bugün

şahsımın başına gelen ve "mağduriyetimle" sonuçlanan rezalettir.

milli piyango'nun yılbaşı çekilişi için bursa'da farklı yerlerden toplam 16 tane çeyrek bilet aldım. bu sabah kalktığımda biletlere isabet eden ikramiye olup olmadığını kontrol etmek için biletleri koyduğum yerden çıkardım.

ama o da ne?

biletlerden 5 tanesi geçen senenin yılbaşı çekilişine ait çıktı.

oysa üzerlerinde kocaman, hayvan gibi 2014 yılbaşı özel çekilişi yazmaktaydı...

buyrun;
görsel

şimdi bazı aklı evveller çıkacak ve "alırken baksaydın ya lan denyo" diyecekler. evet haklılar, bileti alırken bakmam lazımdı sanırım. ama yooo, değil.
zira ben biletlerimi milli piyango bayilerinden aldım. adam bayi olmuş, milli piyango ona bayilik vermiş o yüzden alırken içimiz rahat bir şekilde almışız biletleri, hemen bakmadan atmışız cebe ve hayaller kurmaya başlamışız herkes gibi.

şimdi soruyorum.
bu mağduriyetimi kim giderecek?

benim belki hayallerim vardı, belki o 5 bilet yerine bana normal biletler satılmış olsaydı ikramiye çıkacaktı.

insanları dolandırmak bu kadar mı kolay, bu kadar mı ucuz bu memlekette?

üstelik arkasında bayi kaşesi de var amına koyduğum biletlerinin.

gidip şikayet etsen ne olacak?

uğraştığına değecek mi?

aslında bu durumu milli piyangoya yazacağım, biletlerin arkasında kaşesi olan bayinin bayiliğini iptal ettirmek için uğraşacağım.

çok mağdurum...
çok.

paranın bir önemi yok, önemli olan dolandırılmak, aptal yerine konmak.

ve ben bugün aptal yerine kondum.

iki üniversite bitirmiş biri olarak bir milli piyango satıcısı tarafından dolandırıldım. dilerim bu biletleri bana satan benden aldığı paraları en sevdiklerine doktor parası yapar...
özet geç piç diyenlere gelsin;

"1 ocak 2015 iki üniversite bitirmek"

"16 tane bilet alabilen kişi olmak"

"mağdur edebiyatı"

"kazıklanacak kadar aptal olmak"
zaten bursa'ya çıkmadığıdır. en fazla 3-4 bin alırdın. işte bu kadar kumar oynarsan olacağı bu. sonra 200 lirana yan.
şimdi bu adamı mallıkla, salaklıkla eleştirenler çıkacak, saçmalamayın, şimdiden söyleyeyim.

evet kontrol edip almalıydı, keza yeşilde geçerken bile tedirgin olmalıyız, başkası kırmızıda geçiyor mu diye, burası türkiye.

ama, arkadaş, bayiden aldım diyor adam, daha ne yapsın? sen şimdi burger king'e neden gidiyorsun başka bir ülkede ya da şehirde, tanıdığın için, kendi şehrinde bulduğun hizmetin aynısını satın alabileceğin için. işte bu da aynı, milli piyango denilen kuruma güvendiği için bayiye de güveniyor adam.

peki sonuç? adam tabela sayesinde satış yapıyor ama babasının bakkal dükkanını işletir gibi işletiyor, hem kurumu hem de insanları.

eğer biletleri ordan aldığına dair bir kamera kaydı, bi bişey varsa, mahkeme yolu açık.

ispat yoksa, adam der ki geçen yıl almış, benle ne ilgisi var.

geçmiş olsun kardeş.

adettendir, tanım : milli piyango kurumunun ticari itibarı kullanılarak yapılmış, bir sözlük yazarını mağdur etmiş dolandırıcılığın hikayesidir.
sağlam beddua etmiş ama kaptırdığı paraya karşılık doktor masrafı, sgk anlaşmalı bir hastane de doktor muayenesi ve basit kan tahlili bedeli kadar olmuş.
güldüren rezalettir.
Türkiyede normal gözüken, hakkını ararsan haksız Çıkacağan konudur.
yıl olmuş 2015
2 üniversite bitir.
sonra milli piyango al.
sonra dolandırıldım de.

yasal dolandırıca para verirken iyiydi ama.

tamam la acıdım.

amk o bayiinin çok ayıp etmiş.