bugün

gereksiz ve embesilliktir.
basbayağı bir şizofrenlik var yalnız ortada. çocuğun ağzından konuşmalar falan.
çok mantıklı bir olay. emre'nin ileride bloguna bakıp duygu ablasına "duygu abla bana küçükken neden bu sikko şeyi getirdin, yazıklar olsun sana" gibi serzenişte bulunmasını veya çınara "ben yürümeden sen neden yürümüşsün lan götveren" diyip dalmasını sağlayacak bir çeşit gariplik.
pembe rengin hakmiyetinden mütevellit bunu annenin yaptığı gün gibi ortadadır.
Blogu bebegi için değil kendi için açıyodur.
Kendi mutluluğunu, bebeğinin ilk gülümsemesini, ilk emeklemesini, ilk agularını belki ilk anne baba demesini arkadaşları ile sevdikleri ile paylaşıyordur.

Blogu yıllar sonra büyüdüğü zaman bebekde okuyabilecek ve kendisi için güzel bir hatıra olabilecektir.

Blog açan ebeveynin mi yoksa bebeğin 1 yaşından küçük olduğu için blogu kullanamayacağı tespitinde bulunan sözlük yazarlarının mı mal olduğu ayrı bi tartışma konusudur.
(bkz: görmemişin bir çocuğu olmuş)
bu tür zihniyetler genelde facebook hesaplarına çocuğunun fotoğraflarını koyarlarlar.
"bu benim yeni yengem"
adamın eniştesi nasıl bir piçse.
onun yerine ohahemzenginimhemdecocugumvarlanneyapsambilemedimohaohaoha.com sitesine üye olmaları daha makbuldür.
zamanında oğlununn çıplak fotoğrafını vitrine koyan zihniyetin tehnoloji* ye ayak uydurmuş halidir. ahann da sufican şunu yedi ahanda böyle top oynadı , yok pisi pisi yi sevdi yok kıl saati yün saati . ıphone ile çocuğunun fotoğrafını çeker , ıpadi eline oyuncak yapar birde övüne övüne söyler ay nazancım bizim çocuk ıpadi bir güzel kullanıyor!
eşek kadar insanların toplanıp 1 yaşındaki çocuğun doğum gününü kutlaması kadar salakça. anne, baba, varsa diğer çocuklarla falan kutlanabilir, sülaleyi ne topluyorsunuz görgüsüzler.
Doğumhane de çekilen aha geliyo kafası çıktı isimli albüme sahip kişidir.
not: çocuğum olursa 1 yaşında hacker yapcam. burayı hacklesin yavrum.

--spoiler--
annem bana çok güzel bir pasta yaptırmıştı.
--spoiler--

--spoiler--
bu benim yeni yengem
--spoiler--

--spoiler--
salıncağa binmek çok keyifli
annem artık havalar düzeldiği için hep götüreceğini söyledi
--spoiler--

--spoiler--
çınar ile ikinci buluşmamız
çınar artık yürüyor ben ne zaman yürüyecem
--spoiler--
asıl utanması gereken gayet saf niyetle çocuğu için hatıra oluşturan bir aileyi sözlük muhabbetlerine meze yapmaktır.
twitter açmasından iyidir.

07.13 uyandım ve galiba altımı ıslatmışım *

07.55 meme emiyorum.

09.53 millet altıma zıçtım, prima sağ olsun...

10.55 duyduğunuz sesler sizi korkutmasın gaz çıkarıyorum, ortalık fenaa...

12.00 pepe başlar be kaçar.

13.30 uyku vakti.

16.50 yine zıçtım :(
okumamış çocuğa don biçmektir.
(bkz: beyninizi sikeyim)
siksonik işler bunlar*~
oğlumuz pipicanın 1. yaş günü sağdan giriniz diye üst geçitte pankart gördüm sözlük. aracı emniyet şeridine çekip dışarı çıkıp hava aldım bildiğin. şizofrenik yaklaşımlar sıçmığı resmen.