bugün

sizce hangisi daha doyurucu olur ?
hepsi farklı kitaplar ve hepsi farklı insanlar ?

bu başlık aslında farkındalık için.

bu sözlükte açılan başlıklara baktığımda bu anketin nasıl sonuçlanacağını biliyorum aslında.

tamam güdülerimiz doğuştan var kabul.

ama bilgelik doğuştan önce de vardı.
hiçlikte bile vardı.

her şeyin başı da sonu da felsefe.

biz felsefenin dışında kalan her şeyi yaşıyoruz. ve kısa vadeli çözümlerle benliğimizi yitiriyoruz, ömür çürütüp, sonra porçözle açmaya çalışıyoruz garip.

10000 seks bazılarımızı doyurmaz, çünkü piyonlar sormaz, düşünmez, sadece ileriye gider yem olur.

10000 kitap da bazılarımızı doyurmaz, bilgi sonsuzdur.
ikisini aynı anda alabilsek ?
seks kitabı mı?
Her şey dengede olmalı kendi düşünceme göre. Bir şeyi biraz abarttin mı orda dağılma başlıyor. O yüzden fifty-fifty diyorum son kararım.
bence ikisini seçebilme şansımız olmalı ki var. yaşarken okumak ve sevişmek bence her şeyden daha güzel.
1 tane seks kitabı ve 10000 seks.
sözlüğümüz geneli itibariyle 1000 adet kitap tercihinde bulunacaktır...
pazarlıkla 5er bin oluyor mu?
kırk katır olsun.
10.000 seks kitabı ideal kombinasyondur.
zamanında çok ama harbi çok okudum.

o çok okumadan sonra noluyo biliyonuz mu... bir nevi başa dönüyor insan.
hayata eskisi gibi bakamıyorsun.

bir dönem "tanrım... ne vardı keşke ağaç olsaydım... veya... şu karşıdaki taksici gibi olaydım. mahsun dinleyince, iki çekirdek çitleyince mutlu olurdum" diye seslendiğimi çok bilirim.

kendini şu gezegenden atası geliyor insanın sonra...
ve finalde diyorsun ki...

ulan eli mahkum yaşayacağım madem... huzuruyla, tadıyla, özgürlüğümle, sevdiğim şeyleri yaparak yaşayıp öleyim.

o yüzden seks... ama 10000 inde değilim... severek, tadını çıkarabileceğim sayısını düşünmeyeceğim, sonunda sevdiğim kadınla mutlu olacağım.
Bilgiye aç biri olduğumdan 10000 kitap.