bugün

üniversiteyi bitirdikten sonra hasbel kader doğru düzgün bir işe giren, yıllarca paylaştıklarını, yaşadıklarını bir kalemde silen, ona 2 milyar veren adamın 2 gün sonra s.ktir git seni istemiyorum diyebileceğini unutan tiplerdir.
Maaşı dolar ile alınca ilk işi "Türkiye liberal partisi"ne katılmak olan insandır.
doktor solculardır.
tanım:(hay bu tanım zorunluluğunun...) solcu olmayan solcular.(yine sıçtım, olmadı gibi, bunu okumamış gibi devam ediniz)

nerde bu solcular? ben görmedim hiç!

öyle kolay değildir ideoloji silmek, hele bir solcu için hiç değildir. sol ideoloji (bu genellemeden nefret ettiğim halde böyle yazıyorum, yoksa çok uzayacak) gökten inen, tv dizilerinden edinilen bir şey değildir, birikimdir, mücadeledir, çıkarlarını yok saymaktır, düzene uymamak, uyamamaktır. o zırt pırt hakaret ettiğiniz kemalizm falan değildir. yıllarca yoğrulmuş bir hamurdur, önünüze babanız, anneniz, abinizce konmaz, edinilir.

bu yüzden her ne kadar düzene uyulmak zorunda kalınsa da -geçim, çoluk, çocuk, gelecek- gibi malum sebeplerle öyle 3-5 milyara sökülüp atılamaz.

"neden kazandığını paylaşmıyorsun" gibi abuk sorular sormayınız, kalbinizi kırarım.
Emeğin değil sermayenin yanında olmayı yeğleyen büyük para babaları şefkatli kanatları altına alan akp zihniyeti asgari ücretle yaşama tutunmaya çalışan gariban işçinin sendikal haklara kavuşmasından dahi rahatsızdır. Durum bunu yansıtıyor.
sendika başkanlarına kadar olamazlar. bu adamlar, işçiye üç kuruş zam yaptırmak için sendika kurarlar, sınıf mücadelesi verirler, falan ama, herbiri ne hikmetse karun kadar zengindir.
tabii bunun islamcı versiyonları da yok değildir. 2002'den önce "mücahit" olup, 2002'den sonra "müteahhit" kesilen çok adam tanırım ben...