarından arda kalan vakitlerde mesai yaparlardı bazen. benim hatırladığım bu yani.

ulan sayın özdil , konuşturma adamı ! senden medet uman kim? milletin amına koyan müteahhitlerin allah belasını verin okey paşam. ama müteahhit paranın amına koyuyo genel başkanınız evli sekreterinin o noktasına koyuyo. bu nasıl olacak özdil? koskoca mhp tüm yönetim kurulu olarak otellerde karı sikiyolar sonra istifa ediyorlar ortaya çıkınca. bunlar nasıl olacak özdil? bilmem ne orgeneralinin mutfak masrafı 400 bin tl çıkıyor mesela? tarihin en büyük yolsuzluğu zarrab mıdır? e sizin de iskiler ne olacak özdil bey?

lan gelsin chp başa tamam okey. gidip hdp ile birlik oluyorsunuz tepemizi attırıyorsunuz. ulan türkiye tarihinde pkkyı meclise ilk sokan parti chpdir. eski shp adıyla. gidip aynı tas aynı hamam mantığı ile vatan haini can dündarın arkasındayız mesajını yine gidip chp genel başkanı ve selo demirtaş veriyor.

gelelim doğuya sürülen gariban mehmetçiğe, ulan sayın özdil hangi demokrat hayırcı büyükbaşın oğlu askerde pkk kurşunu yedi de öldü lan? söyletme beni. akp hdp chp bilmem ne fark etmez. hangi hayırcı evetçi büyükbaşın oğlu suriyeye bilmem nereye gönderildi? lan suriyeye göndermesen hakkariye gönderiyorsun mehmetçiği el mahkum terör var. bu pkk terörünü tayyip mi getirdi lan ülkeye? ordan geçmiş oğlun askere gider sen de ağlarsın diyor adama bak? lan bir tane büyükbaş göster de ki oğlu hakkaride asker dağlarda şu anda. hadi göster lan bir tane. referandumdan önce hatta akpden önce ne oluyordu doğuda güneydoğuda ki şimdi kalmış askere gider oğlun ölür sana müstehak demeye getiriyorsun. hadi ordan !! boş beleş ajitasyon anca. başbakanı pijamayla karşılayan adamın yanında yıllarca yazdın çizdin. aydın doğan dediğin adam çok mu dürüst adamdı da yıllarca hürriyetten ekmek yedin sen? lan adam 'iktidarları ben belirlerim' edasıyla geziniyordu düne kadar. kimsiniz siz lan? sanki karşınızda türkiye düşmanları var gibi yazıp çiziyonuz.

feto dediğin şizofrenle fotoğrafı olan tek tayyip mi? aç bak tansular, ecevitler, özallar, yıldırım akbulutlar, demireller vs. hangi siyasinin yanına google'da fethullah yazsan hepsiyle samimi göürntüleri var zaten lan. adam devlete 40 yıldır sızmış ve bunu başlatan abd güdümünde kenan evrendir. neden tarihi doğru anlatıp yorumlamıyorsun özdil? feto dediğinle en azından savaş başlattı 100 bin fetocuyu temzilemeye çalışan, en azından 40 yıldır yenilen naneleri temizlemeye çalışıyor adam. ne yapsın? izlesin mi? gelip kılıçdar mı temizleyecekti fetoyu? büyükanıt mı temizleyecekti fb maçlarının devre arasında? güldürmeyin adamı yahu.

tüm suç akpnin he , 15 yıllık iktidardan önce süper bir devlettik, süper medeniydik herkes tiyatroya gidiyordu. hastir ordan. daha da yazmayacağım. sinirim bozuldu artık ya. seçimlerde hile var hile var. varsa git sokağa çık iç savaş başlatın demeye gaz mı veriyorsun millete aklınca? ikinci gezi olayları çıktığı zaman utanmadan köşende yazacaksın gençler ölürken. yazıklar olsun sizin gibi insanlara be. her seçimde yenilen sizler, utanmadan hdp chp mhp birlik oldunuz yine de yüzde 50 den fazla oy alamadınız. buna utanacağına, akp seçmeninden tek oy kaybı olmadığına şaşırcağınıza, biz nerde hata yapıyoruz diyeceğinize hala yüzde elli yüzde elli diyip duruyorunuz. o yüzde elli hayırın içinde yüzde 10 pkk oyu var be uyandırayım. hani senin atatürkçülüğün özdil? pkk oyları, fetö oyları bu vatana düşman hainlerin oyları çalınsa ne olur lan? en fazla ayıklanmış olur bana göre çalınma değil.. utan özdil cidden utan. yeter yahu.
yazı yazmak için yazı yazmış. böyle adamları okuyup bilgilendiğini sanan kesim bu kafayla bir arpa bile yol alamaz. eleştirdiği akp ne yapıyor peki çalışıyor. insan kazanmaya çalışıyor, kapı kapı dolaşıp insanların hal ve hatırını soruyor, çay çorba dağıtıyor, halka temas ediyor. bunun gibi şahıslar da birşey üretmek yerine muhalefet için muhalefet yapıyorlar. oturduğun yerden vur anasını satayım ne güzel istanbul be. yazmak dünyanın en kolay işi, ama vatandaş "sizden ne gördük ki size inanalım" diyor, doğruya doğru, burjuvazinin muhalefeti de böyle olur elbet. bunu sadece yılmaz özdil için demiyorum genele söylüyorum. siz birşey yapın vatandaş da sizi alkışlasın. iktidar partisi çalışıyor mu babalar gibi çalışıyor, vatandaşın kapısına gidiyor, ben kapıma gelen bir halk partili görmedim şu referandum sürecinde ama akp'li gençler haldır haldır kapı kapı dolaştılar. mesele yazı yazmak v.s değildir kardeşim anlayın şunu artık mesele vatandaşa temastır temas. vatandaşa dokunmaktır, hal hatır sormaktır ve bunu adalet ve kalkınma partisi din, kılık-kıyafet, ideoloji ayırt etmeden güzelce yapıyor nokta.