bugün

sözlük gibi yerlerden başka takılacağı daha güzel yerler olan facebook bebeği.
küfürlerler doldurulucak bir başlık aslında. yani adamın biri çıkıyor beni amcam sikti, yok dayımın oğlu elledi, bakkal yaladı, terzi yuttu gibi hikayeler anlatıyor ajitasyon yapıyor ve peşi sıra bunun saatlik 100 $ gibi bir ücrete tabi olduğunu utanmadan anlatıyor. utanmadan diyorum çünkü gay oluşunu ve yaşadıklarını kadere yüklemekle işin kolayına kaçıyor. amenna kaza ve kadere ben de iman ediyorum gücüm takatim yettiğince mücadele ediyorum ve sonuna kadar devam edeceğim. hayat her insana şans vermiyor bu gerçeğin herkes farkında ama her tacize yahut istismara uğrayan insan bu yoluda seçmiyor. cinsel tercihinin farklı olması sorun değil kanımca bunun bu kadar ucuza kaybedilişi. zira milyonlarca genç bu ülkede asgari ücrete çalışıp didinirken * 100 $ götünü değil onuru satıp malzeme edecek kadar küçülmüyor.
(bkz: ben sana sozluk yazarı olamazsın demedim)
başka sözlüklere alay konusu olacak yazardır aynı zamanda. ayrıca bu bütün uludağ sözlük yazarlarına da yansıyacaktır.
bu sözlükte varolması durumunda; ki var, sözlüğe rağbeti arttıracak yazardır. pardon sözlüğe değil, kendine rağbeti arttıracak yazardır. ondan sonra da gelir der ki; içimden pisliği çıktı, bağırsağım delindi, hıçkırarak yalıyordum falan. sanki kafasına silah dayıyorlar bunlar yaşanırken. bi s.ktir git yaaa... ajitasyon yapma.
terbiyesizlikte sınır tanımayan, yaptığı iğrençlikleri marifetmiş gibi anlatmaktan hoşlanan, egosuna yenik düşen bir yazar.
kardeşim adama sorarlar, sen bu yaptıklarından gurur mu duyuyorsun?
yoksa, bunları anlatarak nick altına entry yazılmasını, sözlükte ünlenmeyi mi istiyorsun. şayet sorun bu ise, bunlar gelip geçici şeyler kasma kendini. bak mesela benim nick altımda hiç entry yok ve yazılması içinde bi çaba göstermiyorum.
eşcinsel misin? tamam, içinde yaşa bunu, git boyacılık yap, simit sat kendini acındır ama onun bunun altına yatıp bunu marifet gibi anlatmanın faydası yok. herkes ister cok para kazanayım, kuaföre bir seferde 100 dolar vereyim ama şartlar uygun olmuyor. sen kolay para kazanmaya alıştıgın için diğer işleri yapmak zor gelir tabi.
ayrıca senin bu yaptıgın şeyleri bayanlar yapınca toplum içinden gelen tepkiler en üst seviyede olurken, bazı cevrelerin senin gibilerini nasıl korudugunu anlamıyorum.
(bkz: iyi bir sanatcısın)
ucuz olan sözlük yazarıdır. bir yazar bu kadar ucuza gidemez. piyasa şartlarından paha biçersek mankenler 3.bin dolara çıkıyorsa bir yazar en azından 500 dolara kiralatmalı kendini. ayıp lan.
tıpkı sokakta, uğradığı gibi sözlükte de linç'e uğrayan yazardır. bir de kendisine yol yordam gösterenler olmuş. yahu siz adamın yazdıklarına katlanamıyorsunuz iş yerinizde katlanabilir misiniz? ben de isterin ki bu eleman gitsin iş bulsun, peki kim verecek? hiç kimse. nedeni belli. adam eşcinsel.
kardeşim bu rezaletler bu ülkenin gerçekleri. sırtınızı dönerek bu işi yok sayamazsınız. ya insanların tercihlerine karışmayacaksınız ya da bu rezilliklere göz yumacak; şiddetle bastırmaya çalışıp, tüm dünyaya rezil olacaksınız. ben birincisinden yanayım.

sözlükte yazar olmasının ulu sözlüğün diğer sözlüklerde taşak konusu olacağını iddia edenler var. her sözlük diğerinde taşak konusudur. açın bakın itüsözlüğe, ekşisözlüğe neler deniyor bu sözlük için.
kardeşim benim de midem bulanıyor adamın anlattıklarından. ama bunu yok sayıp inkar edemezsiniz. bu iğrençlikler bu topraklarda yaşanıyor ve biz bunları yok sayıyoruz. tercihleri bu yönlü olan adamları topluma kazandırmadıktan sonra, her zaman karşılaşacağız bu sorunlarla. yanlış anlaşılmasın sorun dediğim adamın tercihi falan değil, beni ilgilendirmiyor ister gey olur, ister eşcinsel falan filan (birsürü kategorisi var bu işlerin hiç birini bilmiyorum cehaletime verin) bunlar bu toplumun üyeleridir ve kabul edilmelidir.
ikiyüzlülüğümüzün de vesikası gibidirler. bir girisinde tarikat şeyhi ile olan münasebetlerinden bahsediyor. eee. bu iş olmamış diyemezsiniz. oğlancılık bu toprakların tarihinde var. hem de en padişahından.

kafaları kumdan çıkarmanın zamanı geldi. sokakta vatandaştan, polisten dayak yiyen bu adamlar senin benim gibi vergi veren ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan adamlar ve devlet bu insanların cinsel tercihlerine bakmaksızın istihdam sorunlarını halletmek zorunda buna mukabil toplumun da bu mesele ile yüzleşmekten gayrı çaresi yok.

ya namusumuzla yaşayacağız ya da ikiyüzlülüğümüzle. tercih bizim.
kendisini "ucuz" bulanların piyasasını daraltmış yazardır.

ee, bu adamların bir bildiği olmalı. yoksa bu işin piyasasından bahsedemezlerdi.
(bkz: bildiğin ibne)
hem de ucuz ibne.
Sayın moderasyon bu tarz yazılara izin verecekseniz tekrarlıyorum, şikayette bulunacağım.
Bu yazılar için uygun siteler var. Bu sitelerde kendi gibi kişilerle dertleşebilir ve dertlerini onlar çok daha iyi anlar.
Hem onlara kötü örnek olma ihtimali de olmaz.

Google dan arayıp bulabileceği ve yazabileceği siteler varken "ne yapayım gidecek yerim yok" diyen insana ben insan demem, bunu daha önce de söylemiştim.

Tekrarlıyorum tavrım eşcinsel olana değil, böyle ibne olanadır.
uludağ sözlük'ü mekan eyledi galiba.
maliyecileri buraya çağırmama neden olacaktır. kdv'ni öde lan allahsız.
sözlüğün ukrayna ve moldova dan da yazarlara sahip olduğunun işaretidir.
hayatını kazanmak için vücudunu 100 dolar karşılığında kiralayan ve sözlük yazma faaliyetinde bulunan bireydir.

Başlığın tanımı budur.

Lakin cümle oluşturmakla görevli kelimelerin ve taşıdıkları naçizane anlamların, bu anlama muhalif bünyelerde yaptığı uyarıcı etkiyi, hazımsızlık, kabullenememe, tehdit varsayma, korku, daha doğrusu göt korkusu nedeniyle nasıl dışa vurabildiğini bir kez daha ortaya da koymuştur.

konuya malzeme olan olaylar ister gerçek olsun isterse kurmaca... Kendine hayat bulduğu, gözler önüne serildiği ortam sanaldır. iş bu ironi okuyucuların "bir gün bana ya da tanıdığıma olursa, eyvah n'aparım" gerçeğiyle birleştiğinde kocaman bir tehdit olmaktadır kanımca... sıralanan entryleri aklım başka türlü yorumlayamıyor ki zaten burası aslında pek de yorum yapma platformu değil.*
Siz devam edin, tehdit üstüne tehdit yağdırın, kireçlenmiş beyin kıvrımlarınızdan * zehrinizi dökmeye, yasaklarım, şikayet ederim, s.kerim, asarım, olmadı astırırım demeye devam edin...

Bir gün olurda sapına kadar acizliğinize yol göstermekle yükümlü erkekliğiniz sizi gösterir, kankanızı gösterir korkusuna mahal vermemek adına, örtün herşeyin üstünü, anlamaya çalışmak ya da olmadı kayıtsız kalmak yerine.. küfredin dinine imanına...

edit : nokta kadar değeri olmayan binlerce entry varken benim iki noktamın üçüncüsünün yokluğuna takılınmıs olması gerçekten çok ilginç.
anlatacak farklı anılarının olması muhtemeldir. böylelikle kısa sürede popüler olması da muhtemeldir tabii ki.
(bkz: askere almazlar seni)
(bkz: sonra da sen bana ibne diyemezsin dersin)
yakın bi zamanda,

(bkz: 10 dolara ağzına alan yazar)
(bkz: yediklerim burdan bursa ya yol olur)
(bkz: benim yediğim bana yeter)

gibi başlıklarına rastlanacağını düşündüğümüz birinin kişisel şov, celebrity olma aşkı vb. nedenlerden birine dayanarak ağlamaklı bir havayla demagoji fırtınası estirdiği yazısı.
amacına ulaşmış sözlük yazarı.
sahıs-ı muhteremin ilginç repliklere maruz kalması mutemeldir. Taksimde kestaneyi çizdiler diye bagırmak gibi birşey.
(bkz: siksen zina sikmesen başa bela)
(bkz: yeme de yanında yat)
(bkz: zall a beleş)*
Şimdiye kadar yazılanlarda ortak kanı;
- kimse kimsenin cinsel tercihlerini yargılamıyor.
- Bahsi geçen "eleman"'ın başından geçen hikayeler, ya da geçmiş gibi gösterdiği olaylar zinciri'ni anlatırken kahkahalara boğulmamıştır. Ya da bi yandan hikayeyi okurken bi yandan viskisini içip, derin derin sigarasının dumanını içine çekip keyif almamıştır. YAzılanlar, yazan arkadaşın başından geçmese bile, mutlaka birileri bu tür şeyler yaşamıştır. hayret verici, lanet okutucak kadar iğrenç sapkınlıklarla donatılmış insan müsveddeleri varoldukça maalesef sıkça duyacağımız hadiselerdir.
- Ancak, yazar arkadaşımız(-ki bana göre başarısız bir senarist)dramla başlayan ve herkesin bir anda ilgisini çeken hikayeyi, sıralamalarda, benzetlemelerde, tasvirlerde açık hatalarla doldurup, durum komedisine çevirmiş, inanılırlığını yitirip, nefret edilme boyutlarına gelmiştir.
- ilgi manyağı olduğunu varsaydığım "eleman", kendi egolarını tatmin etmek isterken, gerçek hayatta, çocukken tacize, tecavüze uğramış, psikolojisi bozulmuş, güvenlerini kaybedip, sosyal ortamlara çıkmaktan korkan insanları da bir çok insanın gözünde potansiyel "100 dolar" olmasına sebep olduğunun farkında değildir.
- Bir insanı bir yere kapatmak suçtur, fakat kapattığınız kişi bir "suçluysa" bu bir "ceza"dır felsefesinden hareketle, burda abuk subuk yazılar yazmaya devam eden "eleman"ı, ya yapmayın arkadaşlar cinsel özgürlük diye bişey var, ya da "ama başından çok kötü şeyler geçmiş yazık çocuğa" diyip savunma mekanizmalarını harekete geçirmesinler. YAzık olan, ve acınacak olan "eleman"ın yazılarında bahsettiği "esas oğlan"ın, savunmasız, güçsüz, bilinçsiz bir çocukken başından geçen olaylardır. 23 yaşında, aklı başında bir "adam"ın kimle kaç paraya bedenini satıp, yatıp kalktığı vahim bir durum değil, aptalca, onursuzca bir tercihtir. Ne yapsın yani adam?" diyenlerde mevcut aramızda. Haklısınız! sabahın 6sında uyanıp, istanbul trafiğiyle boğuşup, işine gidip, 9-10 saat köle gibi çalışıp, bir gece de kazandığı paradan daha azını 1 ay da mı alsın...? değil mi?
- Belki de bir tez konusunun kahramanlarıyız şuan, ya da yazılmakta olan bir kitabın ana karakterleri, ya da vizyona girecek bir filmi şekillendiriyoruz, ya da gerçekten böyle bi adam var. Her ne olursa olsun, herkesin tacizlerde, tecavüzlerde tasvir edilmeye çalışan karakterlere lanetler okuyarak başladığı zincir, şuan karakterleri, hikayeleri anlatan "eleman"a, "bi siktir git" kıvamına gelmemeliydi.
- Bu kadar yazılan olaydan sonra önerimiz, senaryonun ortasından itibaren değişip, "esas oğlan"ın, yaşadıklarından ders çıkarıp, düzgün bir yaşam tarzı seçmesiyle devam etmeli, "yediğin içtiğin senin olsun, bize güzellikleri anlat" olmalıdır. yaşadıklarıyla, yediği, içtiği, kustuğuyla, Ahmet Yıldız öldü. Yeni Ahmet yıldız'lar olmasın diye çabamız.
1000 dolar karşılığı sözlükten gideceğini umduğum yazardır. para verelim gitsin, bu nedir lan.