bugün

Yine buruk içim...

2 temmuzun alevi bir başka yakar beni yaz olmasından ayrı. Çocuk gözlerimin televizyona kitlendiğini anımsıyorum, dün gibi hatırlıyiorum olan biteni. insanlar... Gitgide kalabalıklaşan insanlar... Bir bina yanıyor ve insanlar önünde bagırıyor: tekbir! Allahuekber!

Müslümanlar bir şeyi kutluyordu sanırım ben de bagırdım: allahuekber!

Ailem pür dikkat tv izliyordu. Babam kızdı bana: oğlum sus!

Susmuştum ve kardeşlerimin gözleri dolu doluydu, babamın yüzü bitkindi. Fakat onlar neden eğlenmiyordu?

Tv' ye tekrar baktım ve tv' de allahuekber diye bağıranların da eğlenmediğini gördüm. Yüzlerinde anlamlandıramadığım bir öfke vardı. Ve bina yanmaya devam ediyordu...

Büyüdükçe õğreniyordum alevi olduğumuzu ve o binada yananların da alevi olduğunu hatta sırf alevi oldukları için yakıldıklarını. iyi de biz kötü naptık ki abi diye sordum. Dinsiz mişiz dedi abim. Ama ben namaz surelerini biliyorum, babam her gece yatarak ya allah ya muhammed ya ali diye dua eder, müslüman değil miyiz biz şimdi? Abim bir şeyler anlattıysa da anlamamıştım. iyi ama ben namaz kılmayı biliyordum...

Sonraları anladım bunun bir ideoloji meselesi olduğunu. Aleviler tarih boyunca hep katlediliyordu dindar görünümlü iblisler tarafından. Çünkü aleviler kötülük bilmez, sadece kendi için değil tüm insanlık için doğru bildiğini hep söylerler. Tek bir şey için, daha güzel ve adil bir dünya için...

Onlar asla bilemediler; adı üstünde aleviydi, çoktan göğüslemişti zalimden gelen alevi.
insan yakmanın Türkiye'de meşrulaştığının en acı ve en derin kanıtıdır Sivas katliamı. Türkiye tarihine kendini kandan ve candan lekelerle bir yüz karası olarak yazdırmıştır. Unutmadım o aydınlıkların birer birer o alevler içinde nasıl parladığını, unutMADIMAKlımda...
bir daha benzerlerini ülke tarihimizde asla görmek istemediğimiz korkunç bir olay.
annem televizyonda ramazan sohbetlerini falan dinliyorken nihat Hatipoğlu 'na sordular ki " evdeki böcekleri zehirlemek günah mı? " o da olurunca cevap verdi ve ekledi "yakmak haramdır! bir canlıyı yakmak, yakarak eziyet etmek haramdır!"

aklıma sivas geldi. aklıma bu şerefsizliği yapanların "din elden gidiyorcu ve hoşgörü dinini çok yanlış anlamış örümcek kafalı" oldukları geldi. inşallah yatacak yerleri yoktur dedim.

nasıl kıyılır? nasıl göz göre göre insan yakılır? ateş değil silah kullansalar farklı mı olacak, nerede hoşgörü ?

bize düşen unutmamak ve hep hatırlatmak.

(bkz: grup yorum) (bkz: sivas)
Faşistlerin bu yıl dönümünde de deli gibi mantığa bürüyüp haklı çıkarmaya çalışacağı, hayvanların bile yapmayacağı türden bir eylem. En büyük kara lekelerimizden hani yunus emreye mevlanaya yürekten bağlı olanlar nerede hoşgörü?
21 yildir icimiz kan agliyor. Hic tanimadigim insanlar icin gozlerim doluyorken o yobazlarin canlarimizi diri diri yakmalarini hazmedemiyorum. Ya ne yapti onlar ne neee aci cekerek geberirsiniz umarim dicem de size ne kadar aci cekseniz de icim sogumicak o aydin insanlarimizin hic bir geri gelmicek. Kimin bu iste parmagi varsa hesabini sorsun artik birileri.
yobazlığın teröre dönüştüğü hadisedir.
o gün orada insanları yakan zihniyet bugün memleketi yönetiyor. davası zaman aşımına alındı; bıyıklı ve kindar adam ''sivas davası zaman aşımı hayırlı olsun'' dedi. aynı adamın partisinin milletvekilleri katillerin avukatlığını yaptı.

bir de bu olay hakkında komplo teorileri üretmeye çalışanlar var ki akıllara zarar.

''kapitalist devletlerin eli olduğunu düşünüyorum'' kapitalist ? lan bari emperyalist de klasik zırvalardan birini söyle !

''ergenekon yaptı'' ergenekon'un cemaat tezgahı olduğu bizzat sivas'ta insan yakanların avukatları (akp vekilleri) tarafından da dile getirildi, şimdi kim yaptı panpa ? inanak mı ?

bir de bu katliam yaptıran örgüt ve 'güçler'e gıcık oluyorum, bana neden katliam yaptırmıyorlar ? söyleyeyim; düşüncenin karşılığı her zaman düşünce olmuştur. fikirler olarak biraz yontulmuş ve gelişmiş insanlar asla şiddete başvurmaz. düşünebilen bir insana, kendi iradesi-benliği dışında bir şey yaptıramazsınız; orada o gün bulunan herkeste öldürme, kafa kesme, tecavüz vb bütün potansiyel pislikler olduğu için yaptılar.

bugün oy vererek veya dolaylı yollardan akp'ye katkı sağlaya herkes 'yakanlardan'dır gözümde, zihniyet bu senelerce kinle beslendi ve beslenmeye devam ediyor.

gidin ! ışid'e, boko haram'a silah taşıyan adama oy verin cumhurbaşkanlığı seçiminde.. belki sivas katliamı hakkında konuşmayı yasaklar da mağduriyetiniz zarar görmez !
faillerinin şu an iktidarda olduğu katliamdır.

ne ülke ama...
katliamın tarafı olmaz. öldürmenin haklı tarafı olmaz. insanlık suçlarında zamanaşımı olmaz. zamanaşımına hayırlı olsun diyenden adam da aday da olmaz.
içimiz yanarak anıyoruz..
unutulmamsı gereken olaydır, dönemin sivas, bilmem ne partisi gençlik kolu başkanı muhsin yazıcıoglu'nun olaylardaki payıda birilerinin bu herifi kahraman ilan etmesine inatla, çürümüş beyinere hatırlatılmalıdır.
yapanların şu anda nerelerde olduğu malum olan katliamdır.
türkiye tarihinin kara lekesidir.
müslüman geçinenler tarafından gerçekleştirilmiştir.
yanan insanlıktır.

yakanlardan değil, yakılanlardan olmanız dileğiyle.
1993 te gerçekleşen olayı bile erdoğan'a fatura eden kitleyi bize göstermiştir.allah belanızı versin,daha size diyecek sözüm yok benim.
her güne bir yasımız, bir başımız sağolsunumuz var. mutsuz olmak bizim tarihimizde, talihimizde var... acıyla anıyorum.
Ne acı o zamanki nefretten hiçbir şey eksilmedi. Hatta o zaman olanlar daha da artarak devam etti. insanı seven insanlığa giden yolda şiire söze sanata hizmet eden insanlar yok oluyor. Bedensel olmasa da zihinsel yok etmeler arttı. Popülarizm her yerde ve soluk aldırmıyor. O her çağın insanlarını türkülerini yakanlar mide ve işkembe kombinasyonundan başka bir şey olmayanlar şimdi mutlu mu. Zaman aşımı yüreğe işler mi ?
dini götünden anlayanların nasıl vahşileşebileceğini gösteren olaylardan sadece biri.

ama onlarda başbağları görmüyor yavşaklığı da baştaki anlamanın devamıdır.

dün madımakı yakanlar bugün ışid, arada fark yok.
Par-ça Par-ça, mon-taj-la-dı-lar. Yak-tı-lar.
hangi zihniyetin ürünü olduğunu, kimler tarafından tezgahlandığını ve o kışkırtılan kalabalıktaki insan yakan hain itleri kimlerin avukat olarak savunduğunu ve o avukatların şu an neler yaptığını gördüğümüzde daha da kahrolduğumuz elim vahşet.

(img:#468496)
(img:#468490)
döne döne semaha duranlar tutuştu önce
sonra türküler sonra da şiir
çığlıksız düştü türkülerin yanıbaşına
sivas sivas!
yiğitlik midir emanet cana kıymak?
yiğitlik midir bir tutam ışığı kör bıçakla güneşten koparıp karanlığa kurban etmek?

aleviler yedirecek mi kendilerine gidip mhp adayı bizi yakanların adayı ekmeleddin'e oy vermeyi.
yedirecekler gibi görünüyor.
özümüzü unutmayalım, kayıplarımıza saygımız olsun en azından.
itlik yüceldi 2 Temmuzda.. Tatminsiz boş beyinler zevk için öldürmeye and içti. Din araçtı. Amaç güçlü hissetmekti.. Yoksa din kimsenin bi tarafında değildi. Toplu sapıtma vatan ve din elden gidiyor yetişin ümmeti muhammed e bağlandı.. inançla masturbasyon sadece bu şerefsizlere yakışırdı. Dünya görüşünü cesurca söyleyebilenlerdi hedef. Hedef özgürlüktü.. Hakları savunanlar cesurca yaşayanlardı -çoğunluğun içinde çoğunluk için bile..- Olması gereken hep aklımızda.. bu bencil haz için öldürme eğilimli şerefsizleri ASLA UNUTMAYACAĞIZ! O güzel insanları da..
Yeni kuşak sinemacılar tarafından beyazperdeye aktarilacak imiş.

Hiç unutmam, hiç unutma!

https://m.youtube.com/watch?v=B0dEb5boh88
unutulmaması, unutturulmaması gereken 37 canımızın pir sultan abdal şenliklerine hazırlığında yakıldığı katliamdır.

ne zaman bir ateş görsem utanırım sivaslılığımdan.
görsel
özeti budur. sert müzik sevmeseniz bile dinleyiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=S7hAMnTJe_U
http://www.youtube.com/watch?v=gj4-QqAwSfQ
neler olduğunu daha iyi anlamak için izlemeniz önerilir.