• "kızımı uzaylılar kaçırdı" diye müge anlı'ya müraacat eden annenin işin aslını öğrenip kızının evli ve 2 cocuk babası bi uzaylıya kaçtığını öğrenmesi uzun sürmeyecektir.
    3 0 ...
  • inadına değilde "seve seve" yapmak zorundayız dese daha doğru olurmuş. o müthiş beşlisine verdiği sözler katarlılara verdiği sözler abd ile yaptığı anlaşmalar.. yapmazsa iktidardan çok daha fazlasını kaybeder biliyor.

düşünsene ne istanbula ne memlekete zerrece faydası olmayacak saçma sapan bir proje. para getirecek desen getirmeyecek belli. boğazı kapatamayacağına göre o kanaldan zorla geçirtemezsin kimseyi. geçen olmazsa para da olmaz. istanbula faydası olacak desen tüm bilim insanları özellikle deprem ve trafik konularında istanbulu bitirir diyorlar. yer altı suları yok olur diyorlar. iklimi bile etkiler diyorlar. ne maddi ne manevi zerrece faydası yok.

peki kime faydası var ? başta malum şahsa olacak mutlaka. komisyonsuz herhangi bir iş vermiyorlar gördük ki. "kanıtlar yasal yollarla toplanmadı yaeaeaea" savunması ancak yargı karşısında işler. bizim gözümüzde o ses kayıtları yalanlanmadığı sürece ki yalan diyemediler montaj kuntaj deyip sulandırdılar demek ki her ihaleden belli bir yüzde alıyorlar. müteahhitlere faydası var. her zamanki gibi 5 liralık işi 25 lira gösterip kazanmaları gerekenden 5 kat fazlasını kazanacaklar. katarlılara faydası var. adamlar güzergah üzerindeki arsaları silme topladılar. bugün 2 liraya aldıkları yerleri yarın imara açılınca 12 liraya geri satacaklar. abd ye faydası var. adamlar bilmem kaç yıldır karadenize savaş gemilerini sokmak için takla atıyorlar. boğazlardan geçiremezler çünkü uluslararası hukuk yasaklıyor. ama suni bir kanal yapılırsa o anlaşmayı herhangi bir bağlayıcı durum olmuyor.

bizim makarnacılarda burada sabahtan akşama "5 molyor dolor golocok sonodo" diye kendi kendilerini okşayıp dursunlar. bunu savunmak memlekete ihanet değildir de nedir. lafa gelince en yerli ve milli bunlar ama icraate gelince memlekete zararı olan her şeyi destekliyorlar.
    2 0 ...
  • Şayet zamanda yolculuk ise Aptallıktan fazlası değildir. Ama yine de zamanın ışıkla bağı olmasa da ışığın bize zamanı yansıtması Mümkün. Bir insanın ışık hızından hızlı olduğunu farz edelim. Işık hızınıyla aynı yönde ilerleyip ışığı geçtiği takdirde tek olacak şey henüz görselliğin düşmediği maddeyi görememek olacaktır. Geriye baktığında ise bir nevi geçmişi görecektir. Ters yönde ilerlerse de o noktaya çoktan vurmuş belki de gitmiş görselliği görecektir.
    Geçmişi görme mevzusuna gelirsek de örneğin dünyadan anlık çıkan ışıkla kendi arasına 1000 ışık yılı mesafe koymayı başarabilirse dönüp dünyaya baktığında 1000 yıl önceki dünyayı görecektir. Tabi o kadar uzaktan görülecek bir dünya varsa hala.
    Ama hiçbir şekilde bir madde etkileşimi söz konusu değildir. Maalesef geleceği görmek de imkansız. Teşekkürler.
    1 0 ...
  • Tüm ömrümü de alsa inşallah birgün teorimi formüle dökeceğim. Çünkü zamanın ışıkla cidden bir alakası yok. Çok saçma, zaman neden ışığa ihtiyaç duysun ki. Anne karnındaki bir bebek mesela nerden bilebilir zamanın ne olduğunu?

Ya da güneş diye bir şeyin, ışığın olmadığını, insan gözünün termal kamera olarak çalıştığını Farz edelim. Ne değişir? En fazla renkler olmaz.
    Çok feci şekilde kafamı kurcalıyor, uzun zamandır. Bir türlü ikna olamıyorum. Zaman neden ışığa bağlı olsun?
    4 0 ...
  • avcılık

58.
  • En eski insani aktivitelerden biridir. ilkel avcılık bir hayvanın en zayıfını avlayarak yapılırdı. Modern avcılık ise en güçlüyü avlamak üzerinedir. Bu da aslında doğanın dengesini sarsar. Hayvan sürülerinin alfaları bölge korumak için gerekli etkenlerdir. Tabi hiç bir hayvan kendi bölgesine güvenli de değildir. Dünya baskın tür hegomonyası altındadır. Hayvanlar ise bize o kadar alışmıştır ki bölgesel mücadelelerini bizi görmezden gelerek sürdürürler. Aslında doğada insan bir nevi görünmezdir. Yırtıcı hayvanlar bile bizim tam olarak nasıl bir grup olduğumuzu etçil mi otçul mu olduğumuzu ya da onların sınırlarına etki edip etmediğimizi tam olarak kavrayamadıkları için insan temaslarında fazla kuşkucudurlar.
    1 0 ...
  • bir tıbbiyeli olarak kendimi bu gruptan dışarda tutuyorum.
    bugün doğum günümdü, gerçi artık 12 yi geçti doğum günümden bir şey kalmadı ama olsun.
    yarın sınavım olduğu için (aslında tam olarak 4 saat kaldı) bütün doğum günü günüm ders çalışarak geçti. konu da iyi bir şey olsa bari; genel cerrahi. gördüğüm tek şey hemoroid falan. benden başka kim doğum gününde 100 farklı göt deliği görmüş olabilir.
    bari nolur dua edin hayrına da, sınavı geçeyim. bütün uğraşlarıma değsin dinimiz amin teşekkürler.
    4 0 ...
  • Şehrazat'ın masal anlattığı hükümdarın Harun reşit olduğunu iddia edenler var ama sanmıyorum masaların çoğu harun reşit'ten çok daha yaşlı.

Birgün Çocuğum olursa, onu teknoloji dünyasından önce binbir gece masalları ve kelile ve dimne ile tanıştırmayı düşünüyorum.
    2 0 ...
  • anevrizma

15.
  • 1 sene önce çektirdiğim tomografide, doktor böyle bir şey gördüğünü söylemişti. Bir yandan çok önemli bir şey değil derken, bir yandan 6 ayda bir takibi gerekir gibi bir laf etmişti. Bazı doktorlar bunu gördüğünü söylemez bile diye de eklemişti. Bu günlerde içime kurt düştü araştırdım, bana biraz tehlikeli geldi. Sözlükte doktor varsa, bana dm atarsa çok mutlu olacağım.
    1 0 ...
  • Bir sürü adamın askerde intiharına sebep olmuş kadınlardır. 18 15 12 6 ay herneyse bekleyeceksin sevdiğin adamı. Ona sadakat göstermek, sevmek, beklemek yolunu gözlemek çok mu zor lan. Çok şükür uğramadım böyle ihanetlere çünkü askerlik süremde sevgilim yoktu sadece konuştuğum oldu ona da herhangi bir anlam yüklemedim.
    4 0 ...
  • türk donanmasının 25 şubat-7 mart 2021 tarihleri arasında ege denizi ve akdeniz'de icra edeceği tatbikattır.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131265/+

tatbikatta donanmamıza bağlı 82 gemi, 5 deniz karakol uçağı, 12 deniz helikopteri ile insansız hava araçları, amfibi deniz piyade birlikleri ve sat/sas görev timleri, kara kuvvetleri komutanlığından genel maksat ve taarruz helikopterleri, hava kuvvetleri komutanlığından, f-16, f-4 ve hik (havadan ihbar ve kontrol) uçakları, jandarma genel komutanlığından arama kurtarma unsurları, sahil güvenlik komutanlığından ise s/g botları olmak üzere toplam 87 gemi, 27 uçak ve 20 helikopter yer alacaktır...

mavi vatan 2021 tatbikatına katılacak olan türk silahlı kuvvetlerinin tüm unsurlarına başarılar...
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2131266/+

vira bismillah...allah utandırmasın.

ek: mavi vatan marşı;
    https://www.youtube.com/w...6Y9A&feature=youtu.be+
    4 0 ...