entry'ler (9)

günde 12 saat çalışıp 35 lira almak

baştan aşağı sömürüdür. işçiyi fazla çalıştırarak saatini sömürdüğü gibi işçiye hakettiği ücreti vermez.
fakat bu insanın işçi iken böyle düşünür. bir iş yeri sahibi yani patron olduğunda da aynı şekil düşünebiliyorsan ve bu düşünceyi uygulayabiliyorsan erdemli bir insan olmuşsun demektir.

kıdemli başçavuş asteğmen ilişkisi

benim gördüğüm kadarıyla abi kardeş ilişkisidir. askerlerin yaninda birbirlerine komutanim derken odada kardeş, abi dediklerine şahit olmuşluğum vardır.

kısmetse olur

bunu oturup ciddi bir şekilde izleyenlerin aynı ciddiyet ile akıl sağlınının yerinde olmadığını düşündüğüm televizyon programı.

atom bombası görünce yapılacaklar

fotoğraf çekebilirsiniz yada hangi türde olduğunu öğrenip hakkında bilgi edinebilirsiniz. ziraa atom bombası patlayınca demiyor başlık, görünce diyor.

anlamlı sözler

kimi seveceğimizi seçemeyiz ama kimi sevmeyeceğimizi seçebiliriz.

kendini beğenmeyen insan

kendini beğenmeme, şöyle yada böyle olsam daha güzel olurum duygusu, başkalarının kendini bu şekilde beğeneceği düşüncesinden gelir. yalnız bir insanın aynaya bakıp gördüğü ile sosyal bir insanın aynaya bakıp gördüğü bir değildir.

dünyada yalnız kalan bir insanın muhtemelen kendini beğenme duygusu olmayacaktır.

şaka maka hayatın güzel olması

hayata bakılan pencereye göre değişkenlik gösterir.

allah ın cinsiyeti olsa ne olurdu

gerek kuran gerek diğer dini kitaplar kadını hep erkeklerden aşağıda tutmuş şahitliğini saymamış mirasda ve eş konusunda kadına kısıtlamalar getirmiştir. hal böyle olunca ortaya iki durum çıkıyor. allah kadın ve kadın olmanın verdiği duygular ile hasetinden diğer kadınlara böyle yapıyor yada erkek ve erkek olduğu içinde kendi çıkarları doğrultusunda böyle davranıyor.

şahsi fikrim şüphesiz ki erkek olurdu.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Bu bir yangın. Tam ortasına daldım.
Her yer ateş. Ben ortasında kaldım.