entry'ler (51)

18 eylül 2016 pamukkale turizm rezaleti

"bugun saat 12.00 da namık kemal üniversitesi tıp fakültesini kazanan" şunu yazmaktaki amacı merak ediyorum. oraya kardeşimi üniversiteye uğurladık yazmak yerine uzun uzun tıp fakültesini kazanan falan. tamamen eziklik kompleksi.

sözlük yazarlarının itirafları

bütün gece uyumadım üniversitedeki memurun ders kayıtlarını açmasını bekliyorum.

insanın canını acıtan cümleler

bir daha görmeyeceğim birine seni özledim demem ben.

ittihat ve terakki cemiyeti

mustafa kemal'i, 1.dünya savaşı sonrası kaçan üç paşa(cemal, enver, talat) emanetçi lider olarak önermişlerdir.bunun ermeni tehcirine bulaşmamış oluşu nedenleri içindedir. mustafa kemal ise sırf milli mücadele sekteye uğramasın diye ittihatçıların düzenlediği ittihatçıların doğuda bir devlet kurmayı planladıkları erzurum kongresine katılmış fakat ittihatçı damgası yememek için erzuruma gitmeden erzurum'dan sonra sivasta bir kongre yapılacağını söylemiştir. sivasa katılanlara ittihatçılık ve fırkacılık yapılmayacağına dair yeminler ettirmiştir. yani mustafa kemal'e ittihatçı demek zor.

cemiyet'e gelince 1913 sonrası 1918'e kadar tam anlamıyla tek parti olarak osmanlı devletini yönetmişlerdir.

aksini düşüneni cahillikle suçlayan insan

son zamanlarda çıkan internet tartışmalarında belirli bir kitlesi olan lümpen internet kullanıcılarının sıkça başvurduğu yöntem. tezine karşılık etraflıca antitez üretsen bile muhtemelen daha ilk cümlesini dahi okumadan cevap olarak cahil cevabı verecektir. bu üstün zekalı insan kendine yakın olan taraftaki ilk gördüğü yazıya inanıp kendince paylaştığı için onun gerçek olmadığını veya yanlış olduğunu söylemek onu salak yerine düşürecektir. gerçi genellikle cevap verecek yeterlilikte de değildir orası ayrı. kim cahil kim akıllı okuyanlar anlıyordur elbet.

ekşi sözlük

https://eksisozluk.com/ya...n-tipi--4511067?a=popular

şöyle bi başlıkta yatak odasında içme suyu bulunduran insanın asıl amacını tartışıyorlar.

ekşi sözlük yazarlarının tartıştığı olay

https://eksisozluk.com/ya...n-tipi--4511067?a=popular

evet tamı tamına 130 entry girilmiş bir başlık. konu yatak odasında içme suyu bulunduran insan tipi. buraya uzun uzun ekşi sözlüğün ve yazarların ne kadar boş ve gereksiz olduğunu ve bir o kadarda boş ve gereksiz bir başlığı nasıl analiz, tespit yapmaya çalışmalarını yazacaktım ama vazgeçtim vallaha ona bile değmez.

elin oğlu

bu sinan'a nasıl katlanıyorlar anlamıyorum. acayip itici boş konuşuyor. 26.bölümde programın sonuna doğru çıkan kpop'la ilgili çağırdıkları 2 kıza büyük saygısızlık yaptı, ordaki seyirci güldükçe gaza geldi ama iğrenç bir görüntü oluşturduğunun haberi yok. kız bütün ciddiyetiyle şarkı söylerken diğer tarafta hareketler yapıyor. ne güldük ne şarkıyı dinleyebildik. bu işlerle ilgilenen kişilere işte yapılmaması gereken diye izletilmeli. neyse.

ülke karışıkken birden ortaya çıkan uzmanlar

önce 40 komutanın düşünemediği nato'dan aldıkları müthiş taktiklerle askeri zekasını konuşturan bu uzmanlar aradan birkaç gün geçmesiyle birden türkiye'de daha önce hiç konuşmayan sosyolog oluverirler. selçukludan girip osmanlıdan çıkar 1980'de mola verip 2005'e yol alırlar. türkiye'nin toplumsal yapısını bu 25 yaşındaki insanlar yaşamış gibi ballandıra ballandıra anlatır durur. bitti mi bitmedi tabiki. ek iş olarak eğitim konusu var. aynı zamanda 40 yıllık eğitimci olan bu uzmanlar bu konuda çok mutevazidirler. fazla sallamazlar oraya(hiçbir şey bilmedikleri için yüzeysel takılırlar). kendileri gibi düşünmeyen kesinlikle ya cahildir ya yobazdır. ististası yoktur. gerektiğinde ilber ortayılı bile tarih konusunda cahil çıkartabilirler. öyle gözleri dönmüşlerdir.

ekşi sözlük

malum sözlüğe daha kürtçülerin ve terörist yandaşlarının doluşmadığı 3 yıl önce üye olup geçtiğimiz aylarda yazarlığım onaylanmıştı. ne mi oldu? devlet bahçeli'nin "Boğazda yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu "malum partiye"'ye veren şerefsizler' sözüne; terör yandaşlarının kendisi gibi düşünmediği insanlara anadolu çomarı demesinden daha az tepki gösterilmesi gereken beyanat. dediğim için 12 saat geçmeden silik yedim.

kik messenger

kullanımı basit, fazla yer kaplamayan, sadece mesajlaşma üzerine(diğer mesajlaşma programları gibi saçma sapan etkinlikleri olmayan) çalışan bir uygulama. e tabi ses, fotoğraf, video gibi şeyler gönderebiliyorsunuz.

kullanıcı adıma pm kutusundan ulaşabilirsiniz.

house md

yıllar önce ilk 3 sezonunu izlemiştim. zaten 40 dakika bir şey. ilk 10 dakika hikaye, 25 dakika teşhis ve tedavi, son 5 dakika doktorumuzun iç dünyasındaki düşünceleri her bölüm böyle olmuştur.

sözlük yazarlarının itirafları

3 gündür dışarı çıkmadım.

modern insanın en büyük problemi

düşünmeye zorlanmaması.

dizinin dolmasını beklerken yapılan şeyler

sözlüğe girip saçmasapan giriler okumak. gazetelerin internet sayfalarına yeni haber düşmüş mü diye bakmak.

finale 2 hafta önceden çalışmaya başlayıp 5 almak

sadece kendisi çalıştığına inanmış birisinin uğrayacağı durum olabilir.

behzat ç nin insana kazandırdıkları

(bkz: lan değil la lan la)

3 adam

25.01.2014 tarihli yayınından sonra bir daha izlemeyeceğim program.

son zamanlarda sıkça kızların kızlara kezo demesi

ilk erkeklerin çıkardığı kezban efsanesini kızların birlik olup bertaraf etmesinden sonra son zamanlarda kızların diğer kızları aşağılama yöntemi olarak kezoyu kullandıklarını görüyoruz. diyen kızların kıskançlıktan mı kendilerini elit olarak gördüklerinden midir bilinmez.

onu boşver de bana kız bul diyen yakın arkadaş

yediğin içtiğin senin olsun bana kızlardan bashet. favori cümlesidir.