bugün

koca yıl sevgili bulamayan kişi, 14 şubat'ta da bu işin peşini bırakmaz. üstelik 14 şubat'a yalnız olarak giren karşı cinslerin de bir sevgili bulma isteği had safhalardadır. olayın bu yönünden bakarsak ihtimal artacaktır. yalnız sevgili piyasasını bir tezgah olarak görürsek; iyiler seçilmiş olacak size çürükler kalacaktır. ama varsın olsundur.
insanların topluca bulunduğu mekanlara gidilip şans denenmeye başlanır. buralarda bir masada yalnız oturan bir karşı cins var ise potansiyel sevgili adayıdır o.
- oturabilir miyim?
- hayır
- bugün de sevgililer günü ne kadar güzel değil mi?
- evet, ben de sevgilimi bekiyorum zaten

zaten ilk denemede başarılı olacaksın diye bir kural yoktur. etrafında daha çirkin yalnızlara göz koymalısın. unutma beklentin düştükçe kazanma şansın artacak.
bak şu köşede, ayakta biri var bir de onu dene.
- meleba.. merhaba, nasılsınız?
- sağolun, tanışıyor muyuz?
- tanışalım mı?
- neden?
- önce ben sordum
- aa git be manyahh

biraz daha dikkatli olmalısınız. zaman daraldıkça stres başınıza vuruyor ve saçmalamaya başlıyorsunuz. böyledir sevgililer günü. bir anlık istek yaratır sonra hayal kırıklığı ile biter. binin otobüse.
- pardon, düğmeye basar mısınız?
- basarsam bir şeyler başlayabilir i?
- pardon, ne başlaması inicem ben...
- zaten ben de şans olsa
- ne diyorsunuz siz kuzum
- bir şey yok lan. bastım in sen.

dakikalar geçtikçe siniriniz artıyor. neredeyse psikopata bağladınız. inin otobüsten. bakkaldan bir şeyler alın.
- aa siz de mi lolipop aldınız, ben de bayılırım...
- ...!!?
- bakkal amca ne tuttu bunlar. hımmhhh

şansınızı zorlamayın. gidin evinize. açın televizyonu, sevgililer gününü kutlayanlar çıktı. kapatın yatın. yarın kalktığınızda her şey çok güzel olacak.
''14 şubat ta sevgili olmamız bize verilmiş en güzel hediye aşkım'' denilerekten hediye katakulliye getirilebilir.
şanssızlığın dikalasıdır.

masraf yapmamak adına annem hastalanmış gibi bir bahane bulup ben seni yarın arayım diyerekten civardan uzaklaşmak akıllıca bir hareket olacaktır.
(bkz: yok bu numara)
"böyle bir şansımız var mı?" sorusunu yönelttiren. umutsuluğa boş yere umut veren kelimeler bütünü.
şansımı deneyen biri olarak şunu söylemelıyım'ki zor iş.
daha kahredeni de vardır.
(bkz: 70 yaşında büyük ikramiye kazanmak)
gündüz saatlerinde 14 şubata lanet ederken, gece yatağa yatarken ne güzelmiş bu 14 şubat diyen insanın başına gelen olaydır.
gözyaşlarını duymuş olası bir kudretin ilahi teselli hediyesidir.