bugün

kitap oku. gerisi gelecektir.
Çok çekme elinde kalır.
asla pişman olacağın bir geçmişin olmasın. o yüzden bir şey yapmadan önce 2 kere düşün.
(bkz: iyi bir çocuk olursan şirinleri görebilirsin)
çok konuşma , çok sırıtma. kalk oradan iki çay getir şimdi.
Sivilcelerini sıkma izi kalır.
konuşma dinle.
Bana verilecek olan tavsiyelerdir. Liseli bir ergen olmanin verdiği ızdırap inanılmaz.*
18 yaşına gelince, aynanın karşısına geç ve de ki
daha dün altıma sıçıyordum lan ben hangi ara erkek oldum amk
ey gidimin ey daha dün gibi.

( bir kaç hafta sonra okula giderken altına sıçtı )
babanın dediği bölümü oku. Otur ders çalış .idealist olma. Hayalperst olma.
Burda verilecek tavsiyeleri ciddiye alma. Ama bu entryi ciddiye al.
sözlükten medet umma siktir git hayatı öğren amk liselisi.
Sakın ders çalışma gününü gün et eğlen. Kendime rakip istemiyorum.
ders dışında birşey diyeni sikiyorlarmış izlenimi veren önerme.
eğer tıp, hukuk, (önemli) mühendislik, pdr veya dil ile ilgili bir alanda okumayacaksan, okuma daha iyi AMK. gidip siktiriboktan işletme okumaktansa hayata atıl, is tecrübesi kazan. üniversite mezunu olsanda lise mezunu olsanda en dipten başlayacaksın işe zaten.
Bırak sen bunları kardeşim, ders çalışmasanda olur. Dört dörtlük bir insan olmanada gerek yok. Özellikle hata yapmaktan hiç korkma. Çünkü, seni asıl büyütecek olgunlaştıracak olan yaşın değil; hataların ve deneyimlerin. Okumasanda olur moruk, bu devirde kafasını kullanan bir yerlere geliyo, girişimci ruhunu asla kaybetme. Utangaç ve sıkılgan olma. Korkularınla yüzleş. Biraz egonu besle ama abartma. 20 21 yaşlarına geldiğinde bu söylediklerimin ne kadar önemli olduğunu anlarsın. Ailenle iyi geçin, onlara kendi ayaklarının üstünde durabileceğini ve aklı başında biri olduğunu hissettir. Kib, mck.