bugün

128 milyar dolar nerede yalanı ile aylardır sol çomar kekleyen chp'li faik öztrak'ın 2017'de bir paylaşımı mevcut.

Paylaştığı tweet burada link

Bu tweeti ile Hem günümüzde yalan algı yaptığı "128 milyar dolar nerede" yalanını geçmişte kendi çürütmüş hemde 30 milyar doların 2 ay bile yetmeyeceğini söylemiş..

(Demek ki 2 ay yetmiyor yetmez dediğine göre bunlar başta olsa elde olan parayı 1 senede çarçur edip sonra da IMF nin kapısını çalacaklar..)

Hem 30 milyar doların 2 ay bile yetmeyeceğini söyle hem 128 milyar dolar nerede diye milleti keklemeye çalış. öyle mi? Birde site yapmışlar işte bu paraya ne alınır instagram satın al yok efendim elmas satın al vs vs. 30 milyar dolar 2 ay bile yetmiyor diyenlere bak hele sen!

Özellikle bazı solcu kesim uyanmış, bunları dolaylı yollarla uyarmaya çalışsa da sonuç itibarıyle satılmış damgası yiyorlar.

Üstelik ortaya bir yalan atıyorlar ellerinde belge de yok.. Rakam salla 128 katrilyon dolar kayıp diye nasıl olsa buna inanan mal bir koyun sürüsü mevcut.

Canikli nin önce kayıp rezerv yok deyip tepki alınca da “ben öyle demek istemedim, açıklarsam partimizin ortaya atmış olduğu şeyi çürütmüş kırmış olurum” gibi imalı ve çelişkili laflar etmesi tam olarak ta bundan ibarettir.
Nerede olduğunu bilmiyorum ama şunu biliyorum. Benim ödediğim vergilerden çıkartıldı. Kimin cebine yolculuk yaptı. Sormuyorum çünkü cevap belli arkadaşlar benim cebime yolculuk yapmadı.