bugün

akp iktidarının türkiye üzerinde örnek vererek açıkladığı sorudur. ülkenin irrasyonel kişilerle dolu olması bu "sıçma" işindeki zorluğu en aza indirir.

yıl 2002: pkk kendini feshetmiş; iki yıldır şehit gelmiyor. dolar 1,5 lira seviyesinde; tl'nin alım gücü yüksek.

yıl 2016: pkk'ya göz yumuldu, kck dışarı salındı. hergün şehit haberleri, şehirlerde canlı bombalar.. ağlayan aileler.. dolar 3 lira'yı aştı; benzin ve doğal gaz zamlandı da zamlandı. tl'nin hükmü iyice düştü. komşular bölündü, hükümet destekledi ve sonuç olarak ülke mülteci kaynıyor.

kişisel çıkarlarını ve aşağılık siyasi emellerini milletin üstünde tutanlara lanet!.. popülist politikalara son!
14 yolda nasıl ülkenin içine sıçılır ben sana anlatim tüm yol ayrımlarına sıcarsan belki olur.
"başörtülü bacıları"nın kelepçelenmesinden dolayı(paralel soruşturması) emniyet müdürünü görevden alırken karakolda tacize, şiddete maruz kalan kadınlara sessiz kalarak sıçılır. onların başı açık diye mi sustunuz? eğer öyleyse bu açıkça yasalarda çifte standart ve toplumu bölmedir.

toplumun ağır bir yarasının hesabını vermeyerek sıçılır. (bkz: soma faciası) failler kim? ceza aldılar mı? ve siz hükümet olarak denetimsizlik sorumsuzluğunun cezasını ödediniz mi? gerçi siz daha kaçak sarayınızın ve 17/25 aralık yolsuzluğunun hesabını da vermediniz.
gelirsin her yeri bok almış götürüyor.
dersin ki"ben bi sıçayımda müslüman götü görsünler"
(bkz: 17 şubat 2016 ankara patlaması)

henüz ne içişleri bakanı ne de mit müsteşarı istifa etmiştir. hükümet kanadında görevi bırakan kimse yok. sorumlusu muz cumhuriyeti başkanı demek ki.
(bkz: 13 mart 2016 ankara patlaması)
son 5 ayda başkentimizde 3 kez bomba patlatıldı. cumhuriyet tarihinde bu kadar güvenlik zaafiyeti yaşanılan bir dönem olmuş mudur acaba? tüm bunların üzerine istifa eden bir yetkili hala yok. sorumlusu biziz çünkü, değil mi? evet, 14 yıldır yanlış politikalarınızı başınıza çalamadığımız için biz suçluyuz.

işini ehline vermeyip de yandaşlarına veren bir anlayışın ilerlemesini zannetmek boş bir hayaldir. ihalelere fesat karıştırmada seviye atlayarak "damad'a enerji bakanlığı" verir olduk.
sol görüşlü öğrencilerin başörtülü öğrencileri savunduğu, onlar için eylem yaptığı yıllardan şortlu genç kızların tekmelendiği yıllara geldik. 14 yıl içinde ülkeyi tek din anlayışı üzerinden ayrıştırarak, kutuplaştırarak ülkenin içine pektabii sıçalabilinir.
Akp ye oy vererek.
Böyle de zıçılıyor.

görsel
akp nin icraatlarına bişey demiyorum pek tabi 14 yıl içinde ülkenin ekonomik olarak kalkınmasını başardılar.yalnız iş siyasete gelince sorun tam olarak burda insanları tek bir fikirsel ideolojik kalıp içinde hapsetmeye çalışınca insanların tepkisiyle karşılaşıyor.bende zaten şu ana kadar akp nin icraatlarını eleştiren pek fazla insan görmedim tabi bu konuda da yanlışları var uzatmadan akp iktidarı dönemin de ülke en kötü siyasi dönemini geçirmiştir ve insanların canları çok yanmıştır ve hala devam ediyor...