bugün

Bu ülkede yaşayıp bu ülkenin dilini bilmeyen, bunun için de Kürtçe 112 isteyen ahmakların talebi.
Yallah kuzey ırak'a.
Vııış höwal öşek sixerken öşex böni döpmiştir ha. Ocil ombülons göndörin ommosına gom tarzında diyalogların geçeceği saçmalık.

Almanya'ya gidip almanca dışında böyle bir talepte bulunabilir misin aq çocuğu?

Trt 6 yı da açanın kafasını sorgulamak lazım. Kalkmasın götünüz. Burası türkiye. Dili de türkçe.

Edit : almanya'da 8 azınlık bölgede böyle bir şey mümkün diyolar.
Trafik kazası var diye polis çağırıp yardım için gelen polisi vuranlar var, Kürt 112’cileri de ajan diye kaçırırlar artık.

https://m.karar.com/gunde...lise-hain-saldiri-1-sehit

Derdiniz anadil değil sizin, kck davalarında eline tutuşturulmuş Kürtçe savunmayı hece hece okuyanlar hakimin tercüman aracılığıyla sorduğu soruyu Kürtçe cevaplamaktan aciz.
Akp bu pkk lilari cok simartti coook.

Sozum gercek, vatansever kurt kardeslerim icin gecerli degildir.
ekrem imamoğlunun çok hoşlanacağı, bayılacağı oluşum olacaktır. açılış törenine de giderler ailece.
sözlük eli tesbihli cahil ülkücü dolu. benim kürtlükle bir alakam yok biz yörüğüz ama ırkçılık bir milleti batırır abi. hastalıktır.
sike sike öğrenecek güzel kardeşim. bu ülkenin resmi dili türkçe. altını çiziyorum resmi dili!!

ülkemizin bayrağı, dini ve dili, duyar kasılacak en son olaydır. bir milletin kırmızı çizgisidir bunlar.

sizler üzerinizde taşıdığınız tc kimliğinin kuralları çerçevesinde bu dili konuşmak zorundasınız. nokta.
yahu okuma yazma bilmeyen yaşlı kadınlara bu saatten sonra nasıl türkçe öğreteceksiniz aq. sizin kafatasçılığınıza sokayım.
Biz buna bokunu çıkarmak diyoruz. Ulan ipneler hadi yaşlı kesme bir nebze yardımcı olmak lazım ama genç kesim şike şike Türkçeyi konuşun. Nedemek Kürtçe 112. Ozaman çerkez ve lazcada koyalım ki onlarda azınlık.

insiyatif alarak görevli arkadaşımız yardım amaçlı Kürtçe konuştu diye süreklilik arz edemez.
kürt vatandaşlarına hak vermek gerekiyor. güneydoğudaki çağrı merkezlerine hem türkçe hem kürtçe bilen bir personel yerleştirmek zor olmamalı.
5 dakikada 56 yaparlar onu, demedi demeyin.

112/2=56.