bugün

entry'ler (92)

eşim güzel olmalı ki gözüm dışarıya kaymasın

aşk vefadır..güzellik değil.

eşim güzel olmalı ki gözüm dışarıya kaymasın

eşim güzel olmasın ki ruhuna aşık olduğumu anlasın..olmalıymış.

tanrının kendini yok etmesi

tanrı olmasaydı içimizde iyilik olmazdı.iyiliği emrettiği için iyiyiz..yoksa nefis hep ben der.

oflu hocayı aramak

OFLU HOCAYA GiTTiM BEN...OFLU HOCA VAR GERÇEKTEN..

mesele sallanan gemide ateist olmak

ataistler yok sayıyor ALLAH ı ,o halde kör sağır bir insanda, seni görmediği duymadığı için yok sayar..ha bide felçse yok diyebilirmi hiç.varı yok yapamazsın.

alevilere ölüm yaşasın ışid

bu oyunlara gelmeyin...ülkeyi bölmek için atılmış laf....kürt alevi laz hepimiz adem as..geldik...

alevilere ölüm yaşasın ışid

benim bir tarafım alevi bir tarafım sünni gbi gözüküyor...ne olacak babamı vurup anamı yaşatıp çocukları ağlatmakmı...dinimiz hoşgörü dinidir...ne olursan ol gel diyen bir din...

aşık olmadığın eski sevgiliyi zamanla özlemek

vicdandır..vefadır..eski sevgilinin hakkı var üzerinde kalp borcu..evlenincede aynı şey yapılıyor...hep bıkmaklamı geçecek aşk...onun için yanındakinin kıymetini bilmek lazım..

ünlü birine aşık olmak

hayranlıktır..aşk başka kendini onda görmektir.

kasımda aşk başkadır

kasımda ilk buluştum..hiç te aşk güzel değildi...aşıktım ama tek taraflı..aşık rolü yaptı sevgilim...hiçte güzel bir gün değildi..

hiçbir kız tarafından beğenilmeyen yakışıklı erkek

kızlar arabaya bakıyor erkeler güzelliğe...genel anlamda..oysa birbirlerinin ruhlarını görse aşık olurlar..

hiçbir kız tarafından beğenilmeyen yakışıklı erkek

aşk geldimi ne boya bakar ne posa..ruh önemlidir.bir insanın etinde malında gözün olmayacak..ruhunda gözün olcak..istediği..inşALLAH öteki tarafta olur.

aşk

kendini onda görmektir.benliğinden vazgeçmektir.

aşk

aşk uzaktan sessizce sevmektir..saf temiz dir aşk...kirletilince...yani evlenmeden kirletince büyüsü bozulur..aşk sahiplenmektir,umuttur,hayattır,bu evren ALLAH ın peygamberimize peygamberimizin ALLAH a olan aşkı üzerine yaratıldı...ve o aşkı birbirimize dağıttık..aşkın gücüyle duvarlar bile engel tanımaz ve birbirinizi görebilirsiniz...aşk iki kuğunun kafasını eğmesiyle kalp şeklini almasıdır...utanmada olur aşk..utanmazda olmaz aşk...ALLAH ın emrini tutananlar utanır...onlar aşkı hisseder...kendini onda görmek,ben seninim sen benimsin diyen gerçek aşktır.sahiplenmektir umuttur.

nagihan

aşk ansızın belirir..

türk kızının başarılı olduğu tek şey

kapalı olması..kocasına saçlarını bağışlaması..

eski platonik aşkı anlamsız bir yerde görmek

anlamlıdır..aslında senin evine yakın yere geldiyse çok anlamlı..

sevilmeyen yazar

aslında herkesi hoş görmek lazım kabul etmek lazım..o öyle..herkesin fikri kendine.burda mühim olan değerini bilen var olup kendinle barışık olmak.

kitap okumayan bir insanın kültür seviyesi

yaşıyarak öğrenme diye bir şey vardır..kitap okumayan cahil diyemeyiz.insanlarla çok iletişim kurmakta bir bilgi akımıdır.

türk kızı

rus kızını, türk kızına tercih eden, türk kızııda fransız erkelerini seçerek türk erkeği fransız erkeklere mecbur kalır.