bugün

tecavüz vakalarının artması

tecavüz suçunun cezasından bir şekilde kurtulabilindiğini vurgulayan aptal saptal tv program ve dizilerinin eğitimsiz boş beyinler tarafından cesaret unsuru olarak görülmesinin sonucudur. hapı attık patladık, kafamız güzeldi yaptık, gece yarısı orda ne işi vardı şeklinde bahanelerle suçlarını hafifletebileceklerini düşünebilecek kadar tecavüzü hafife alan zihinlerin olduğu bi toplumdayız. tecavüz olayını hayatın içinden, olağan bir şekilde algılayıp her türlü espri konusu yapabilen beyinler, zamanla tecavüzü normal bir kavrammış gibi hayatlarına sokmaya başlamışlardır. bunun gibi birçok sebep sayılabilirki, beyinlerimize bu pislikleri kolayca sokan, yada ahlaki kavramlarımızı, iyi kötü ayırımlarımızın dengesini bozan beyin yıkayan sanallıklardır. eğitim ve öğretim, öğretim olarak sınırlanmış ve sadece okulda verilmeye devam ettiği sürece, eskiden adını anmanın terbiyesizlik olduğu kavramların, günümüzde yüzümüzü güldüren latifeler haline gelmesi, normal karşılanıp eyleme dönüştürülmekten kaçınılmamısı, günde en az 5 tecavüz haberi okumayı normal hale getirmiştir.