bugün

olay şöyle gelişmiştir;

2 hafta boyunca plan yapıp iyi organize olan polis teşkilatı; hiç beklenmedik bir zamanda düğmeye basar. başlarına gelecekten bi'haber çalışan, hazırlıksız yakalanan tekel işçileri, olaya bir anlam veremezken polise fırlattıkları taşların da ellerine kimin tutuşturduğu anlaşılamamış.

anasını satayım sanki polis toplandı da bunlara baskın yaptı. iyice işin bokunu çıkardınız. yattığınız yerden aldığınız tomarlarca parayla kaç memur geçinir haberiniz yok. hükümetin yerine olsam; kaldırırım 4/c haklarını da, veririm ellerine tazminatı, basarım götlerine tekmeyi
memleketin iyice polis devletine sarmaya başladığı olaydır.
işçiye memura emekçiye öğrenciye jopunu sıyırmakta üstad olan yurdum polisi
nedense pkklıya geldiğinde karanfille gidiyor.
artık polisleri nazi SA polislerine benzetmeye başladım
zate başımızdakide kendini iyice hitler sanmaya başladı ya hadi hayırlısı.
evet efendim biz aydınlık kişileri ne kadar üzmüştür, ne kadar bilemezsiniz. hizmet etmekle yükümlü olduğumuz efendimizi de çok üzmüştür, tekel işçilerini yeterince kullanamamak. halbuki daha ne siyasi komplolara alet edecektik onları ya neyse değil mi?
hükümet götlerine basmıyor diye tekmeyi böyle yapıyorlar. akılları sıra bu işçileri! kullananlar hükümeti yıprAtacaklar. işçileri hükümete karşı kulananlara tavsiyem toplum mühendislerini değiştirsinler. çünkü belli ki mühendisleri 1940 model. bu numaralar yetmiyor artık amaçlarına ulaşmaya.