bugün

piknikçileri üzen gelişmedir.
4 liraya benzin eyvallah da 10 liraya domates de neymiş dediğim üçlü.

dana antrikotu 28 tl ye alıyorum, nerede yaşıyonuz amk siz yaa?
ülkemde maksimum 6 km uzaklıkta mangal yapabilmek için gerekli olandır.
(bkz: welcome to turkey)
Nerden bakarsan bak benzinin 5 lira oldugunu goren ama isine gelmeyen hatta git kacak al olm ben oyle yapiyom diyen mallarca gorulmemeye calisilan gerceklik.

edit: entry silip alta aynisini yazmakla mallik tescillenmistir.
domates fiyatını bilmiyorum ama şimdi de 50 liraya et 5 liraya benzin alınan ülke.
şu ekonomiyi yaratanların, halkın en fakir kesiminden oy almalarını da atayizler açıklasın..

ha tek cevap var: ama onlar dindar.
bugün 2 buçuk liraya domates aldım marketten. gayet de kaliteli. istanbul da hem de. nerde bu 10 liralık domatesler acaba. über organik falan mı?
Asgari ücretin 800tl civarında olan ülkenin domates, et ve benzin ortalama fiyatlarıdır.
Eğer domatesi 5-10 lira arası alanlar varsa ciddi bir kazık yiyordur. Uydurma önermedir.
Burası Türkiye.
güncellenmeli önermedir.
domates : 5 - 7 tl üstelik yazın ortasında.
et: 50 tl
benzin : 5 tl
bu millete az bile, gelen her zam sonrası nedense az daha zam verin bu millete, herşeyi hak ediyor diyorum kendi kendime.
köleliğin moderinize halini yaşamanın yarattığı hezeyanlar.
parası olmayan için çok şey ifade etmeyen fiyatlardır.
ne tarım ülkesi ne de sanayi ülkesi olabilmiş mutant bir ülkenin üzücü durumunun özetidir.
antalya bölgesinde domatez üreticisi olan ailem isyanlarda. domatez ticareti ikiye ayrilmakta. ihracat iç piyasa. ihracat bilindiği üzere dişariya mal satimi. dişariya satilan domatez in en iyisi şu an üreticiden 1 liraya alınmakta. iç piyasaya yani türkiye içine satilan domatez in en iyisi 8o kuruşa en kötüsü 30 kuruşa üreticiden alınmakta. 80 kuruşa alınan pazarda 1.750, 30 kuruşa alınan 1 lira.şimdi üretici bu ay isyanda. neden domatez para etmiyor diye. tüketici altı ay önce isyandaydi neden domatez 10 lira oldu diye. çok basit bunu anlamak. alti ay önce olmayan domatez 10 liraydi. yoktu az vardi o kadar pahalı oldu. şimdi heryerde domatez var bu defa da üretici isyanda çok ucuz diye. hangi parti gelir bilmiyorum ama modern tarim önderliğinde ülke insaninin iki taraflı olarak ekonomik dengelerinin ayarlanmasi gerekli ki bu nasıl olacak çok su götürecek bir konu. o yüzden işimiz zor *
büyük projelerin dahilindedir. hergün zam böyle giderse, nasanın uzay için harcadıgı yakıtı kullanıcaz. fiyatlar yakında eşitlenir uzay yakıtıyla.
N'aptık biz yeğen yav!.
ak partiden milletine hizmettir.
domates 2 lira etin kralı 25 lira benzin de 4,25 ..

siz hangi türkiyede yaşıyonuz amk? tamam benzin pahalı da döverken haklı dövün..

kral aslanla fili canı sıkılınca tilkiyi çagırıp senin neden kuyrugun uzun diye dövüyorlarmış.bir gun düşünmüşler-- ya biz hep bu adamı dövüyoz bu sefer bi iş verelim yapamacayagı bişey olsun yapamasın oyle dövelim - demişler. fil demiş -- bunu bakkala siara aldırmaya yollayalım uzun alırsa niye kısa almadın diye kısa alırsa niye uzun almadın diye döveriz.---demişler.

tilkiyi cagırıp bakkaldan sigara al demişler.. tilki giderken bunlar başlamış gülmeye ve biraz ilerledikten sonra tilki dönüp,

- uzun mu olsun kısa mı diye sormuş.. aslanla fil tilkiyi yine cagırıp,

- gel len buraya senin kuyrugun niye uzun diye dövmeye başlamışlar..

anladın? yok !! ne diyem .
7,5 liraya sigara buda eklenebilinir.
durun beyler abye giriyoruz.
keloğlan misali, markete giderken unutmamak için tekrarlanan fiyat listesi.
(bkz: alın size yetmez ama evet) hala uyuyun siz.