bugün

insanoğlu zamanı buldu kabuletti saydı saydı.

bir zulmeden oldu bi de zulmedilen

bi taraf muaviye oldu bir taraf hasan hüseyin

bir taraf bolu beyi bir taraf pir sultan

bir taraf yobaz oldu bir taraf

Muhlis Akarsu - 45 yaşında, sanatçı
Muhibe Akarsu - 45 yaşında, Muhlis Akarsu'nun eşi
Gülender Akça - 25 yaşında
Metin Altıok - 53 yaşında, şair, yazar, felsefeci
Mehmet Atay - 25 yaşında, gazeteci, fotoğraf sanatçısı
Sehergül Ateş - 30 yaşında
Behçet Sefa Aysan - 44 yaşında, şair
Erdal Ayrancı - 35 yaşında
Asım Bezirci - 66 yaşında, araştırmacı, yazar
Belkıs Çakır - 18 yaşında
Serpil Canik - 19 yaşında
Muammer Çiçek - 26 yaşında, aktör
Nesimi Çimen - 62 yaşında, şair, sanatçı
Carina Cuanna Thuijs - 23 yaşında, Hollandalı gazeteci
Serkan Doğan - 19 yaşında
Hasret Gültekin - 22 yaşında şair, sanatçı
Murat Gündüz - 22 yaşında
Gülsüm Karababa - 22 yaşında
Uğur Kaynar - 37 yaşında, şair
Emin Buğdaycı - 18 yaşında, şair.
Asaf Koçak - 35 yaşında, karikatürist
Koray Kaya - 12 yaşında
Menekşe Kaya - 15 yaşında
Handan Metin - 20 yaşında
Sait Metin - 23 yaşında
Huriye Özkan - 22 yaşında
Yeşim Özkan - 20 yaşında
Ahmet Özyurt - 21 yaşında
Nurcan Şahin - 18 yaşında
Özlem Şahin - 17 yaşında
Asuman Sivri - 16 yaşında
Yasemin Sivri - 19 yaşında
Edibe Sulari - 40 yaşında, sanatçı
inci Türk - 22 yaşında
Cengizhan Demir - 28 yaşında
(bkz: sivas katliamını kınayan molotofçu kürtler)
tatsızlıktır. katliam diyerek abartılmamalıdır. kimse böyle olmasını istemezdi bence.
Aziz nesin isimli ateist provokatörun sebep oldugu olaydır. Aleviler bir suçlu arıyorlarsa önce bu adamdan başlasinlar.

Topu taca atip hulog diye samimi muslumanlara saldırmak yok öyle.
Ülkemizin kara bir lekesidir. 37 vatandaşımızın öldürüldüğü bir katliamdır.

Aslında tüm olayları sadece iki kelime özetler:

Biliyorsunuz alevi...
2 temmuz 1993 günü sivasta yaşanılanlar aziz nesinin başını çektiği provokatörlerin sivas halkı üzerinde uyguladıkları sinsi bir oyundur, halk oteldekiler tarafından tahrik edilmiştir diyenler vicdansızdırlar!

madem 35 aydını diri diri yakanların tek suçu tahrik olmaktı o zaman peygamberin ehlibeytini türlü işkencelerle kerbela çölünde susuz şehit eden, peygamberin haremini imam ali'nin kızlarını zincire bağlayıp kerbela çölünden şam'a yalın ayak yürüten lanetullah yezit imam hüseyin'in kendisine biat etmemesinden dolayı tahrik olmuştur mu demeliyiz?
yobazların aydınları sindiremeyip katletmesidir. (iki başlığa yazıyorum ama dikkat edilmesi lazım. özellikle alevi kardeşlerimizin çok dikkatli olması lazım)

Pkk'nın meclisteki kanadı HDP'de Madımak Katliamı'nı kınıyormış. Ne kadar samimiyetsiz, ikiyüzlü, yalancı, riyakar bir ifade bu. Madımak Katliamı'nın olduğu günlerde ülkede kargaşa ve mezhep savaşı çıkarmak için Başbağlar Köyü'nde onlarca kişiyi hunharca katledip, Sünni yurttaşları Alevilerin üzerine kışkırtmaya çalışan siz değil miydiniz? Şimdi Alevi sever mi oldunuz? Kürt sağı PKK-HDP-BDP ve geriye kalan bütün sol örgütler Alevilerin sırtından ve acılarından kendilerine rant sağlamayı, asalak gibi yaşama huyunu artık bırakmalıdır.
Silahları saz, kurşunları sözdü onların. Güzel insanlardı onlar. Doğruları göstermek için çabalayan, özgür düşünen insanlardı.

Yandılar, yolumuzu aydınlatmak için.

Silahları cehalet, kurşunları ateşti onların. Kötü insanlardı onlar. Doğruları görmemek için çabalayan, biat etmek için çırpınan insanlardı.

Yaktılar, karanlığa boğulmak için.

Unutmadık, unutturmayacağız. 2 temmuz 1993

Sivas illerinde sazım çalınır
Çamlı beller bölük bölük bölünür
Ben dosttan ayrıldım bağrım delinir
Kâtip ahvalimi şah'a böyle yaz

PiR Sultan Abdal
sebep olanların ruhunun başka bedenlerde dirilip bu sefer de kafa kestiği katliamdır. yaratanın yarattığı canı alırken bunu yaratana dayandırmanın neresi mantıklı, neresi haklı bir düşünce olabilir ki. insanı yakarken veyahut kafasını keserken bunu yaratan için yapıyorum adiliği ne zaman son bulacak ? bu düşünce insanlık tarihinin en aşağılık, en adi, en kötü düşüncesidir. bir an önce köküne kibrit suyu.
Yaşadığı ülkenin aydınlarını katleden yobazlar, bunu sessizlik içinde seyreden halk. Aslında pek de sormaya gerek yok bugünlerde "Niye bu haldeyiz?" diye. Temeli zaten yıllar öncesinden atılmış.
O otelde yanarak ölenler değildi sadece hayatını kaybedenler. O otelde insanlar yanarak ölürken aynı zamanda bu ülkeden ve bu halktan çok şeyi de beraber götürdüler.
Sivas Katliamı'nın 21. yılında durum artık daha da kötü bir hal almaya başlarken, bütün bu çamura batmışlığın ve karanlığa hapsolmuşluğun bitmesini umut ediyorum.
Otelde yanarak hayatını kaybeden masumların ruhları şad olsun.
asla unutulmayacak katliam.
bu olaydan rant elde etmek isteyen kendine aydın diyen tayfa merhum yazıcıoğluna bile sivas olayları hesebiyle iftira atmaya utanmamıştır.

yangın yangın dedikleride otelin elektrik tesisatının bozuk olmasından çıkmıştır ha.
yarin uzerinden gercekleseli tami tamina 22 sene olacak olay...
22 senedir vicdan sahibi olan herkesi rahatsız etmiş olan acı olaydır. unutulmamıştır.
Ustteki videodaki konusmalar her seyi ve bu tayfanin gercek yuzunu ortaya sermektedir.
yangının elektrik tesisatından çıktığının dahi iddia edilebildiği katliam.

katliam!

katliam diyorum, çoğu kimsenin kulaklarına vız geliyor tırıs gidiyor. insanlar diri diri yakıldı diyorum, çoğu kimse bön bön bakıyor.

hepinizi toplasak metin altınok'un bir şiiri etmezsiniz.
mhp , refah , bbp ve şimdiki akp tabanı tarafından yapılmış katliamdır.
kafayı kuma gommenin anlamı yok ,hepiniz oradaydinız.
Bugün bile ne kadar kancık beslediğimizi gösterir katliamdır.
Orospu çocuklarının din adına yaptığı katliam.
Geldiğimiz nokta "yananlardan" olduğumuzdur. Zira, yakanlar dimdik ayakta...!
Allah rahmet eylesin.
Otuz uç candan, otuz uc guzel insandan sadece bir tanesi olan hasret gültekin’e Annesinin Mektubu:

Sevgili Oğul ! Gazeteciler randevu isteyince önce korktum; ola ki senden ‘rahmetli’ diye söz ederler. Meğer bugün Anneler Günü’ymüş. Hani , hep ünlü bir işadamının, ya da milletin anasını ağlatan bir politikacının annesini seçerler ya, bu kez yarışın kulvarını değiştirmişler. Bu yıl Sivas’ta yobazların yaktığı tüm çocukların analarını seçmişler “Yılın Annesi” .

Hasret’im biliyor musun? Sana sormadan bunları anlattım diye bana kızmadın ya? En sevdiğin arkadaşlarından Kadir’le Ali Rıza çok ısrar ettiler. Dayanamadım konuştum.

Bak Oğul! Sana sormadan bir iş daha yaptım. 2 Temmuz’dan bu yana açamadığım odana da girmelerine izin verdim. Ben bakamadım sırtımı döndüm , kardeşin Güler’le Kadir gezdirdiler odanı. Biliyorum sen odana el sürülmesine hatta toplanmasına bile kızardın. Ben görmedim, ama el sürmediler hiçbir şeyine. Kitaplarına ve resimlerine bakmışlar sadece, rahat ol. Fotoğrafta çektiler Hasret’im. Sen gittin gideli üzerimden çıkarmadığım siyah elbiselerimle ‘iyi çıkmam’ dediysem de dinlemediler. Bana kır çiçekleri getirmişler Anneler Günü diye. Sivas’ta senin yanında olan, hani mızıka çalıp eğlendirdiğin çocuklar var ya, onların anaları adına da kabul ettim. Serkan Doğan’ın, Huriye’nin, Yeşim’in, Muammer’in, ınci’nin, şu ufak oğlanın adı neydi? 11 yaşındaydı hani. Hah hatırladım Koray işte. Onun da anasıyım ben bugün. Hepsinin anasıyım. Madımak Otel’inde kim varsa Asaf’ın, Nesim’inin, Muhlis’le Leyla’nın, adını hatırlayamadığım diğerlerinin. Sen kızmazsın biliyorum oğul. Paylaşmayı seversin. Ana Sevgisinide paylaşırsın.

Hasret yavrum, Anneler Günü’nü kutlamazdık değil mi biz? Yanlış hatırlamıyorum, kutlamazdık. Geçen yıl hariç, oda yine senin muzurluğundan. A oğul, a çocuk, bana çamaşır makinesı alacaksın diye, çok kızdığın Parti’nin gecesine çıkmaya değer miydi? Baban ayın başında nasılsa alacaktı. Eskisini de tamir ettirirdik ne olacak. Bir süre daha idare ederdik. Kim bilir sana nasıl zul gelmiştir o gece çalıp söylemek. Anneler Günü’nü bahane edip o parayla çamaşır makinesi almanız için Güler’e gizlice vermişsin parayı.
Canım oğlum,
Senin gibi şelpeyle güzel bağlama çalan biri hala çıkmadı. Sen ‘Rüzgarın Kanatları’na’ binip gittikten sonra türkülerin dilden dile dolaştı. Bütün sanatçılar senin türkülerini okuyor. Ama çok bozuluyorum biliyor musun? Birçoğu bu türkülerin sana ait olduğunu söylemiyor. Bazı büyük bağlama ustaları da senin müziklerini alıp kendileri bulmuş gibi çalıyorlar. Deli Derviş’i senin gibi çalan yok hala. Sivas’a gitmeden önce ‘Enel Hak’ adında yeni çalışmalar yapıyordun. Yarım kaldı diye üzülme. Arkadaşların o kaseti bıraktığın kadarıyla seni sevenlere ulaştıracaklar. Senin şair yönünü bilmeyenler de yakından tanıyacaklar. Çünkü arkadaşların senin adını sonsuza dek taşıyacak bir kültür merkezi kuruyor. Sinema, Tiyatro, Müzik, Edebiyat ve Folklor alanında araştırmalar ve çalışmalar yapacaklar. şiirlerini de bir kitapta topluyorlar.
Haberin var mı bilmem ?Ankara DGM de görülen Sivas Davası’nı basına kapattılar. iyice unutturmak istiyorlar herhalde. Başkalarının hafızasından silebilirler Madımak Oteli’nde olanları. Peki ya benim yüreğimden, ya diğer çocukların analarının yüreğinden nasıl söküp atacaklar? Gazeteye niye konuştum biliyor musun? Mahkeme o kara yobazlara ne ceza verir bilmem, halkın vicdanında bir kez daha mahkum olsunlar istedim. şimdilik Hoşça kal yavrum.

Annen Hace Gültekin.
benim doğumumdan 3 gün sonra gerçekleşen katliam. genel olarak alevilere yönelik bir katliam olarak bilinir. bana göre cahil kitlelerin bir takım ajanlar tarafından manipüle edilmesinin bir sonucudur.

ben aleviyim. yedi sülalem alevi. orada ölenlerin büyük bir kısmı da öyle. eğer kişi kişi araştırırsanız ölenlerin yine büyük bir kısmının atatürkçü olduklarını da göreceksiniz. bugün radikal sol kesimlerce kendi propagandalarını yapabilmek için kullanılmakta bu katliam. bu sol kesimler ölü üzerinden prim yapmaya çok meraklılar. hatta düşünün bazı tartışmalarda pkk yanlısı sünni- şafii şeriatçı kürtler beni ve benim gibileri sivas katliamı vs. gibi şeylerle dahi suçlayacak kadar aşağılık olabiliyor.bu teröristler kürt faşist terörizminin sivas katliamı üzerinden propagandasını yapmakta sakınca görmüyorlar.

türk adalet sistemi bu katliamın suçlularına maalesef ceza veremedi fakat bu yüzden devlete düşman olmak gibi kahpece bir şeyi kimse yapmayacak. eğer bir hata varsa bu hatayı düzeltmek yine türk gençlerinin görevidir. memnun olmadığınız bir şeyi değiştirmek istiyorsanız bağırıp küfredip isyan etmek yerine iyi okuyun sistemin başına geçin ve değiştirin. karanlığa küfredeceğine kalk da bir zahmet bir mum yak davar. eğer bir değişim istiyorsan da bu değişime ilk önce kendinden başla.
Yakan bu gün somut olarak ülkeyi perişan eden dinci yobazlardır.
Ha bu gün bunu insanlık ayıbı olarak gösteren bir grup vardır ki kendilerini aydın olarak satmaya kassalar da da pkk Katliamlarına hiç tavır koyma gereği duymayan oldu bitti devleti düşman ve hasım gören yetmişli senelerde memleketin anasını bellemiş alevi yobazlardır.
Keşke her iki yobaz tipi de bu güzel memleketten sonsuza kadar defolup gitse de bu ülke insanları yobazlığı tamamen unutsa.
otel yanarken apaçilerin kafa derisi yüzerken anırdıklarını andıran allahu ekber allahu ekber diye bağırdıkları orospu çocukluğudur. yaratan'ın adını nasıl böyle bir şeyde kullandınız? allah belanızı verecek ibnenin evlatları.
müslümanlığı silah gibi kullanan cahil yobaz insanların masum insanları katletmesi.