bugün

beşiktaş taraftarlarını taksime sürükleyen maç.
kaosa yol açan maç.
.doğranan maçtır. daha dün kasımpaşa' ya ''hükümet takımı'' diyen ''cemaat takımı'' taraftarlarının ve ''3 temmuzcuların'' bugün aldıkları tavır çok ilginç!sonuçta meşrep meselesi tabi.
Kasimpasa nin 2 golununden hakem hatasi oldugu maratonda dogrulanmis maç. Bunun yaninda besiktasin penaltisi verilmedi kasimpasa nin penaltisi verilmedi, besiktasa yoktan 2 kirmizi çikti falan... Ne konusuyorsam hala...
adı recep tayyip erdoğan olan bir stadın içinde, hakemden "adalet" beklemek zaten saçma bir beklentiydi. kabul edin.
göz göre göre kural ihlali yapılmış, beşiktaş'ın hakkı yenmiş ve dolayısıyla da sike sike tekrar edilmesi gereken maçtır. fenerliyim not.
bir galatasaraylı olarak açık yüreklilikle söylüyorum.

Beşiktaş'a yapılan haksızlık ve saygısızlıktır. Düpedüz hakkının yenmesidir. Tff 111. madde var ve kural ihlali var.

Maçı komedi filmi diye IMDB ye koy 9 dan aşağı almaz... Ve nedense düşünmeyeyim diyorum ama Gezi olaylarından beri Beşiktaş'ın üzerinde bir şeyler oluyor açık ve net.
kural hatasından tekrar edilecek olan maç.

fazla komplo teorisi yazmaya gerek yok, ofsaytı anlayamayan türk hakeminden donk denen denyonun dingilliğinde pozisyonu çözmesini beklemek garip. kırmızı kartlar mantıken doğru zaten. beşiktaş kulüp olarak kendi taraftarlarının yaptığı olaylara 3-5 kendini bilmez şeklinde yaklaştıkça böyle zarar görmeye devam edecektir.

ligin devre arasında tekrar edilir maç. zamanında fenerbahçe rize maçındaki kural hatasından tekrar edilen maça kulp takanları görmüş oluruz böylece...
Ben Fenerbahçeliyim bugün Beşiktaşın hakkın yendi taç yanlış kullanıldı sonucu gol oldu Donk topu elinde tuttu sonra Almeida nın önündekine vurdu ibnelik. Kısacası beşiktaşın hakkının yendigi maç.
Şikenin yandaşlığın en büyük kanıtı olan maçtır.
beşiktaşı yemişler hacı maçıdır. gerçi kasımpaşa da oynamış yani.
Hakemin katlettigi mac.
baris bunu hep yapiyor.
stadın ismine yakışan bir maç olmuştur.
dünya nın en enteresan maçları sıralamasında ilk 3 e girebilir dediğim maç.
neden mi?
1- maç başlamadan önce trübünler salavat getirdi. bence bu dünyada ilk olabilir. allahuekberallahuekber laaaaaaaaaşlahe illallaaaahu allaaaahuekber.... bu arada tolga seramonide göz yaşlarını zor tuttu. neredeyse ağlayacaktı. maça böyle bir moralle çıkması çok enteresan.
2- maç oynanırken , sahaya biri girdi. kimisi geldi tekmeledi kimisi ayırdı. ne oldu bi bok anlamadık.
3- kasımpaşanın golünü atan türk arkadaş eğildi secdeye kapandı. aynı musa sow ve emre belözoğlu gibi.
4- bir pozisyonda maç oynanırken elinde topu tutan kasımpaşalı oyuncu kafasına göre topu yere bıraktı ve sahada iki top olmasına sebebiyet verdi.
5 beşiktaş kalecisi maç sonunda eğildi secdeye kapandı dua etti amin dedi.
kasımpaşalı donk mudur nedir amına koduğumun çocuğunun , türk futbolunu sikip attığı maçtır.
yok penaltımıymış neymiş. lan adam elindeki topu adamın ayağındaki topa atıyor. bu resmen - ben türk futboluyla dalga geçiyorum demektir. lan yavşak. topu dışarı atsana. ne bekletiyon. tv lerde koca koca adamlar çıkmış kafa sikiyor. kimse görmüyor mu? bu adam resmen dalga geçiyor.
hakemin beşiktaşın anasını siktiği maç. tayyippaşanın ilk golünde 15 metre ilerden taç atılıyo, ikinci golün başında 2 adam ofsayttayken oyunu devam ettiriyo. satılmış tüpçü uşakları..

donk un yaptığı olayı tarif etmeye kelimeler yetmez..
Bir maçta bu kadar enteresan olayın olması gerçekten enteresan dedirten musabaka.
Bir fenerbahçe taraftarı olarak bu akşamki maçta beşiktaşın bariz bir şekilde hakkının yendigi açıktır. galatasaray derbisindeki gibi bir provakasyon yapılmıştır ve yandaş olan bikaç şerefsizin sahaya girmesi maçı tamamen katletmiştir. MHK baskanıda çıkıp açıklama yapıyor aklınca maç tekrarlanmayacak diye yeter ulan şerefsizler çekin o pis ellerinizi türk futbolunun üzerinden maçın analizi şu şekildedir. beşiktaşın verilmeyen penaltısı donk piçi nin kırmızı kart görmemesi kasımpaşanın ofsayt olan golu ve taç atışının 10 metre ileriden kullanılmasıdır beşiktaş adına üzüldügüm maçlardan biridir malesef ...
bundan sonra türkiye ligini izlemeyeceğimi kesinleştiren maç. bu maçtan sonra türkiye ligini izlemek gerizekalılıktır diye düşünüyorum. gerçi derbiden bu yana böyle düşünüyorum.

adam elinde topla geziyor, oyun devam ediyor, elindeki topu oyuncunun ayağındaki topa fırlatıyor ve atağı kesiyor.
dünyanın neresinde olur lan böyle bir şey. tff dükkanı kapatsın gitsin. bu ne rezillik lan.
"Hakemler fenerbahce'yi kayiriyor." Diye soylenip duran at gozluklu sike goygoycularinin hakemlerin asil kasimpasa'yi kayirdiklarini ayan beyan gormeleri gereken mac.

Yuh arkadas o nasil mac yonetmektir ya!

Bir fenerbahceli olarak besiktas'in katledilmesine uzuldum. Yazik.
beşiktaş'ın katledildiği maç. ne kadar da bir yerlerimizi yırtsak ne maç iptal olacaktır ne de herhangi bir sik değişecektir. tamamen planlı olaylar silsilesidir bugün yaşananlar. nasıl oluyorsa motta sol bekten gelip adama tekme atana kadar herhangi bir görevli ortalarda yok. olaylar tamamen bittikten sonra üç beş güvenlik görevlisi kadraja giriyor. rezalet. böyle futbol olmaz olsun.
taraflı tarafsız izleyenlerin çoğunun tekrarını istediği maç. Bende aynı fikirdeyim... Topu eliyle alıp topa vuran adam atılmalıydı kartlar yanlıştı beşiktaş'ın ciddi manada hakkı yenmiş maçtır. Hani 1 hata olur 2 olur eyvallah ama burada çok bariz ağır hatalar var. hadi ryan donk'un pozisyonu takdir diyelim vermedi penaltıyı oyundan da atmadı ama kırmızı kartlar?
dumur eden maçtır.
ulan bu sözlük deryalarında ne adamlar gördüm "daha da hiçbir şey beni şaşırtmaz bu mına kodumun liginde" havalarında gezen.ama şuna eminim ki onlar bile bu akşam,bu maçı izleyip "oha ananıskim" moduna girmediyse ben bırakıyorum burayı.ahaha amına koyduğumun gavuru gelip futbol maçında elindeki topu,atak yapan takımın atağını bozmak için kullanıyor.dumur 1.
sahaya taraftar dalıyor (burada dumur yok,bu artık normal oğlum bizde) ve futbolcuya tekme atıyor.tekme yiyen futbolcunun takım arkadaşları taraftara girişiyor (dumur olmasa da iyi güldüm burada.) ve bu arbede esnasında sahaya giren lavuğa girişen adamlar kırmızı yiyor (dumur 2.)

oha lan oha.nasıl beceriyorsunuz hocam siz böyle her seferinde bizi şaşırtan fantastik maçlar yapmayı.vallahi helal olsun.

ağır fenerbahçeli'yim ama beşiktaş'ın emeğinin hakkı verilmez,bu maç tekrarlanmazsa bu mecradaki herkesin amına koyim.herkesin bak.
mahallede birisi elindeki topu gol atmak isteyen birisine atsa onu oracıkta tabiri caizse s.kerler. kural hatası zaten ama asıl söylenmesi gereken bir çift söz donk denen eminönü saatçi kılıklısına. ulan oğlum mahalledeki pezolar gibi niye davranıyosun?
tarihe geçen maçtır. bu maç tekrar edilmezse türk futbolu ikinci bir karmaşaya girer.
bir de diyorlar ki hakem ikinci topu görünce hemen oyunu durdurdu. pek almeida golü atsa yine mi ikinci top gördüğünden gol geçerli olmayacaktı?

galatasaraylıyım ve bunları bir sporsever olarak söylüyorum. belki bu sene fener şampiyon olacak, belki çekişmeli bir lig olacak bilemeyiz. ama tek bildiğimiz şey artık türk futbolundan zevk alamıyoruz. avrupa liglerine sarıyoruz.
kırmızı kartlar ın ikiside doğru. kaynak ise futbol oyun kuralları.