bugün

büyük ihtimal hediye almaktan kurtulmak için yapılmıştır.14şubat geçince belkide gönlü alınıp barışılır.
15 şubat'ta barışmak içindir.
Oldukça talihsiz bir durumdur.Aslında iyi bir taktikde olabilir 14 şubatı küs geçirir 15 şubatta barışılır böylece masraf yapılmamış olur.

(bkz: Tecrübe ile sabittir)
sevgililer gününden yırtmak için ayrılmayı düşünecek kadar küçük bir aşk değilse yaşanan, ayrılma tarihi hiç unutulmayacak, her 14 şubatta kişiye bir burukluk ve hüzün hediye edecek olan hadisedir.
"13" ün gerçekten uğursuz olduğuna inanmaya başlamaktır.*
çok vasat bir durumdur, bu sevgililer günü geçirecek bir sevdiğiniz olması insana bu günde özel bir güç katmaktadır ve sizde bu gücün tekrar sizinle olacağını düşünerek dünyaya pembe gözlüklerle bakmaktasınızdır. Ama birden olanlar olur ve hatta bir gün önce onu bırakan siz olursunuz. bunun acısı onun sizi bırakmasından daha da korkunçtur.* *
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
15 şubatta tekrar barışmakla sonuçlanacak eylemdir. çünkü erkek kısmı 14 şubatla uğraşmayı pek sevmez.
Hediye parasından tasarruf eden zihniyettir.
sevgiliyle nereden ayrıldığınıza göre sonuçları değişen eylemdir.

(bkz: yazarların türkçe den kanaat ile geçmesi)

evet çok kastım
masraftan kurtulmak adına yapılan eylemdir. ayrılmak kimi zaman ara vermek şeklinde de olmaktadır. bu eyleme gençlerdeki ticaret kafası sebep olur.
bir insanı piskolojik olarak darma duman edebilecek bir polemiktir. esasında hiç bir önem teşkil etmez dicektim ama çok kötü lan.
14 şubatı tek başına geçirmene vesile olacak hadisedir.