bugün

(bkz: pratik türk zekası)
edit: sildiğim entryleri canlandırıyorum

bugün keşfettiğim(iz) olay.efendim aslında mesele şu; bildiğiniz gibi bir çok banka şubesinde internet erişimi yoktur.yani, orada çalışan kişiler banka ekranlarından başka hiç bir uygulamaya erişim sağlayamıyorlar.işte bu internet mahrumu university mezunu, tahsilli, okumuş, çalışanlarından biriside benim arkadaşım, gişede çalışıyor adı sibel, ama sevgilim değil sadece arkadaşım.şubeye sürekli girip çıkmaktan bide klasik müşteri tripleriyle dalga geçmemizden dolayı kanki olmuştuk sibelle uzun süredir de tanırım.iyi kızdır sibel neyse konumuz sibel değil, bugün şubeye gitmiş ve "-ulan nasıl olsa, tanıdığımız var" rahatlığıyla numara almadan sibelin yanına koştum.sibelle iki dakika sohbet edemedik, görür görmez "-saçın iğrenç olmuş" demişti.daha cevabını veremeden bir tedirginlik hissettim.şubede müfettiş beyfendiler varmış, herkes tedirgin, etrafıma baktım, herkes işini cici cici yapmaya çalışıyor, "eee şimdi bu kız benden doğalgazımı yatırmam için parayıda alamaz" dedim.sibele baktım, sibel "müfettiş var görürse sıçarız" der gibi baktı.sıra numarası almayı gözüm kesmiyordu.yani aslında gold/premium kartımda yoktuki 1 dk içerisinde sıra bana gelsin.

işte bu anda türk zekası devreye girdi."ulan benim internet bankacılığım var gönderirim sibelin hesabına o yatırır" dedim.sibelin hesabını aldıktan sonra, tekrar şirkete döndüm.

internet bankacılığından havale göndermenin masrafı yoktu.tam hesaba havaleyi göndercem aha? o da ne? gönderilen havalede açıklama kısmı diye bişi var.işte ne olduysa ondan sonra oldu....

hesap detayımdan bir demet..

13.şub.2007 ınt açk:demek saçımı beğenmedin? 06-0 -50,00
13.şub.2007 şb açk:ıgrenc olmus 06-1 +1,00
13.şub.2007 ınt açk:ahahah ::) koptummmmmmmm 06-2 -1,00
13.şub.2007 şb açk:e ılk once sen baslattın ::) 06-3 +1,00
13.şub.2007 ınt açk:bak bıde msn e gıremıyorum dıyordun:) 06-4 -1,00
13.şub.2007 şb açk::)))) evet ya bak bunu hıc dusunmemıstım 06-5 +1,00
13.şub.2007 ınt açk:evet bu yolla chat yapan ılk ınsanlarız 06-6 -1,00
13.şub.2007 şb açk:çığır aştın eşşolueşek ::))) 06-7 +1,00
13.şub.2007 ınt açk:jhskjhdskj ben ıptalım 06-8 -1,00

..

evet, gördünüz gibi türk zekasının önünde kimse boy ölçüşemez.

not: o değilde yarın defter yazdırmam lazım bu açıklamalarda çıkacakmış gişedekiyle nasıl yüz yüze gelicem onu kara kara düşünüyorum..
Az once aldigim bir mesajla birlikte internet kafelerde de yapılabilecek bir eylemmis.buradan bu fikiri beyan eden arkadasa mutesekkiliz.
30 sene sonra hayal olabilecek uygulama.