bugün

Terör olayından tutun da hırsızlık ve aile içi şiddete kadar olan bütün yolsuzluklara seyirci kalan insandır.. Ülkemizde bu tür insan çoktur.. Aman benim başım yanmasın diyip cinayete ortak oldukları da çoktur.. Ülkenin bu halde olması da bu insanlar yüzündendir..

Aslında bu ailede başlar.. Bizlere üniversiteye gidince olaylara karışmamamız tembihlenir ve bizlere vatanı sen mi kurtaracaksın evladım, sen derslerine yoğunlaş derler.. Her ne kadar iyi niyetli olsalar da onlara buradan seslenmek istiyorum.. Vatanı ben kurtarmassam kim kurtaracak? Atatürk vatanı gençlere emanet etmediyse kime emanet etti?
butun kemalisleri , ulkenin jandarmasi askeri var diyip elleri kollari bagli sekilde beklemek yerine guneydogu daglarina savasmaya bekliyoruz diyerek tamamlanacak oneri.
korkaklığın kılıfıdır bana dokunmayan yılan bin yaşasın sözü ile doğru orantılıdır.
Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır." demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk

yazının tamamı için (bkz: bursa nutku)
Türk milliyetcilerinin taşın altına eline sokması gerekmektedir. iste o zaman bu zor günlerden kurtulur ve ülkümüze dogru yol almaya baslariz.