bugün

Üşengeç kişilerin, dili damağı yanma pahasına yaptığı atraksiyon. Enteresan bir başlık oldu.
Bir de bunun "ayağa kalkmışken bir su ver" diyen versiyonu vardır.

Asla bir bardak su getirmem o durumda, Sürahi ile getiririm. Bilirim ki herkes tek tek isteyecek.
"çay koymaya giden birini görünce çayı fondip yapan üşengeç tip" şeklinde açılmak istenmiş başlık olsa gerek...yoksa kim işi gücü bırakıp çaydanlığa gider ki ?

neyse efendim girizgahı yaptığımıza göre bu tip'e söyleyecek iki çift lafım var...
elin ayağın tutuyor, sapa sağlam çocuksun...kal o amk çayını kendin al lan!!!! kalkmışken bana da koy...
bir refleksdir böyle onlarca kez aceleden ağzımı yakmışımdır.
votkada da aynı değil mi...
herkese renkli günler
hatta şimdi gaza geldim vurdum ama kendim dolduracağım votkamı oldu mu olmadı uymadı pardon...
herkese renkli günler
Kalabalık ortamlarda özellikle ev oturmalarında kadınlar bunu cok yapar, ayaktaki kurban ben caydanlığı buraya getireyim diyerek kaderine razı olur.
genel olarak üşengeç insanlara özgü bir eylem olarak nitelendirilmiş ama özellikle kalabalık ortamlarda çayı tazelenen birden çok kişi varsa azınlıkta kalan kişi çayları tazeleyen kişiye zahmet olmasın diye böyle bir girişimde bulunur.
türklerin yaptığı artık benimsenmiş bir durumdur. mesela yolda tanıdığı birini görüp üzerine arabayı sürende bir türktür.
çayı diken, insanı seven makbuldür...