bugün

ölebilme ihtimalini düşünmeden her mevzuya dalmak,cahil cesareti göstermek anlamları taşıyan deyim
senin derdin neki cami duvarını ıslatıyorsunagelen bir söz.
ölünce tekrar geri geleceğini sanmak.
"savaşalım, keselim, biçelim! gerekirse ölürüz de!!" zihniyetinin durumudur. sanılır ki counterdaki gibi ölünce, az sonra yeniden doğulacak takımının baseinde!!
alaycı tehdit cümlesi.
bir olayın sonunucunda başlarına gelecek kötü şeyleri dikkate almayan kişilerin felsefesidir. sonunda kaybeden yine onlar olurlar. ama adam olmazlar o ayrı.

(bkz: adam olmak)
kurtlar vadisinde geçen bir sözdür, kullanım alanı oldukça yaygındır. örneğin; ölmek isteyen bir arkadaşınıza o anda söylenilecek en anlamlı vazgeçirici sözdür. ''Muhittin oğlum sen ölmeyi bayılmak mı zannettin? ''..gibi deneyin olduğunu göreceksinizdir.
popüler argo cümlelerden biridir.karşısındakine, işin ciddiyetinin farkına varmasını ister söyleyen kişi.
kurşuna kafa atmak.
(bkz: Keişan)
Keşke ölüm o kadar basit olsa. Ama öyle ızdıraplı bir şey ki.
(bkz: ahiretten bildiriyorum)
"Ölum ölüm dediğin nedir ki?"Cümlesini kullananlara cevap verilecek kısa cevaplardandır.
"Oğlum sen ölmeyi bayılmak mı sanıyorsun?'' dedirtir.
çoğu ölüm feci acılıdır. allah hepimize acısız ölüm versin.
nabıza bakılarak sanıltı ortadan kaldırılabilir.
her boka maydanoz olup, boyundan büyük işlere kalkışan insanlara köprüden önceki son çıkışı göstermek adına kullanılan sözcük öbeği.
kastedilen eğer toplu ölümler ise, ne biliyim deprem, su baskını gibi, yabana atılmaması gereken bir tehdit cümlesidir.
Sansaydim emin olun yapardim.
son bir kaç aydır türkiye cumhuriyetimizin takındığı tavır bu ne yazık ki. çok çok şanslıydık en son bize geldi ama daha önce bu virüse maruz kalmışların durumlarından hiç bir şey öğrenmemişiz.
Genellikle şok edici acı tecrübelerle sonuçlanan eylemdir.