her yerde bolca bulunan, 18 yaşın verdiği hevesle 'öldüm' ben diyen, cebinde 10 lira parası bile olmayan insan tipidir. (bunu sırf gıcıklık olsun diye dedim, ben 18 yaşındayken cebimde 10 milyardan aşağı dolaşmazdım)
istisnalar tabii ki vardır ve onlara benim bile saygım bulunur. lakin 18 yaşında olup oraya buraya sataşmak, en büyük benim havasına girmek, boyundan büyük işlere kalkışmak mallıktır.

not: hiçbirinizin hayatı tanıması daha o yaşta mümkün değildir, hayat çok kötü havasına falan girmeyin yani. ne kötüsü yahu? hayat o yaşta güzel, değerini bilin azizim.

(bkz: kuul adam dan gençlere yönelik tavsiyeler)
denizden çıkan bir çük başını görmüş insan tipidir. olayı çözdüğünü zanneder ancak denizin içinden taşakların çıkıp hello demesi 25 yaşı bulmayacaktır, hayatın çük başından ibaret olmadığını kavrayacaktır.
gayet normaldir. ergenliğin vermiş olduğu bir durumdur. yaşını yaşıyordur. anormal olan 18 yaşındayken 30 yaşındaki insan hareketleri sergilemesidir.

tabi bu durumun bokunu çıkaran genç arkadaşlarımız var onlara tavsiyemiz ise az biraz sakin olmaya çalışmalarıdır. rahat olun gamsız olun.

çıkıp da şunu yapmak mallıktır, oraya sataşmak şudur, bunu yapmak budur demek ancak kahvede okeye dönen hiçbir baltaya sap olamamış bir gerzeğin tavsiyesi olur. tavsiye verecekseniz adam gibi verin.

not: yaşım 17.
hastalıklar ve açlıktan, adeta cehennem ateşleriyle kavrulan kurak çölün ortasındaki bir afrikalı annenin kurumuş memesinde yaşamkalım dürtüsüyle süt arayan bebeğin 1 gün içinde leşçil akbabalara yem olacağını bilmeden yaşadığı gerçek hayatın 1 dakikası bile olmayan ucuz modern hayatını hayatın gerçekleri sanan megaloman birinin beyanı.
not: 18 yaşın üstündeyim.
galiba genel insan tipidir.bu yaşlarda gençler herşeyi bildiklerine hayatı çözdüklerine inanırlar.halbuki bildikleri o kadar şeyin bilmedikleri tek şeye mağlup olacağını anlayamazlar.tecrübe....
hepimizin o yaşlarda yaşadığı ve aşılamaması durumunda insanı ibişe dönüştürecek bir sürecin tipidir.
Ergenlikten yeni Çıkan cahil genÇ beyanı. Tamam kardeş sen olmuşsun tamam tamam...