• "üff bunun aşk acısını mı çekeceğiz"

"offf iki gün ağlar bu"

"bu ne ergen tripler" diye altına boş boş entryler giren tiplerdir.

sevgili arkadaşlar burası sözlük zaten anlatacak kimse yok bırakın da rahat rahat dökelim içimizi. biz ister miydik içimizden dökülenler bunlar olsun, ama ne yapalım bu var elde.
    17 4 ...
  • Dhkp-c destekçisine küfür etmekten dolayı çaylak olmuştur. Fakat o dhkp-c destekçisi din, iman, polis bırakmadan sövüp, hakaret edip, sallayıp duruyor. Adaletinizi çarmıha gereyim ulan sizin.
    8 1 ...
  • kurban -tamamen sosyalist bir adettir aslında. Belirli çevrelerin eline geçmiş et mafyasının bir günlüğüne de olsa halkın eline geçmesi durumudur. Bu sayede bir sürü insan et yiyecektir.

Olaya bakış açınızı değiştirin.

Eğer kurban olmasaydı bisürü insan yıllarca et yiyemiyor olacaktı.

Benim anam kestiğimiz kurbanın en güzel yerlerini yoksullara verirdi. Hala öyledir o -hatta biz kızardık ona -anne butları da verceksen biz bu işe niye girdik? derdik. O da "olsun olm sen nasılsa et yersin -bunu da taze taze Hilmi efendinin ailesi yesin " derdi.

Siz halen daha kurban olayını anlayamamışsınız.

Tekrar -eğer kurban olmasaydı -bisürü insan et nedir bilemeyecekti.

ek : anam -babam öldüğünden beridir kasaba kestirir kurbanı -bu sene boğa kestirecek - en az 7-8 aileye etin büyük kısmını bağışlayacak - yoksul olup çocuğu olan bi sürü adam anam sayesinde et yiyecek ...

Anam diye söylemiyorum -harbi bi kadındır o kadın !!
    4 0 ...
  • fenerbahçe başkanı olması gerekirken ali koç tarafından ekmeğinden edilen adam.
    yığınla transfer yapana kadar bu adamı takımda tutsalardı şl de bile devam ederlerdi.
    ama vizyon yok ki. ali koç sırf zenginim en iyisi olsun diye yurt dışından hoca getirdi bir yığın transfer yaptı fener yine aynı fener.
    messi'yi de koysan yine fener bu.
    utanmadan gs hayranı olan emre akbaba'ya bile yeşillendiler.
    3 1 ...
  • Ulan biz sözlükteki kızı bile profilini biri görür de aşık olur diye kıskanıyoruz adam göt paylaşmış. Vay göt vay. Bu yabancılar çok geniş oluyor lan. O yüzden yabancı kızlar türk erleklerine köle oluyor. Hatunlar kıskanılmak nedir bilmemiş ki.
    8 3 ...
  • Agizliksiz pitbull ile gezmesi. Ezikligini bu sekilde kapatmaya calisiyor cogu.

Dun disardaydim bir mekanda araba bagirtan bir seyler taktirmis sanirim arabasina onu park etti ciliz biri boyle 165 boylarinda 50 kilo falan bir indi aractan agizliksiz pitbull. Milletin icine dogru getiriyor. Ya senin etin ne budun ne o hayvan bir sinirlense sen kendini zor tasiyorsun onu nasil tutacaksin? Kalitesiz varos iste Ezik.
    18 5 ...
  • Dolaştığım denizlerce düşünüyorum,
    Bineceğim son gemi değil midir
    Hayır sahibi omuzlarda giden tabut.
    Herkes gibi teselliye muhtaç olsaydım eğer,
    Derdim ki: "Elbet bir ağlayanım olur benim de;
    Ramazan geceleri Yasin okuyanım,
    Baharda kabrime menekşe getirenim de."

Fakat bütün bunlar da olur,
    Yine tasa etmem,
    Yine kırılmam kimseye.
    Ben aşk adamıyım,
    Sevmeye geldim insanları,
    Gönlümle, elimle, kafamla sevmeye;
    Hesapsız, karşılıksız,
    Ayrılık gayrılık gözetmeden.
    Gün gelip gidersem şayet,
    Öyle severekten gideceğim ki,
    Karanlık kıyılardan bile olsa,
    Candan selamlarım,
    Civarımdan geçecek gemileri;
    Güneşli gemileri;
    Şarkılı gemileri;
    içlerinde kendim varmışım gibi.
    3 0 ...
  • beş ya da altı yaşlarındaydım. daha ilkokula başlamamıştım. annem o zaman bir adamla evliydi; evli olduğu adam gece yarısı ya da daha geç bir saatte eve sarhoş gelir, anneme saldırırdı. annem beni uyutmuş olurdu o zamanlarda çoktan. ama ben çoğunlukla onun çığlıklarına uyanır, mutfakta sessiz sessiz ağlayışını dinlerdim yatak odasından. eşi sızıp kaldığı zaman da kalkıp annemin yanına gider, yaralarını okşar, öperdim ve onunla birlikte oturur ağlardım. kimi zaman eşi bana da saldırırdı, uyanık olduğumda. gerçi saldırması için uyanık olmama da gerek yoktu, uykumdan uyandırıp saldırdığı da olurdu.
    annem ve eşi boşanmanın eşiğine geldiğinde, eşi artık gözü dönmüş bir şekilde ikimize de saldırmıştı ve biz de bir yaz gecesi o sızdığında yalnızca biraz nakit parayla şehrin öbür ucundaki dedemin yanına gitmiştik apar topar. olan her şey benim için anlamsızdı. eşi yine sarhoş gelmişti, anneme saldırmıştı ve küfür etmişti; yetmemişti, beni de uykumdan uyandırmış ve saldırmıştı. annem yine yara bere içindeydi. ben de. mutfakta oturmuş ağlıyorduk. yani, her şey olağan seyrindeydi aslında.
    dedemin sokağında oturan çocukları tanıyordum. dedeme sık sık geldiğimiz için birçoğuyla arkadaştım ama yine de onların arasına girmem biraz zor oldu. her gün orada olabilmeme hiçbiri alışkın değildi. ben de değildim.
    bir akşam, çocuklar böyle sokakta bisiklet sürüyordu. anneler, anneanneler ve babaanneler bir kilimin üzerinde oturmuş sohbet ediyordu. ben de onlardan uzakta, dizlerimi karnıma çekmiş ve dizimi çeneme dayamış bir şekilde bisiklet süren çocukları izliyordum. çünkü benim bisikletim yoktu. hayır, evimizde kalmamıştı. hiç bisikletim olmamıştı. çocuklar önümden geçtikçe ağlayasım geliyordu, onlara özenmekten.
    sonra bir akşamüzeri, dedem mavi ve benim sürebileceğim boylarda bir bisikletle çıkıp geldi evinin garajından. dayımın çocukken bindiği bisikletini tamir etmişti. yüzü gülüyordu. "mavi ama sen seversin maviyi. kızların her şeyi pembe olacak değil ya!" diyerek bindirmişti beni bisikletin üzerine ve saçlarımdan öpmüştü. ben de o kocaman göbeğine sarılmıştım. o günden sonra, mahalledeki çocuklar yerine, dedem oldu en yakın arkadaşım. bisiklet sürmeyi öğretti, yaralandığımda yaralarımı sardı, ergenliğe girdiğim ilk sıralarda dertlerimi dinledi.

teşekkür ederim dede. sen gittin ama o mavi bisiklet duruyor hâlâ garajda. en yakın arkadaşım olduğun için, diğer çocuklara ne zaman özensem asla yüzümün düşmesine müsaade etmeden bana elinde avcunda ne varsa verdiğin için. teşekkür ederim dede.
    5 0 ...
  • Once kendini geliştir, sonra aileni, sonra mahalleni, sonra ilçeni, sehrini ve sonunda ülkeni. Sen kendini geliştirmez sadece fabrika gibi emredilene ittat edersen ülkeye uçak da gemi de yapsan nafile. Ancak somun üreten makina kadar olabilirsin. Makinayi üreten mühendis kitap okuyanlardan çıkar.
    3 0 ...
  • bkz kuantum ne alaka ya? Kuantumla 3ten fazla boyutun alakasi ne?

Bu arkadas beni uyuz etmek icin aciyor bu basliklari ben anladim. Da gene de;

Evren 'euclidian' olarak terimlenecekse 3+1 boyutludur. O 4. boyut zaman olmak uzere, 3 boyutta yapabildigin luks hareketleri 4. boyutta her zaman yapamazsin, geri gitmek pek mumkun degil 4. boyutta, 4 boyutlu varliklar 3 boyutu manipule edebilirler, bu mantikla 5 boyutlu bir varlik da 4u eder vb...

Senin o dusuk kapasiteli boyut algina gelecek olursak, Sicim teorisi 21 boyuta kadar evreni aciklayabiliyor, ozellikle Heterotik sicim teorisi bu 21 boyutu derinlemesine, matematiksal aciklamalarla gozler onune serebiliyor.

Fakat Total sicim teorisi olan M teorisi, ki bu, eski sicim teorisine kiyasla su an kullanilan olur. 9 boyutlu acikliyor evreni. Muhtemelen kabul edilecek olan da bu.

Sen 3 boyutlu yasamaya devam et, sunlar da 9 boyutta takilir:

(bkz: calabi yau manifoldu)
    (bkz: sicim teorisi)
    (bkz: string theory)
    (bkz: 21 boyut)
    2 1 ...