bugün

efendim lisede okuyan ve 11 zayıfa sahip olan güzide öğrencinin sorusudur yanıt arar bulamaz. 1 1 1 1 garip bi ilişki.
(bkz: sınavdan yüz alsam hoca da 2 sözlüye yüz çaksa)
şahin k.'nın yeni filminin adı.

içeriğinde; zayıf olan 11 dersini 1 ay içinde düzeltmek zorunda olan kız öğrencinin, hocalarıyla yaşadığı dramatik mücadele anlatılmaktadır.
olsa olsa geri geri kurtarır eğer erkekse tabi.
parası neyse verir kurtarır. nedir?
sözkonusu öğrenciye teşvik primi verilmesi suretiyle olabilitesi artan durumdur. (bkz :mapex davul) vs.
bak bu ciddi bir sorun dostum.
elimizdekiler 1 öğrenci, 11 zayıf ve 1 ay. let the game begin.

derslerden kritik olanları belirleyip hiç kafanın basmadıklarını çıkarıcaksın. bu çıkardıklarına göz ucuyla dahi bakmak yasak. sonra beden müzüük varsa onları da diddiret...geriye kalan takribi 6 7 ders için tıpanı sıkacaksın. en azından geçer not almaya bakacaksın. bilsem zaten alırdım şimdiye deme. iddia yı manitayı falan unut bi' süre...ya da kızlar hey girl leri falan bıraksınlar edebiyat okusunlar misal...yaşamsal faaliyetlerin devam ettiği için ölmüyorsun. 30 gün azimle mıçarsan eğer delemeyeceğin mermer, ikna edemeyeceğin hoca, okul müdürü yoktur. o kafanın basmadıkları için hocaya çok çalışıyorum ama olmuyor imajını vermen şart...devamını özelden anlatırım istek olursa...hali hazırda bu tür öğrencilere özel ders bile verebilirim...

ayrıca burdan bahçeli yi anasım geldi. rakamlar çok cazip:

1+1 = 2
11- 2 = 9 kaldı mı dohuz...iki adım, uzatmaya gerek yok...
cevabı bilsem kardesime aynen uygulamasını söylicem ama eğer cevap çalışmaksa (ki çalışmak) kendisinin hiç de işine geleceğini sanmıyorum.. Görünen o ki bizim eleman çift dikiş olmaya aday...
(bkz: rüşvet vermek)
tam da cool adam'a yakışır hani. 11 zayıfı kurtarmak için bastırır parayı. hoca da azcık gözükaraysa çarpar parayı cool'un suratına, çatır çatır girer Cool Adam'a 11 zayıf.
(bkz: afiyet olsun)
(bkz: o var ya o sana girsin)
kurtarır efendim, kurtarır. şöyle ki:

1-önce 19 mayıs çalışmalarına katılan öğrencileri hangi öğretmenlerin geçirdiğine bakar. buradan birkaç ders gider.

2-hangi öğretmen kurs açmış, ona bakar. kursuna katıldıklarından % 90 geçer.

3-özel ders alır.bunun bir diğer anlamı, dersi doğrudan geçmektir.

4-daha öncelikli bir tedbir olarak okuldaki tiyatro, satranç gibi kulüplere ya da okul takımına katılır. bu şekilde yırtacağı çok ders vardır.

5-müdürü ya da müdür yardımcılarından birini ailecek tanıyor olmak sorunu kökten çözer.

görüldüğü gibi her türden zayıf için bir çözüm yolu mevcuttur.
Karneye bir hafta kala kapı kapı dolaşıp öğretmenlerden not dilenmektir. Denenmiştir, etkili bir taktik.
(bkz: müdüre vermek)
(bkz: fizikçiye vermek)
(bkz: matematikçiye vermek)
(bkz: coğrafyacıya vermek)
(bkz: kimyacıya vermek)
(bkz: hademeye vermek)

(bkz: acıya gülmek)
kız ise kolaydır, erkek ise imkansız.
rüşvet geçerlidir.
okul okumanın sadece okuma yazma bilmek gerisini getirmese de olur zihniyetiyle devam ettiği ülkemizde, çok zor olmayan bir eylemdir.
bakan yiğeni yada akpli ise önemli değildir.
birileri rüşvet ve adam kayırma diye bir şey olduğunu bilmiyor olmalı.
işte bunlar hep rüşvete teşvik.
torpil olmadan kurtarmak çok zordur.
çok zordur çoooook.

ben bunu iki haftada yapmıştım. ama burnumdan kan damlamıştı resmen. bütün sene boyunca yatmıştım. derslerde uyurdum. son sınavların geldiğini ve ikinci kere sınıfta kalacağımı anlayınca benim göt alev aldı, son sınavlara deli gibi çalışmak durumunda kaldı.

iki hafta sosyal ve eğlenceye dair hiç bir şey yapmadan ders çalışarak ve hocalara sözlü için yalvararak 6 sıfır 5 bir kurtarıldı.

bir daha yaşamak istemeyeceğim bir tecrübe oldu bu. kimseye tavsiye etmem.