bugün

entry'ler (36)

boğa burcu erkeği

boğazına pek düşkündür. yemini suyunu verirseniz, aynı koltukta bütün yaşamını yuvarlanarak geçirecek kadar da tembel ademoğludur. çoğunun göbeği bağımsızlığını ilan etmiş, götleri ise özerklik için müzakere tarihi almıştır.

argo atasözleri ve deyimler

peynir ekmek yiyelim ete para vermeyelim, birbirimizi sikelim göte para vermeyelim.

her seye gülen insan

yavşaktır. net.

sigara zamlarını duyan tiryaki

bırakmayacağım tayyip, boşuna uğraşma. (bkz: inadım inat götüm iki kanat)

hoşlanılan kızı başka erkeklerle görüp delirmek

er kişi aylarca hoşlanmak evresinden, kıza açılma evresine geçemediyse eninde sonunda yaşayacağı durumdur.

hayatta alınan en büyük risk

güvenmek.

sözlük yazarlarının son zamanlarda fark ettikleri

zat-ı muhteremin sevgili yaptığı.

yolda ünlü birini görmek

eğer ademoğlunun yanında o esnada biri varsa, birbirini dürtmeyle devam edecek olan eylemdir.

deniz gezmiş i övüp atatürk ü gömen insan

muhtemelen istediği şeye ihtirasla bağlanan, fakat onu gerçekleştirebilmek için doğru zamanda doğru yerde olmayı hiç başaramayan, nihayetinde kendini harcatıp bok yoluna gidecek insandır. zira subjelerimizin ikisi de insanının insan gibi yaşamasını ister, ikisinin de adamlığından kuşku yoktur. fakat biri ne zaman ne yapacağını bilmiş hem kendisine hem insanına yararı dokunmuş, diğeri -ne yazık ki- kim vurduya gitmiştir.

en karizmatik burç erkeği

açık ara oğlak burcu erkeğidir.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

seni kimse benim kadar sevmeyecek. (bkz: müneccim boku yemek)

en çok söylenen yalanlar

çok özledim. mutlaka görüşelim.

evlilik teklifini neden erkek eder

kadının teklifi yapması durumda içinden çıkılamaz ikilemler yaratacak durumlar oluşur. zira teklif akabinde kadın, erkeğe hadi kalk bana tek taş al derse yüzsüzlük olur. kadın kendi tek taşını cebinden çıkarıp kendine parmağına taksa, erkek pek vasıfsız görünecektir. teklifi kadın yaptı, oldu olacak tek taşı da o taksın desek, tek taş erkekte pek hoş durmayacaktır. hadi tek taşı geçtim, evlenmeyi isteyen ve öneren kadınsa, istemeye gidenin de kız tarafı olması lazım gelir ki bu durumun da erkeğin yaptığı kahveyi içmek gibi çok tatsız sonuçları olacaktır. bütün gelenekleri siktir edelim bohem takılalım deniyorsa elbet olur, fakat bütün evlilik boyunca kadının dominant bi tavır takınması olasıdır.

sabahın köründe günaydın mesajı atan arkadaş

muhtemelen gece toplu mesajla "iyi geceler" dileyen arkadaşla ruh ikizidir.

bayan yazarları hanımefendiliğe davet etmek

erkek yazarların, kendilerinin am göt meme üçlüsüyle seviyeyi düşürmesini görmezden gelip, hanım kızlarımızın 'anladıkları dilden konuşalım madem' tavrıyla hareket etmesine karşı verdikleri tepkidir. (bkz: ne sıçarsan elime onu sıvarım yüzüne)

sicarken boka bakmak

"fakat iyi sıçtım haa" cümlesi ile devam edecek olan eylemdir.

sigara içen erkekle öpüşmek

sigara içmeyen erkekle öpüşmekten yeğ durumdur. camel içen bir erkekle öpüşmek ise zannımca paha piçilemez.

mal kelimesi yerine kullanilabilecek kelimeler

hayatımdaki bi kaç insanın çok yerinde kullandığına şahit olduğum 'salata' .

edirne tekirdağ kırklareli üçgeni

herhangi bir noktasında gezerken "napıyon beyaa? " "iyi beya aynı sen napıyon? " şeklinde bağırılarak oluşturulan diyaloğu mutlaka duyacağınız, rakı kokan üçgendir.

uykusuz okuyan sözlük yazarları

uykusuz'u alıp eve doğru yürürken mutlaka otisabi'ye göz atan yazarlardır.