bugün

ulan sinirden elim ayağıma kesti...

bakan çıkıyor işletme sahibi anlatsın işletme sahibi çıkıyor kendi reklamını yapıyor şöyle kurduk böyle geliştirdik... toplantıdaki şu keşmekeş şirketin yönetim tarzı ve yaşanan büyük felaket hakkında ipuçları veriyor...sekik bir basın toplantısı yapmayı beceremeyenlere milyar euroluk tesisleri peşkeş çekenlere bir size iki!

ulan onun bunun çocukları işçiler nasıl öldü kaza nasıl oldu sorumlular kimler!

ağlıyorum... seyredin işte fazla yazamayacağım...
çok ağır cezalar alması gerekirken bakan eşliğinde basın toplantısı yapmak.
vay amk böyle bir kepazelik olmaz onca vatandaş hayatını kaybetmiş bunlar hala kaval çalıyor. kim lan bunun mesulu çıksın ortaya.
Genel müdürün iki cümleyi bağlayamadığı konuşmadır. insan gerçekten hayret ediyor.
hala duygu sömürüsü yapmaya devam ediyor.yok şöyle beraberdik yok böyle beraberdik.
akp emriyle ayarlanmış programdır.
(bkz: akın çelik)
genel müdürün kafasını öne eğip sallaya sallaya konuştuğu basın toplantısıdır. sözlükte halkla ilişkiler okuyan arkadaşlarım varsa eğer; tarihin en kötü kriz yönetimi ve basın açıklaması için bu canlı yayını izleyebilirler.

bana ne olum sizin işletmenizin tarihinden ... bana orada meydana gelen facianın sebebini anlat, o işçilere ve ailelerine sahip çıkacak mısın onu anlat, şu zamana kadar cicili bicili cümleleri(üstün bir gayretle hızlı müdahale ettik gibi) işin içine katmadan felaketten sonra nasıl bir yol izledin onu anlat bize ...

biz sizin söylediklerinizi zaten biliyoruz.

gerçi yapılacak tek bir açıklama var şu durumda ve inanın daha başarılı olursunuz : "arkadaşlar biz zamanında madencilik işine girdik, soma'da da bir maden açtık ama ne bu madenin güvenliğine önem verdik ne de başka birşey yaptık. sizin anlayacağınız biz bu işi bok ettik" deyin ve bitirin basın toplantısını. bu konuşma şu anki saçmalamalardan daha çok daha iyidir. 5 dakika zor tahammül ettim.
ortada bir kaza varsa, ne yaptığınız değil neyi eksik yaptığınız önemlidir. gerisi lafı güzaftır.

umrumuzda bile olmayacak etkinliktir.
sanki çelişkili konuşmalar oluyor göt baş oynamaları falan inşallah bir bit yeniği yoktur.
sarı sendikaların sesini çıkarmadığı bir ülkede meydan şerefsizlere kalır. tarihe geçen alçaklıktır.
şimid saldıracaklar yöneticilere basın mensuplarıda iyice dolmuş belli.
Soma Holding basın toplantısının özeti:

Patron: Ben 79 yaşındayım.
Genel Müdür: Ben bilmem bilirkişi bilir.
işletme Müdürü: Oşkizen
an itibariyle ntv de konuşan cahil ilk okul seviyesinde ki bir adamdır . konuştuğu şeylerin kendisi bile ne anlama geldiğini bilmeden saçma sapan konuşmaktadır. dün içeriden çıkan bir işçi içeri de 500 600 kişi vardı demişti şimdi 300 kişi var diyor bu zat , bu kadarda olmaz kardeşim afedersiniz de buna kıçımızla güleriz . içeride çalışan 19 yaşındaki genç için ise 18 yaşından büyük yetişkin çalışabilir diyor ulan söylediğinden utan işinize gelince çocuk işinize gelince yetişkin .

dipcik 1 : Patron olacak adam yüksek kar marjımız yoktur diyor güvenlik için ayırdığı para 500 bin tl yıllık geliri ise 5 milyar amerikan doları
Bizim ihmalimiz yoktur zırvası yapılmaktadır.sikimsonik çizilmiş bir panoya cetvel sallamaktan başka bir açıklama felan göremedik. Basın mensupları sinirlenmeye başladı. Dur bakalım dinliyoruz.
bizde sizin kadar yangının nereden çıktığını bilmiyoruz gibi bir cümle sarfedilmiştir az önce bu ne lan ben mi bileceğim.
orada gazeteci olsam basın kartını bir kenara bırakır şu alp ile akın denen çemcük ağızlılara ağız burun girerdim...
an itibarı ile yayındaki toplantı. adamlar haklı ya da haksız, bilgili ya da bilgisiz, ihmalleri var ya da yok... lakin karşılarındaki gazeteciler adamların konuşmasına izin vermiyor. üstüste ve hep bir ağızdan sorularla kakafoni oluşturuyorlar. adamlar da far görmüş tavşan gibi kalakaldılar. üzülüyor değilim tabi ama toplantının ruhuna ters, onlar konuşsun diye yapılıyor bu toplantı.

edit: görünen o ki gözümüzde suçlu olarak gördüğümüz kimsenin konuşmasına tahammülümüz yok.oysa konuşmalılar ki varsa açıkları yakalanmalı varsa yalanları ortaya çıkmalı.
(bkz: ortaoyunu)

özeti de : nasıl oldu bilmiyoruz ama bizim suçumuz yok şeklindedir...
canlı seyredilmesi gereken toplantıdır... her an televizyon tarihinde görülmemiş bir olaya sahne olabilir.
"yaşam odamız var ama orada değil, vardı ama biz onu sonra iptal ettik, aslında yaşam odamız var da yok, olsa da işe yaramazdı, çünkü arkadaşlarımız oraya gelemedi, orada olsa idi gelirlerdi ama yok, aslında var da..."

şeklinde resmen sıçılan basın toplantısıdır.

lan yok işte, oluşturmamışsınız zamanında, itiraf edin kurtulun amk
basın toplantısındaki şirret kadın,

(bkz: semra demiral)

akp nin resmi pr ajansının sahibidir...
gazeteci soruyor: "kaç tane yaşam odası var?" şirket yetkilisi(!) diyor ki: "siz oradan çıkmak mı istersiniz? yoksa kendinizi bir odaya kapatmak mı?"
açıklamaları trajikomik bir şekilde seyrediyorum. inanamıyor, inanmak istemiyorum.
akp nin resmi pr ajansı tarafından modere edilen toplantıdır...
Kakafonidir. Bu kakafoniden de sağlam birşey çıkmaz.